Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat 850 ) Seat Leon 3 1.6td Problem po wymianie nagrzewnicy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat 850 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Proweld

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: Seat Leon 3 1.6td 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sty 2021, 01:54
Temat postu:

Seat Leon 3 1.6td Problem po wymianie nagrzewnicy.


Pacjent Seat Leon 3 1.6 td 105 km 2014 r

Witam problem jak w temacie wymieniłem nagrzewnice ponieważ auto słabo grzało. Co się okazało nagrzewnica rzeczywiście miała praktycznie zerowy przepływ. Od razu po wymianie jeszcze podczas odpowietrzania auto zaczęło super grzać. Wydaje mi się ze auto powinno się samo odpowietrzyć ale dla pewności odpięliśmy węża wychodzącego do strony nagrzewnicy. Wszystko niby odpowietrzone płyn dolany temp. nie rośnie wszystko git auto grzeje.

Żeby przyblizyc zawiłość całego problemu zaznaczam ze auto przed wymianą nagrzewnicy jeździło na bieżąco i nic się nie działo żadnych objawów o jakich przeczytacie poniżej służy mi na codzie do pracy. Jeżdżę nim tylko ja.

No i tu zaczynają się problemy....
1.Już następnego poranka po odpaleniu od razu informacja o niskim poziomie płynu chłodzącego myślę pewnie się odpowietrzył jeszcze trzeba dolać. Dolałem lecz od tamtej pory co jakiś czas Gdzieś wyrzuca płyn nie jestem konkretnie pewien czy nawet przez przelew w zbiorniczku próbowałem kłaść tam ręcznik papierowy żeby sprawdzic czy tam ucieka czasami było leciutko mokre ale to gdy nalałem płynu ponad max to wydaje mi sie ze wtedy tam wywaliło. A tak wydaje się ze wciąga płyn niewiadomo gdzie albo niewiadomo którędy ucieka (głownie podczas jazdy nie udało mi się jeszcze zaobserwować zjawiska na postoju.

2.Kolejnym dziwnym objawem (który daje mi podejrzenia odnośnie złego odpowietrzenia) jest odgłos przepływu (bulgotania) wody w monecie jak tylko przekręcam zapłon i załącza się pompka pomocnicza. Tak jakby powietrze było w układzie a pompka pompowała i płyn i powietrze. Już kilka osób próbowało go odpowietrzyć i nic.
Próbowałem odpowietrzać przez odpięcie wtyczki od pompy jutro spróbuje u gościa kompem.

Mechanicy rozkładają ręce zaczynają się prognozy odnośnie UPG lecz czy to możliwe żeby wydmuchało uszczelkę akurat wtedy gdy wymieniana była nagrzewnica????
Zaznaczam ze oleju nie widać płynu stan oleju nie rośnie ani węże nie są twarde co by sugerowało UPG.

Termostat rozrząd z pompą wody wymieniany jakies 2 miechy temu.

Ręce opadają auto sprawne przed wymianą teraz nieda się jeździć jutro około 11 jestem umówiony do gościa który robił w vw i ma kompa vcds nie wiem może on coś poradzi może jutro będę miał więcej informacji to coś dodam. Z GORY DZIEKI ZA POMOC !!!! POZDRAWIAM !!!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat 850 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Seat 850 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat 850 ) Porady, problemy techniczne


SeatLeon

44 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie

SeatExeo

32 000

2013r.

213 000 km

śląskie

SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie

SeatLeon

22 900

2011r.

145 319 km

śląskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System