Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Dym z nawiewów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aska543

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2022
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 110 KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Lut 2022, 11:22
Temat postu:

Dym z nawiewów


Witam. Mam pewien problem w moim Seacie Leonie I z 2004 1.9 TDI 110, liczę, że jakoś mi pomożecie Smile Otóż wilgoci w aucie jest mnóstwo, jednak była ona już wcześniej zanim się to działo. Od jakiegoś czasu auto odpalam na zimnym nawiewie, gdyż przy ciepłym szyby parują niemiłosiernie i wylatuje dziwny dym tak że w kilka sekund samochód w środku jest cały zaczadzony i nie idzie w nim usiedzieć. Jeśli silnik jest zimny i odpalę na ciepłym nic się nie dzieje (tylko szyby parują tak że trzeba je przecierać co 5 minut ale to pewnie wina wilgoci) jednak gdy mam zimny nawiew a auto jest zagrzane do 90 stopni i przełączę na ciepłe powietrze odrazu chce się uciekać z auta. Ogólnie nawiewy grzeją tylko ten dym. Myślicie że to wina nagrzewnicy? Dodam, że ucieka również płyn chłodniczy i to w sporych ilościach. Co 3 bądź 4 dni muszę dolewać jednak wycieku nigdzie nie ma. Nie wiem czy może mieć to jakiś związek.
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Nie 06 Lut 2022, 21:11
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Dym z nawiewów


troche poplątane, rozumiem że jak włączysz nawiew na ciepłe powietrze śmierdzi płynem chłodniczym i przeważnie go ubywa, może masz dziurę w nagrzewnicy
Powrót do góry
aska543

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2022
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 110 KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Lut 2022, 21:33
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Dym z nawiewów


Mariolka1 napisał:
troche poplątane, rozumiem że jak włączysz nawiew na ciepłe powietrze śmierdzi płynem chłodniczym i przeważnie go ubywa, może masz dziurę w nagrzewnicy


Nie, to nie tak. Widocznie ja to źle opisałam. Nie jestem pewna czy ubywanie płynu chłodniczego ma z tym jakiś związek ale wolałam wspomnieć gdyby jednak takowy miało. Nie śmierdzi żadnym płynem przy włączeniu nawiewu. Nawiew chodzi u mnie non stop na zimnym i nic nie czuć. Jak jest auto nagrzane i nagle z zimnego przełącze na ciepłe wtedy z nawiewów wydobywa się dym co skutkuje tym, że w aucie nie da się wysiedzieć. Samochód jest cały zakopcony tak, że ktoś mógłby wezwać straż że auto się pali Very Happy Ogólnie nie czuć żeby czymś śmierdziało, co jedynie kurzem bądź czymś podobnym. Wspomniałam o płynie, gdyż może ma to jakiś związek z tym.
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2022, 18:54
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Dym z nawiewów


czyli jak nawiew jest z pozycji na zimne nie śmierdzi a jak przełączysz w pozycji na ciepłe wydobywa się dym, znaczy para
Powrót do góry
aska543

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2022
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 110 KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2022, 19:25
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Dym z nawiewów


Mariolka1 napisał:
czyli jak nawiew jest z pozycji na zimne nie śmierdzi a jak przełączysz w pozycji na ciepłe wydobywa się dym, znaczy para


Tak, coś w tym stylu ale auto musi być nagrzane żeby pojawił się ten dym. Przykład: auto stoi całą noc w garażu odpalam na zimnym nawiewie, zagrzeje się do 90 stopni zmieniam nawiew na ciepły i wtedy taki dym jakby pięć osób paliło papierosy przy zamkniętych szybach. Dziś puściłam nawiew na maksa na ciepłe byłam ciekawa czy ten dym minie ale non stop był. Jak weszłam później do auta to na desce był kurz i małe kawałeczki czarnej gąbki.


Ostatnio zmieniony przez aska543 dnia Pon 07 Lut 2022, 19:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 07 Lut 2022, 19:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aska543

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2022
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 110 KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2022, 19:40
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Dym z nawiewów


Może faktycznie jest dziura w nagrzewnicy. Płyn chłodniczy ucieka i przy dmuchaniu ciepłym powietrzem skutkiem jest dym.
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2022, 21:32
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Dym z nawiewów


skoro ubywa płynu i są takie cuda obstawiałbym na dziurę w nagrzewnicy zwłaszcza jeśli jest wilgoć w aucie
Powrót do góry
vombat89

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2022
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Ducato
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Kwi 2022, 16:45
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Dym z nawiewów


Może coś "siedzi' na klimatyzacji? Nie jestem ekspertem, ale niedawno miałem trochę podobny problem i wystarczyło odgrzybianie, żeby zniknął. Znajomy polecił mi wybrać się z tym do https://www.real-auto.pl/, gdzie i tak byłem umówiony na przyciemnianie szyb. Panowie zajmują się profesjonalnie serwisowaniem aut, więc pomogli mi i doradzili, co jeszcze można zrobić w aucie. Zdecydowaniem polecam się do nich zgłosić, bo samochód wygląda jak nowy Smile.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatLeon

65 900

2017r.

87 000 km

śląskie

SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie

SeatIbiza

25 900

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatIbiza

27 900

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatLeon

14 800

2006r.

229 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System