Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Rozładowywanie akumulatora na postoju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kepkam

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9 TDI 105KM 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Cze 2015, 11:21
Temat postu:

Rozładowywanie akumulatora na postoju


Witam,

posiadam Alteę 1.9 tdi 2005r. Problem pojawił się jakiś czas temu, kiedy pierwszy raz rozładował mi się akumulator po 2 dniach nieodpalania auta. Naładowałem go, po następnych 2 dniach znów nie mogłem odpalić samochodu. Myślałem, że aku padł, więc kupiłem nowy. Po ok 4 tygodniach problem się znów się pojawił. Zaprowadziłem samochód do elektryka, który sprawdzał wszystkie bezpieczniki, odłączył moduł komfortu i cały czas obserwował pobór prądu na postoju. Ostatnia rzecz jaką udało się ustalić to, gdy odłącza się zasilanie którychkolwiek drzwi nie ma poboru prądu. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem i może podrzucić jakiś pomysł? Czy Altea posiada jakiś moduł sterujący centralnym zamkiem? Bo przypomnę, że moduł komfortu wydaje się być w pełni sprawny.
Powrót do góry
yippy

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): KCH
Posiadane auto: Toledo III, 1,9TDI 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Cze 2015, 21:05
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Rozładowywanie akumulatora na postoju


mialem problem z poborem pradu na postoju tu jest link do tematu : http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=198214
dobrze by było jakbyś sprawdził czy masz jakiej błedy po podłączeniu pod kompa. Ja mialem cos takiego 00470 Magistrala danych systemu komfort

wiecej dowiesz sie z powyzszego linku. jak pisales ze po odlaczeniu drzwi jest ok to podejrzewam ze moze tez masz przerwany kabelek w oslonie gumowej miedzu drzwiami a słupiem.. u mnie była przerwa w drzwiach kierowcy. Tez bym CI proponował od tych drzwi zacząc.

Daj znać czy to to Wink
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Pią 05 Cze 2015, 10:49
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Rozładowywanie akumulatora na postoju


Ja miałem podobny problem z rozładowywaniem akumulatora podczas postoju. Niestety nie pamiętam już szczegółów, ale:
1) autoelektryk nie potrafił sobie poradzić ze zidentyfikowaniem problemu, pomimo kilkudniowej obserwacji auta
2) sam zrobiłem sobie odpowiednie wtyczki i podpinałem pod kolejne bezpieczniki, aby sprawdzić co pobiera prąd
3) duży prąd pobierało coś innego niż to przy czym tkwił problem
4) ostatecznie okazało się, że przyczyną problemu był uszkodzony przewód przy panelu climatronika

Podsumowując powyższe albo trzeba bardzo dobrze znać elektrykę auta i wszelkie zależności między poszczególnymi modułami albo mieć dużo czasu i liczyć na łut szczęścia Smile
Powrót do góry
myllena

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: Altea, 1,9 TDI, 105 KM, 2005
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 16:33
Temat postu:

Re: Rozładowywanie akumulatora na postoju


kepkam napisał:
Witam,

posiadam Alteę 1.9 tdi 2005r. Problem pojawił się jakiś czas temu, kiedy pierwszy raz rozładował mi się akumulator po 2 dniach nieodpalania auta. Naładowałem go, po następnych 2 dniach znów nie mogłem odpalić samochodu. Myślałem, że aku padł, więc kupiłem nowy. Po ok 4 tygodniach problem się znów się pojawił. Zaprowadziłem samochód do elektryka, który sprawdzał wszystkie bezpieczniki, odłączył moduł komfortu i cały czas obserwował pobór prądu na postoju. Ostatnia rzecz jaką udało się ustalić to, gdy odłącza się zasilanie którychkolwiek drzwi nie ma poboru prądu. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem i może podrzucić jakiś pomysł? Czy Altea posiada jakiś moduł sterujący centralnym zamkiem? Bo przypomnę, że moduł komfortu wydaje się być w pełni sprawny.


Cześć 👋
Też mam ten sam model i ten sam problem....na początku myślałam że to po prostu akumulator nawalil bo stary i kupiłam nowy ale.po tyg i ten nowy zupełnie się rozładować i.zaczęłam myśleć 💭 że coś w takim razie zjada mi prąd...właśnie jestem po tel od elektryka i mówi że to bordnezt czy jakoś tak nawala...więc zobaczymy co dalej....😃
Powrót do góry
jmk99

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: SEAT ALTEA
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Maj 2016, 00:18
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Rozładowywanie akumulatora na postoju


Z tego co czytałem jak szukałem informacji o podpięciu tempomatu to moduł/sterownik/gateway (ten co kolega yippy w linku na zdjęciu posiada, tj. 1k0907530e) może być zbyt niskim modelem, ponieważ jeśli się coś dokłada, np lepsze radio, albo może więcej dodatków to zwiększa się pobór prądu i sterownik z wyższym oznaczeniem, a co za tym idzie z wyższym kodowaniem (więcej bitów) rozwiązuje problem z poborem prądu.
Może w Waszych przypadkach, czy dokładaliście, czy nie (a może poprzedni właściciel coś dołożył i nie zmienił sterownika) zmiana bramy na wyższą pomoże.

