Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Altea XL freetrack opinie, na co zwrócić uwagę przy zakupie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paer

Czytelnik



Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: grupa VW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Sty 2020, 23:17
Temat postu:

Altea XL freetrack opinie, na co zwrócić uwagę przy zakupie


Witam
Planuję zakupić jakiś uterenowiony samochód. Nastawiłem sie na Octavię Scout 2,0TDi. Od niedawna rozważam zakup Altea xl freetrack z 2,0 TDi, 140 KM, rocznik 2012-2014.
Czy w tych rocznikach były montowane silniki CR czy dalej pompowtryski? Co sądzicie o tym silniku i jak wygląda sprawa żywotności, koszty utrzymania np. rozrząd, ile pali na co dzień? Czy warto kupić auto prowadzone w systemie longlife czyli olej wymieniany co 30 tyś.?
Jak wygląda prześwit, w różnych artykułach podają, że większy o 40 mm od zwykłej ale ile ma zwykła?? Nigdzie nie znalazłem w miarę wiarygodnych danych o prześwicie.
Czy napęd 4x4 radzi sobie na błocie lub śniegu? Jaka to generacja Haldexa, koszty serwisu?
Jak wygląda sprawa jakości lakieru i problemów z korozją, na co zwrócić uwagę?

Generalnie na co zwrócić uwagę przy kupnie Altea? Jakie ma słabe strony?
Z góry dziękuję za informacje.


Ostatnio zmieniony przez paer dnia Pon 06 Sty 2020, 16:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Sob 04 Sty 2020, 21:19
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea XL freetrack opinie, na co zwrócić uwagę przy zakupie


altea ma tyle wspólnego z terenem co dacia logan czyli nic, jeśli chcesz kupić auto terenowe to kup uaza, w altei blacha ok, sprawdź tylną klapę na rancie u dołu, drzwi i błotniki u dołu, podszybie pod plastikową osłoną, loglife to bujda ale nigdy nie masz pewności coile był zmieniany olej
Powrót do góry
paer

Czytelnik



Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: grupa VW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Sty 2020, 16:52
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea XL freetrack opinie, na co zwrócić uwagę przy zakupie


Po pierwsze nie pytam jaki samochód terenowy kupić, a napewno forum Seata nie dostarczy mi takich informacji.
Po drugie ciekawa propozycja UAZ Jeździć nim rocznie 30.000 km w tym po ekspresowych i autostradach. Aż takim wariantem nie jestem, po drugie nie mam tyle pieniędzy żeby wydawać je na eksploatację UAZ a.
Natomiast bardzo dziękuję za info gdzie szukać korozji. niestety coraz większa rzesza aut to zgnilaki, nie tylko fordy.

Szukam alternatywy dla Octavii Scout, dlatego rozważam Altea Freetrack. Samochódy podobne, kiedyś miałem toledo i byłem zadowolony co dodatkowo skłania mnie do Altea.
Niestety jest bardzo mało info o tym samochodzie, dużo dotyczy początku produkcji czyli jeszcze silników 1,9 i 2,0 TDi. Mnie interesuje koniec produkcji i 2,0 TDi CR a nie pompowtryski. Rowniez istotne są dla mnie informacje o codziennych kosztach eksploatacji, dostępności części itp. Pytam również o prześwit bo takiej informacji nie mogę znaleźć. Mieszkam w górach więc zimą 4x4 przydałoby się.
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Pon 06 Sty 2020, 20:57
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea XL freetrack opinie, na co zwrócić uwagę przy zakupie


altea to typowy wieśwagen dla rodziny, pojemny, dobrze się nim jeździ, nie gnije na potęgę, skoro wieśwagen to o części nie truno są w miarę tanie, większość mechaników sobie z nim poradzi, ale raczej autem terenowym to on nie jest,
Powrót do góry
paer

Czytelnik



Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: grupa VW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Sty 2020, 21:16
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea XL freetrack opinie, na co zwrócić uwagę przy zakupie


Mariolka 1 w pełni się z Tobą zgadzam. Jasne, nie oczekuję od niego jazdy w terenie z resztą większość SUVów też tylko z wyglądu terenowe. NIestety nie mogę sobie pozwolić na dwa auta czyli rodzinny i terenowy dlatego szukam minimum kompromisu. Jeżdżę głownie po normalnych drogach do tego robię dużo kilometrów dlatego zakup terenówki nie wchodzi w rachubę, SUVy bardzo cenią się a ich możliwości też są ograniczone.
Bardziej zależy mi na aucie, które ma trochę większy prześwit i 4x4 na błoto i śnieg. Będę jeździł czasami po drogach szutrowych i gruntowych, dlatego zależny mi na prześwicie, mój Toledo II jakoś sobie radził ale czasami zdarzało się przywalić w jakiś kamień w trawie czy korzeń. Pewnie i tak wiele osób zdziwiłoby się gdzie ten samochód dał radę wiecha i co najważniejsze wyjechaćWink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 06 Sty 2020, 21:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Pon 06 Sty 2020, 21:55
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea XL freetrack opinie, na co zwrócić uwagę przy zakupie


https://www.fakt.pl/pieniadze/motoryzacja/seat-altea-minivan-z-charakterem/q12l7nn pnoć całe 2 cm więcej prześwitu niz zwykla czylu 16cm
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Oceń swoje auto


SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System