Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) Olej silnikowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kazzi

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Borne Sulinowo
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.6 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Mar 2013, 20:31
Temat postu:

Olej silnikowy


Witam, mam mały problem, otóż jadą dzisiaj sobie samochodem zaświeciła mi się czerwona kontrolka od oleju. Raz dwa zjechałem na parking i zgasiłem samochód, odczekałem z 30 min. wyciągam miernik stanu oleju patrze a tam czysto (zero oleju), poleciałem szybko na CPN kupiłem litr oleju wlałem, przepaliłem, kontrolka zgasła. Wracam do domu i to samo czerwona kontrolka, mało tego otwieram maskę a tam wszystko w oleju!
Najwięcej w okolicach rozrządu, odkręciłem również osłonę filtru powietrza a tam odpowietrznik "wysadziło" (wystrzelił i leżał w innym miejscu niż powinien być zamontowany), pełno mazi koloru cappuccino.
Do tego silnik strasznie zaczął "klekotać" jak diesel... poleciałem po kolejne dwa litry oleju, wlałem, odczekałem, na mierniku jest prawie maksimum czyli olej jest, silnik przepaliłem chodzi już normalnie tak jak wcześniej (nie klekocze).
Nasuwa się pytanie gdzie "znika" ten olej? pod samochodem nie ma żadnych wycieków, nic nie kapie, nie kopci ani nic..

Z tego co wcześniej zaobserwowałem to uszczelka pod głowicą lekko się poci więc wątpię że wydmuchało ją, pod maską było mokro od oleju w okolicach alternatora, rozrządu..

Silnik: 1.6 benzyna
Olej: 15w40


Jaka tego może być przyczyna?
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 11:21
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Olej silnikowy


Myślę, że powinieneś poczytać tematy dot. odmy. Jest ich duzo.
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
krasnoludek6

Dyskutant



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): sycow
Posiadane auto: seat, arosa,hatchbak,1.7sdi,2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 16 Mar 2013, 13:46
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Olej silnikowy


jaki przebieg tego autka moze juz normalnie spala sie przedostajac do komory spalania przez uszczelniacze i pierscienie jesli nie to moze jeszcze przedostaje sie do obiegu chlodzenia do kanalow wodnych [jaki stam plynu chlodniczego?]
Powrót do góry
kazzi

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Borne Sulinowo
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.6 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Mar 2013, 16:21
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Olej silnikowy


Przebieg 192 tys. km
Stan płynu jest taki sam, bez zmian. Nic nie ubywa.
Powrót do góry
krasnoludek6

Dyskutant



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): sycow
Posiadane auto: seat, arosa,hatchbak,1.7sdi,2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 16 Mar 2013, 16:37
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Olej silnikowy


stan plynu taki sam wiec olej jest najzwyczajniej pożerany podczas pracy silnika, mozna zrobic diagnostyke spalin duzo powie bez rozbierania i zbadac cisnienie na cylindrach.
Zaobserwowac nalezy jakie spaliny wydostaja sie po uruchomieniu silnka,,pozdrawiam.

[przy tym przebiegu bardzo mozliwe ,ze pierscienie do wymiany tylko ewnetualnie odrazu wymienilbym uszczelniacze zworowe] NORMALKA
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 16 Mar 2013, 16:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szok21

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): jasło
Posiadane auto: cordoba
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lis 2013, 18:11
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Olej silnikowy


Witam. Ja mam taki problem z kontrolką: podczas wrzucenia biega wstecznego zapala mi sie kontrolka świateł przeciwmgłowych. światła oczywiście sie nie świecą.
Powrót do góry
Ernest43

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 152
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda i Skody
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lis 2015, 13:46
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Olej silnikowy


Żywotność silnika i samochodu zależy od jego eksploatacji. Tego jak właściciel o niego dbał. Są auta, które przejeżdżają po 300-400tys km bez najmniejszego problemu i posłużą jeszcze trochę ponieważ był serwisowany, jeździł nim odpowiedzialny kierowca. Wymieniał części eksploatacyjne zgodnie z zaleceniami producenta, rozrządy klocki, tarcze itp. Wymieniał płyny i oleje zgodnie z zaleceniami i normami producenta i w czasie przez niego wskazanym. Jeśli chodzi o olej to polecam Shell Helix Ultra Pureplus Technology, wg mnie dobry olej w korzystnej cenie, jeżdżę na takim przebiegi mam prawie 300tys i autem jest wszystko w porządku. Bywają jednak kierowcy, którzy nie dbają a auta, maja one przebiegu 50-60tyś km a są w stanie jakby maiły przejechane 3krotnie więcej. I takie auta nie nadają się do dalszej eksploatacji.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatIbiza

26 500

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatAltea XL

13 800

2009r.

200 000 km

pomorskie

SeatIbiza

24 500

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatIbiza

29 500

2014r.

196 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System