Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woltimer

Dyskutant



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): krzyżowice
Posiadane auto: seat toledo II 1.6 SR 1999, Scenic 1.6 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 13:07
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Tym razem wymieniłem przepływomierz i dalej to samo. To teraz może sonde lambde...? A czytałem też że powodem falowania obrotów może być taka przyczyna jeśli pasek rozrzadu przeskoczył o jeden ząbek to też tak będzie się działo czy to możliwe ?
Powrót do góry
woltimer

Dyskutant



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): krzyżowice
Posiadane auto: seat toledo II 1.6 SR 1999, Scenic 1.6 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 20:40
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Znalazłem problem dotyczący falowaniu obrotów a mianowicie był problem z czujnikiem ciśnienia wspomagania kierownicy to on szwankował. Wypiąłem złączką z czujnika i obroty się uspokoiły a po ponownym podpięciu znowu zaczęły skakać. Tak więc problem rozwiązany-pozostaje mi jeszcze tylko wymiana czujnika. Serwis stawiał na przepustnicę ale jak widać - umiesz liczyć,licz na siebie.
pozdrawiam
Powrót do góry
chaszczu777

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 8v 2001r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 07 Maj 2011, 12:08
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Witam !
Przepraszam za OT ale dopiero znalazłem ten artykuł w googlach.
Posiadam Leona z 2001 roku 1.6 8v.
Problem oczywiście z falującymi obrotami.
Zaczynało się spokojnie.....delikatnie spóźniona reakcja na pedał gazu, lekkie falowanie 850-900/950 zależy oraz tak jakby niedopalanie paliwa.

Poczytałem temat na forum....i zgodnie z radami pojechalem na Vaga.....i tam nic Sad. Więc czytając dalej zasugerowałem sie czyszczeniem przepustnicy. Kupiłem środek do czyszczenia, wyczysciłem (była trochę przybrudzona) i zresetowalem kompa....i teraz dopiero się zaczęło....
falowanie 1000-1500 a czasem skoki do 2000.
Pojechałem na komputer i teraz wyskoczyło :

000 537 - Błąd Czujnika Kontroli Tlenu

Co to jest ?? Bo nie bardzo mogę znaleźć na internecie

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
Powrót do góry
gadu-gadu
zolwik1981

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): cz-wa
Posiadane auto: seat toledo 2 16sr
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Sty 2014, 17:52
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Witam

Miałem ( w sumie wciąż mam) ten sam problem z falowaniem obrotów. Wymieniłem
- sondę lambda
- przepływomierz
- czujnik temperatury - mechanik uszkodził mi wtyczkę przy wymianie
- sterownik wtrysku
- termostat.
Wszystko pomagało na pewien okres. Wymieniłem przepustnicę ale to też nie pomogło. W końcu mechanik się zawziął i wyczyścił elektronikę przepustnicy i pomogło. Przynajmniej do pierwszej zimy. Sterowanie przepustnica odbywa się za pomocą trzech potencjometrów i jak dostanie się tam jakiś pyłek to zaburza wszystko. Teraz co zimę mam zabawę z falującymi mi obrotami. Ostatnio obroty są stabilne ale jest problem przy odpalaniu na zimnym silniku odpala ładnie, ale zaraz obroty spadają i silnik gaśnie, jak przytrzymam przy odpalaniu na wyższych obrotach to już nie gaśnie i wszystko jest w porządku. Mechanik zawyrokował wymianę przepustnicy, ale ja wymienię chyba tą wtyczkę od czujnika temperatury, sprawdzę przewody w kostce kompa i zobaczę odmę z rura między filtrem a przepustnicą. Wymiana przepustnicy jest ostatecznością. Jak coś się poprawi dam znać.
Powrót do góry
Bohnooze

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lbn
Posiadane auto: Leon 1.6 SR AKL
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Mar 2016, 21:04
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Witajcie
Ja sam sobie zrobiłem problem z falowaniem i nie wiem czym. Przepustnicę uszczelniałem raz klejem cyjanoakrylowym i drugi raz za bardzo ją zaciąłem. Potem ten klej zdzierałem na ciepło świeczką więc czyszczenie było oraz smarowanie bo ośka zacięła. Po wszystkim faluje, ale też w tym samym czasie zmieniałem olej z 10w40 na 5w40.

Jak widać mechanicy z ASO są ciemnotą, dywagują o problemie, a nie znają zasady poszukiwania problemu rozwiązania.
Z opisów typu
"wymieniłem przepustnicę na nową i nadal falują potem następną przepustnicę i nadal falują"
oraz z rzeczy typu
"jednej nie mogą zaadaptować wymieniłem następną i też nie można zaadaptować"
że to są problemy z podłączeniem przepustnicy. Sama w sobie zawiera elektronikę, wejście na płyn (chyba temp z tego bierze).

U mnie akurat falowanie w zakresie 400-1000 z mojej winy ale też wydawać się mi może, że skoro odkręciłem przepustnicę na zapiętej wtyczce to może być problem z jej kablem lub wtyczką. Z połączeniem przepustnicy do ECU.

Jako że to mała pojemność szczelność przepustnicy ma w tym aucie znaczenie. Luz przepustnicy = źle dobrana ilość powietrza do oczekiwanej przy np dodaniu gazu czy nawet sterowaniu jałowymi obrotami. Jest w tym silniku problem także z lewym powietrzem 2 częściowy kolektor, klapki w kolektorze, parę dołączeń. Jedno z miejsc lewego powietrza było u mnie podpięcie za przepustnice do ciągu parów paliwa ze zbiornika, po uszczelnieniu od razu zmieniła się jazda.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 11 Mar 2016, 21:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JustMe

Dyskutant



Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): WX
Posiadane auto: BMW E87 / 120i / 2.0 16V (110kW/150KM)
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 13 Mar 2016, 13:53
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Bohnooze napisał:
...zmieniałem olej z 10w40 na 5w40


Gratuluję pomysłu aby zmieniać półsyntetyk na syntetyk... Rolling Eyes Za kilka tygodni/miesięcy olej rozpuści stary nagar i będą wycieki z silnika...
_________________
Poproszę o piwko Smile
Powrót do góry
Kilimand123

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): KATOWICE
Posiadane auto: Toledo 3 2.0 BZ 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 26 Maj 2018, 19:46
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Ja zaprzestałem walki z falującymi obrotami (2.0 FSI.)
U mnie objawiły się po wymianie świec i cewek(części zamontowane zgodnie z zaleceniami do tego modelu)
Pewnego razu autem na autostradzie zaczęło trząść, zapalony Check , system trakcji palenie na 3 cylindry.(tak wtedy myślałem).
Laweta i do mechanika, diagnoza wypadanie zapłonu raz na 1 cylindrze raz na 3 ,zależnie od podłączenia komputera.
Jeszcze na autostradzie wymieniłem 1 cewkę ale nie pomogło.
okazało się że padły co najmniej 2 cewki.
I po tej naprawie delikatnie obroty falują między 720 a 740obr/min, sprawdziłem jeszcze zębatkę na egr ale jest cała.
Teraz wożę 3 cewki w aucie Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatLeon

33 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie

SeatLeon

44 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie

SeatIbiza

31 900

2013r.

30 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System