Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Inca ) SEAT INCA 1.9 SDI (AEY)dziwna temperatura cieczy chłodzącej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Inca ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubaopp

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Seat,Inca,sdi,1.9,2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 17:55
Temat postu:

SEAT INCA 1.9 SDI (AEY)dziwna temperatura cieczy chłodzącej


Witam, mam następujący problem, mam chyba coś nie tak z temperatura cieczy chłodzącej. Jestem kurierem auto u mnie nie ma lekko , a jak wiemy przez ostatnie dni temperatura na zewnątrz trzyma się ponad 30 stopni na plusie , dziwi mnie zachowanie wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej ciągle pokazuje max. taką temperaturę jak na załączonym zdjęciu??? nie jest to wartość zbyt mała ? no i najdziwniejsze ze jeszcze nigdy nie włączył mi się wentylator w tym aucie, mam je ponad rok. Zimą program vag pokazał mi błąd czujnika cieczy chłodzącej, który wymieniłem od ręki.
Nie wiem jaka powinna być optymalna temperatura w moim silniku ???
dziś jak wróciłem z pracy do domu nie gasząc auta podłączyłem interfejs diagnostyczny i wyskoczyły takie wykresy temperatury ,jak na załączonym zdjęciu??? wszystko jest tak jak powinno być?? boje się żeby nie wydmuchło mi uszczelki pod głowicą w chłodnicy jest jeszcze taki czujnik cieczy, a dokładniej jest to chyba włącznik wentylatora? może z nim jest coś nie tak ?? lecz program Vag nie pokazuje błędów??

wskaźnik:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c3750117938799af.html

Vag.com: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2a09dc799e46f93b.html
Powrót do góry
gadu-gadu
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 21:20
Temat postu:

Re: ( Seat Inca ) SEAT INCA 1.9 SDI (AEY)dziwna temperatura cieczy chłodzącej


Skoro masz vaga to sprawdz czujnik/termostat: po nocy, przed odpaleniem zczytaj i porownaj temp. z engine 007 i instruments 003, po rozgrzaniu do 90st. (pewnie na "czuja") ponownie w/w bloki, w 007 masz temp. plynu (G62) i paliwa, w 003 temp. podawana na wskaznik (G2). Jezeli auto nie pali za duzo, to czujnik moze byc uszkodzony lub miec zabrudzone styki
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
kubaopp

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Seat,Inca,sdi,1.9,2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 23:08
Temat postu:

Re: ( Seat Inca ) SEAT INCA 1.9 SDI (AEY)dziwna temperatura cieczy chłodzącej


"Jezeli auto nie pali za duzo, to czujnik moze byc uszkodzony lub miec zabrudzone styki"??? a co ma spalanie do zabrudzonych styków ??? nie znam się na tym programie:( Wiatrak działa, termostat działa, czujnik cieczy chłodzącej też działa chyba wszystko jest ok taka może musi być temperatura inaczej na tym wskaźniku rosła by do czerwonego pola , a jest ciutkę za połową Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 11:45
Temat postu:

Re: ( Seat Inca ) SEAT INCA 1.9 SDI (AEY)dziwna temperatura cieczy chłodzącej


To może ja wyjaśnię jakie powinny być temperatury, bo kiedyś się z tym zmagałem.
Zaczynając od uruchomienia silnika najpierw nagrzewany jest tzw. mały obwód (silnik wraz z nagrzewnicą wnętrza auta). Dopiero gdy ciecz osiągnie 87oC, termostat otwiera duży obwód (silnik wraz z nagrzewnicą wnętrza auta i chłodnicą). Następnym progiem jest temperatura 97oC, przy której uruchamiają się wentylatory przy chłodnicy. Ostatnim progiem jest temperatura 130oC, czyli czerwone pole na wskaźniku temperatury. W tym przypadku reaguje ... kierowca. Więc w sprawnym aucie temperatura po rozgrzaniu silnika powinna się przeważnie znajdować w przedziale 87 - 97oC. Wyjątki to ekstremalne temperatury lub obciążenie, zarówno niskie jak i wysokie.
Osobnym tematem jest wskazanie wskaźnika temperatury na desce rozdzielczej. Ze względu na nierozpraszanie kierowcy, wskaźnik ten został rozregulowany i pokazuje środkową kreskę w przedziałach temperatur (jak dobrze pamiętam) 72 - 100oC.
Jak miałem VW Polo (też z silnikiem AEY), przeważnie jeździłem sam i poza korkami w mieście, nie udawało mi się osiągnąć temperatury 97oC na trasie, nawet jak jechałem przez 25km z prędkością 160km/h.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 12:52
Temat postu:

Re: ( Seat Inca ) SEAT INCA 1.9 SDI (AEY)dziwna temperatura cieczy chłodzącej


kubaopp napisał:
"Jezeli auto nie pali za duzo, to czujnik moze byc uszkodzony lub miec zabrudzone styki"??? a co ma spalanie do zabrudzonych styków ??? nie znam się na tym programie:( Wiatrak działa, termostat działa, czujnik cieczy chłodzącej też działa chyba wszystko jest ok taka może musi być temperatura inaczej na tym wskaźniku rosła by do czerwonego pola , a jest ciutkę za połową Smile


Ma tyle, ze skoro spalanie jest w normie to nie jest to wina termostatu ale prawdopodobnie czujnika, ale skoro ilosc plynu jest prawidlowa, termostat zamyka i otwiera sie w calym zakresie, wiatrak dziala na wszystkich biegach, czujniki wskazuja prawidlowo to nie ma problemu...

ernestowski, 1y bieg wiatrakow zalacza sie raczej blizej 92-97st., a 2y bieg przy 99-105st. (dane toledo 1M), a poniewaz czujnik temp. ma charakterystyke nieliniowa (NTC) i ciezko to przeniesc na wskaznik, to aproksymuje sie odczytane wartosci do przytoczonych przez Ciebie.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 12:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 18:29
Temat postu:

Re: ( Seat Inca ) SEAT INCA 1.9 SDI (AEY)dziwna temperatura cieczy chłodzącej


kubaopp napisał:
walnięty jest na 99% Termowłącznik wentylatora chłodnicy i tyle w poniedziałek to wyminie.

super dzięki za wszystkie sugestie i pomoc do tematu

_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
kubaopp

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Seat,Inca,sdi,1.9,2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lip 2012, 23:25
Temat postu:

POMOCY!!!


po prostu ja nie wiem jak to sprawdzić w vag com i tyle.

Wchodzę w program zakładka "common" i otwieram 01-engine tam temperatura wynosi 91 stopni wiatrak się nie kręci .

Wchodzę w program zakładka "Drivetrain" i otwieram 01-engine tam temperatura wynosi 97 stopni. wiatrak się nie włącza.

Ręce już mi opadają mam kupić termometr i mierzyć płyn w układzie chłodzenia??? POMOCY!!!!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Inca ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Inca »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Inca ) Porady, problemy techniczne


SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System