Zweryfikujcie mnie jeśli się mylę Wink
_________________
www.malikmedia.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 18 Maj 2016, 00:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mag240

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Altea
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Mar 2018, 21:06
Temat postu:

Rozładowywanie aku - tykanie przekaźnika za schowkiem


Witam,
Na wstępie chciałbym się przywitać gdyż jestem tu nowy.
Podpinam się do tematu i zarazem odświeżam go. Co jakiś czas mam również problem z rozładowywaniem się akumulatora. Dzisiaj po podpięciu miernika mam taką oto sytuację:
Po zamknięciu z pilota pobór na poziomie 0,7A po chwili spada do 0,27 i praktycznie do 0,08 i nawet 0,01 co jest wskazane. Jednakże co któryś raz sytuacja jest następująca: 0,7 potem spada do 0,26 czasem do 0,08 i wskakuje znowu na 0,7 i znów 0,26 i tak w kółko. Jednocześnie za schowkiem słychać przełączanie się przekaźnika. Czy ktoś może podpowiedzieć co to za przekaźnik się tam znajduje. Widzę że niektórzy sugerują że to wina Climatronica ale ja mam auto w podstawowej wersji, klimatyzacja Climatic, wyłączona na 0, radio wyłączone. Jedyne co mi przychodzi do głowy to może być coś związane z zamkiem centralnym gdyż wcześniej był problem z tym iż nie było sygnału z drzwi kierowcy o ich zamknięciu. Okazało się że nie łączyła kostka (znajdująca się w drzwiach w puszce koło silniczka szyby, tam są takie 2 wtyczki wpinane w jakiś moduł), po rozwiązaniu tego problemu pojawił się problem z rozładowywaniem akumulatora. Proszę o pomoc, bo strasznie mnie to irytuje.
Moje auto: Altea 2006, 1,9TDI
Pozdrawiam
Powrót do góry
1chomik1

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 165
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Golf
Piwa: 10/0
Wysłany: Nie 25 Mar 2018, 14:48
Temat postu:

Re: Rozładowywanie aku - tykanie przekaźnika za schowkiem


mag240 napisał:
Witam,
Na wstępie chciałbym się przywitać gdyż jestem tu nowy.
Podpinam się do tematu i zarazem odświeżam go. Co jakiś czas mam również problem z rozładowywaniem się akumulatora. Dzisiaj po podpięciu miernika mam taką oto sytuację:
Po zamknięciu z pilota pobór na poziomie 0,7A po chwili spada do 0,27 i praktycznie do 0,08 i nawet 0,01 co jest wskazane. Jednakże co któryś raz sytuacja jest następująca: 0,7 potem spada do 0,26 czasem do 0,08 i wskakuje znowu na 0,7 i znów 0,26 i tak w kółko. Jednocześnie za schowkiem słychać przełączanie się przekaźnika. Czy ktoś może podpowiedzieć co to za przekaźnik się tam znajduje. Widzę że niektórzy sugerują że to wina Climatronica ale ja mam auto w podstawowej wersji, klimatyzacja Climatic, wyłączona na 0, radio wyłączone. Jedyne co mi przychodzi do głowy to może być coś związane z zamkiem centralnym gdyż wcześniej był problem z tym iż nie było sygnału z drzwi kierowcy o ich zamknięciu. Okazało się że nie łączyła kostka (znajdująca się w drzwiach w puszce koło silniczka szyby, tam są takie 2 wtyczki wpinane w jakiś moduł), po rozwiązaniu tego problemu pojawił się problem z rozładowywaniem akumulatora. Proszę o pomoc, bo strasznie mnie to irytuje.
Moje auto: Altea 2006, 1,9TDI
Pozdrawiam


Wyglada to na uszkodzenie lub bledne kodowanie sterownika drzwi kierowcy , lub pasazera.
_________________
Forum ma pomagac, ale prosze liczyc sie z pomylkami.Pomoglem ? Postaw piwo! Zaszkodzilem ? Wybacz!
Powrót do góry
mmj-75

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żary
Posiadane auto: Seat Altea 1.6 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Cze 2022, 18:40
Temat postu:

Re: Rozładowywanie aku - tykanie przekaźnika za schowkiem


mag240 napisał:
Witam,
Na wstępie chciałbym się przywitać gdyż jestem tu nowy.
Podpinam się do tematu i zarazem odświeżam go. Co jakiś czas mam również problem z rozładowywaniem się akumulatora. Dzisiaj po podpięciu miernika mam taką oto sytuację:
Po zamknięciu z pilota pobór na poziomie 0,7A po chwili spada do 0,27 i praktycznie do 0,08 i nawet 0,01 co jest wskazane. Jednakże co któryś raz sytuacja jest następująca: 0,7 potem spada do 0,26 czasem do 0,08 i wskakuje znowu na 0,7 i znów 0,26 i tak w kółko. Jednocześnie za schowkiem słychać przełączanie się przekaźnika. Czy ktoś może podpowiedzieć co to za przekaźnik się tam znajduje. Widzę że niektórzy sugerują że to wina Climatronica ale ja mam auto w podstawowej wersji, klimatyzacja Climatic, wyłączona na 0, radio wyłączone. Jedyne co mi przychodzi do głowy to może być coś związane z zamkiem centralnym gdyż wcześniej był problem z tym iż nie było sygnału z drzwi kierowcy o ich zamknięciu. Okazało się że nie łączyła kostka (znajdująca się w drzwiach w puszce koło silniczka szyby, tam są takie 2 wtyczki wpinane w jakiś moduł), po rozwiązaniu tego problemu pojawił się problem z rozładowywaniem akumulatora. Proszę o pomoc, bo strasznie mnie to irytuje.
Moje auto: Altea 2006, 1,9TDI
Pozdrawiam


Mam identyczny problem. Udało Ci się go rozwiązać ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatAltea XL

14 800

2009r.

200 000 km

pomorskie

SeatCordoba

2 222

2005r.

121 000 km

lubelskie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System