Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Pedał gazu nie reaguje ??? chwilowy brak mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarcinMarcinMarcin

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: Seat Altea 1.9 tdi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Gru 2015, 12:35
Temat postu:

Pedał gazu nie reaguje ??? chwilowy brak mocy


witam , jeśli temat nie w tym dziale to przepraszam ale nie wiem z czym problem jest związany czy elektronika czy silnik , skrzynia (dsg) a może jeszcze coś innego. Podczas jazdy nagle bez żadnej przyczyny pedał gazu przestaje reagować na naciskanie , auto po prostu zwalnia , hamuje silnikiem , nie ma żadnych innych objawów typu jakaś kontrolka czy nierówna praca silnika , zatrzymuje się , wrzucam luz (N) potem z powrotem bieg (D) i jadę dalej jakby nigdy nic, lub zanim się zdążę zatrzymać samo się odblokowuje i jedzie dalej . sytuacja ta miała miejsce już kilka razy , w zakorkowanym mieście ( trochę irytująca sytuacja ) i na dłuższej trasie , czasem przez tydzień się nic nie dzieje a czasem w ciągu jednego dnia kilka razy . Może miał ktoś z forumowiczów podobną sytuację , nie ma żadnych błędów więc komp zagadki nie rozwiązuje . Shocked
Powrót do góry
MarcinMarcinMarcin

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: Seat Altea 1.9 tdi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Mar 2016, 19:34
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Pedał gazu nie reaguje ??? chwilowy brak mocy


Ostatnio w skrzynce bezpieczników w komorze silnika obok akumulatora zauważyłem że jest wilgoć , mianowicie po odkręceniu pierwszej warstwy (tej z wpiętymi bezpiecznikami) pod nią jest gniazdo (taka płytka 4 na 8 centymetrów z dziurami na piny ) i tam jest mokre , wycierałem kilka razy i dalej wychodzi mokre , nie jest to chyba woda bo suszarką się nie da wysuszyć , może to jest przyczyna chwilowego zaniku pedału gazu i mocy , tylko skąd tam ta wilgoć i jak się jej pozbyć (suszarka nie działa, przedmuchanie kompresorem też nie) , ma ktoś może jakiś pomysł
Powrót do góry
MarcinMarcinMarcin

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: Seat Altea 1.9 tdi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Kwi 2016, 20:22
Temat postu:

zagadka rozwiązana


Naprawione przypadkiem , padnięty czujnik różnicy ciśnienia spalin , komp wyłapał chwilowy brak łączności z czujnikiem lub zwarcie na masę , 130 zł i 5 minut roboty , wymieniłem czujnik i o dziwo wszystkie bolączki z zanikającym gazem zniknęły , co ma jedno wspólnego z drugim nie wiem ale podziałało Very Happy Ala śmiga jak złoto , temat zamknięty , pozdrawiam
Powrót do góry
Paweł401

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pieńsk
Posiadane auto: Seat altea 2,0 TDI DSG. 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2021, 22:33
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Pedał gazu nie reaguje ??? chwilowy brak mocy


Witam ma Seata Altea 2,0 tdi 2005r. Dsg
problem pojawił się po umyciu skrzyni biegów , jadąc przy zmianie beigu 5-6 dostaje uderzenie , na kokpicie pojawia się migająca literka D i to wszystko ja mu w gaz a on w miejscu , nie reaguje , zgaszę go , odpalę i jedzie , czyściłem wtyczkę od skrzyni i nic nie jest mokra ,była zaśniedziała a wyczyściłem , alternator sprawny 14,0~14,2, akumulator 52% żywotności , proszę pomóżcie..
Powrót do góry
Paweł401

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pieńsk
Posiadane auto: Seat altea 2,0 TDI DSG. 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Sty 2021, 11:32
Temat postu:

Proszę o pomoc ...


Witam ma Seata Altea 2,0 tdi 2005r. Dsg
problem pojawił się po umyciu skrzyni biegów , jadąc przy zmianie beigu 5-6 dostaje uderzenie , na kokpicie pojawia się migająca literka D i to wszystko ja mu w gaz a on w miejscu , nie reaguje , zgaszę go , odpalę i jedzie , czyściłem wtyczkę od skrzyni i nic nie jest mokra ,była zaśniedziała a wyczyściłem , alternator sprawny 14,0~14,2, akumulator 52% żywotności , proszę pomóżcie..
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 23 Sty 2021, 11:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatExeo

32 000

2012r.

194 000 km

śląskie

SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie

SeatExeo

32 000

2013r.

213 000 km

śląskie

SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System