Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Zakup samochodu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SharkS89

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Sty 2014, 10:49
Temat postu:

Zakup samochodu.


witam wszystkich! Niewiem czy dobry wątek wybralem jestem nowy wiec jeszcze nie ogarniam tu wszystkiego.... Moze zaczne od poczatku, niebawem bede kupowal autko i mam 13 tys max przeznaczone na zakup, do tej pory bylem zdecydowany na A4 B5 i w tej kasie bym kupil moim zdaniem zadbany egzemplarz ale od pewnego czasu zainteresowal mnie leon i mam pytanko do was bo o leonie nic zupelnie niewiem czy za kwote 12-13 tys kupi cos sensownego? czy lepiej nie pakowac sie za ta kase.. patrzylem rozne ogloszenia za ta kwote kupi 2000r czyli poczatki produkcji czy wtedy byly jakies awarie? usterki? Tyle wiem ze leon ma straszne twarde zawieszenie.. Interesowal by mnie silnik najlepiej 1.8 125 km ale jak popatrzylem ich malo, najwiecej 1.4 albo 1.6 a niewiem czy takim silnikiem auto daje rade... ewentualnie TDi 90 a najlepiej 110 km Smile Leony mialy jakis Lifting? Prosze o pomoc bo mam wielki dylemat.. Z gory dzieki i pozdrawiam!
Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Nie 05 Sty 2014, 12:07
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Zakup samochodu.


No nie przesadzaj z tym "strasznie twardym zawieszeniem". Moim zdaniem jest to doskonały kompromis między sztywnym, a komfortowym przez co daje satysfakcje w prowadzeniu. Usterki typowe dla seata leona l, czy toledo ll, a więc woda na progach, elektryka zamków czy podnośniki szyb. W zasadzie w dobrym egzemplarzu tylko tyle. Wolę zdecydowanie naprawiać takie drobne usterki niż wiecznie walczyć (grubo płacić) z zawieszeniem w A4. Silnik to minimum 1.6 jeśli zamierzasz jeździć dalej niż do kościoła w niedzielę.
Powrót do góry
SharkS89

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Sty 2014, 16:05
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Zakup samochodu.


grzesiekw17 napisał:
No nie przesadzaj z tym "strasznie twardym zawieszeniem". Moim zdaniem jest to doskonały kompromis między sztywnym, a komfortowym przez co daje satysfakcje w prowadzeniu. Usterki typowe dla seata leona l, czy toledo ll, a więc woda na progach, elektryka zamków czy podnośniki szyb. W zasadzie w dobrym egzemplarzu tylko tyle. Wolę zdecydowanie naprawiać takie drobne usterki niż wiecznie walczyć (grubo płacić) z zawieszeniem w A4. Silnik to minimum 1.6 jeśli zamierzasz jeździć dalej niż do kościoła w niedzielę.


wiele sie oczytalem o A4 popytalem ludzi bo obawialem sie zawiechy ale nie jest tak strasznie... niektorzy wymieniaja wahacze bo siedzialy oryginalne jeszcze a na liczniku ponad 250 tys.. tylko trzeba omijac dziury... a leon 1.6 w ogole daje rade? czasem jezdze golffem 4 czy leon ma mniej miejsca niz golf 4?
Powrót do góry
norbileon

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 2.0 tdi 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Sty 2014, 13:57
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Zakup samochodu.


Lepszy Leon od Audi a4, takie moje zdanie. Polecał bym ci silniki 1,9 tdi. Sprawdzona jednostka mało awaryjna. No co trzeba zwrócić uwagę to na pewno na turbinę jak pracuje i dwumas, jeśli nie jesteś mechanikiem, to przed każdym zakupem polecam odwiedzenie warsztatu i wydać te 200 zł na sprawdzenie auta w jakiej jest kondycji i co należy wymienić. Przy takiej kwocie za jaką chcesz kupić auto na pewno nie znajdziesz ideału gdzie nie będzie potrzeby wymienić chociażby jakiejś uszczelki lub innych części.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu auta lub porady pisz na priv.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Oceń swoje auto


SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatIbiza

29 500

2014r.

196 000 km

śląskie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System