Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Kodowanie kluczyka w samochodzie Seat Toledo 2 2004



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Knapczuk

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2021
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Seat Toledo 2 1.9 TDI 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Lis 2021, 18:27
Temat postu:

Kodowanie kluczyka w samochodzie Seat Toledo 2 2004


Cześć. Mam zasadnicze pytanie odnośnie kodowania kluczyka w samochodzie Seat Toledo 2 z 2004r. Po długim czasie wymieniłem baterie w pilocie i dioda reaguje na przyciski jednak auto już nie. Zapewne się rozkodował i moje pytanie brzmi jak go zakodować ponownie? Sposób z wkładaniem go do drzwi, kręceniem i naciskaniem przycisków oraz z włożeniem go do stacyjki, zapłon na 5s i potem wyjęcie, trzymanie przycisku i klikanie 3 razy drugiego nie działają. Wyczytałem sposób z dwoma kluczykami że jeden w stacyjce a drugi w drzwiach oraz przez VCDS ( którego też mam ) i nie wiem czy próbować potem tych dwóch sposobów ( bo narazie nie mam jak) czy macie inne sposoby?
Powrót do góry
rgoliat

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pojezierze Myśliborskie
Posiadane auto: seat toledo 1.9 TDI 110 KM 2001
Piwa: 14/0
Wysłany: Nie 07 Lis 2021, 20:37
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Kodowanie kluczyka w samochodzie Seat Toledo 2 2004


Spróbuj ten sposób:

Do programowania pilota zdalnego sterowana muszą być dwa kluczyki.
1. - Wkładamy kluczyk do stacyjki i włączamy zapłon.
2. - Zamykamy wszystkie szyby i wychodzimy z samochodu.
3. - Zamykamy samochód.
4. - Wkładamy kluczyk do zamka drzwi od strony kierowcy z pilotem do programowania i naciskamy jeden przycisk otwórz lub zamknij przez ok. 3 sekundy. Powinien nam się odezwać klakson choć nie jest to regułą.
5. - Otwieramy kluczykiem drzwi samochodu ( nie pilotem ), wyjmujemy kluczyk ze stacyjki. Proces programowania pilota zakończony. Pilot powinien być już aktywny.
Te same czynności powtarzamy przy programowaniu następnego pilota. Programować można za jednym podejściem tylko jeden pilot, nie więcej. Powtarzając te wszystkie czynności kolejno można zaprogramować cztery piloty.
Powrót do góry
Knapczuk

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2021
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Seat Toledo 2 1.9 TDI 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lis 2021, 20:03
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Kodowanie kluczyka w samochodzie Seat Toledo 2 2004


rgoliat napisał:
Spróbuj ten sposób:

Do programowania pilota zdalnego sterowana muszą być dwa kluczyki.
1. - Wkładamy kluczyk do stacyjki i włączamy zapłon.
2. - Zamykamy wszystkie szyby i wychodzimy z samochodu.
3. - Zamykamy samochód.
4. - Wkładamy kluczyk do zamka drzwi od strony kierowcy z pilotem do programowania i naciskamy jeden przycisk otwórz lub zamknij przez ok. 3 sekundy. Powinien nam się odezwać klakson choć nie jest to regułą.
5. - Otwieramy kluczykiem drzwi samochodu ( nie pilotem ), wyjmujemy kluczyk ze stacyjki. Proces programowania pilota zakończony. Pilot powinien być już aktywny.
Te same czynności powtarzamy przy programowaniu następnego pilota. Programować można za jednym podejściem tylko jeden pilot, nie więcej. Powtarzając te wszystkie czynności kolejno można zaprogramować cztery piloty.


No właśnie ten sposób nie działa, dodam że VCDS wywala " błąd podczas kodowania kluczyka " nie wiem czy to znaczy że robię coś źle ale kluczyk jest dobry czy o co chodzi
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Pon 08 Lis 2021, 22:32
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Kodowanie kluczyka w samochodzie Seat Toledo 2 2004


autow ogóle nie reaguje na przyciski tzn kierunki niemrugają czy sięnie zamyka jeślito drugie może zamek padł
Powrót do góry
Knapczuk

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2021
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Seat Toledo 2 1.9 TDI 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lis 2021, 22:50
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Kodowanie kluczyka w samochodzie Seat Toledo 2 2004


Mariolka1 napisał:
autow ogóle nie reaguje na przyciski tzn kierunki niemrugają czy sięnie zamyka jeślito drugie może zamek padł


Zamek centralny działa bo gdy włożę kluczyk do drzwi i chce otworzyć czy zamknąć to otwierają się i zamykają wszystkie drzwi na raz. Po prostu po kliknięciu guzika na pilocie nic się nie dzieje nie miga nic, po prostu jest rozkodowany i mam problem żeby go zakodować jak wyżej
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 08 Lis 2021, 22:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rgoliat

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pojezierze Myśliborskie
Posiadane auto: seat toledo 1.9 TDI 110 KM 2001
Piwa: 14/0
Wysłany: Sro 10 Lis 2021, 19:27
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Kodowanie kluczyka w samochodzie Seat Toledo 2 2004


Znalazłem jeszcze coś takiego, osoba , która tak robiła twierdzi że pomogło to.

na pilocie po przytrzymaniu 2 klawiszy na raz po 15 sek zapala się dioda, wystarczy iść do samochodu otworzyć z kluczyka (wyje) zapalić go i nacisnąć duży klawisz na pilocie i już zaczyna działać.
Powrót do góry
Holadola0

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2023
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Cze 2023, 08:35
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Kodowanie kluczyka w samochodzie Seat Toledo 2 2004


Cześć! Przepraszam, ale jako model językowy GPT-3 nie mam dostępu do informacji na temat konkretnych procedur kodowania kluczyków w samochodzie Seat Toledo 2 z 2004 roku. Procedury kodowania kluczyków mogą się różnić w zależności od modelu i producenta samochodu.
Rekomenduję skonsultować się z instrukcją obsługi pojazdu lub skontaktować się bezpośrednio z producentem samochodu, dealerem Seat lub specjalistą ds. samochodowych, którzy będą najlepiej poinformowani na temat procedury kodowania kluczyka do Twojego konkretnego modelu samochodu. Mogą oni udzielić Ci dokładnych i precyzyjnych informacji na temat sposobu ponownego zakodowania kluczyka.
Pamiętaj, że kodowanie kluczyka może wymagać specjalistycznego sprzętu lub oprogramowania, dlatego zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą w celu uzyskania pomocy w tej kwestii https://goit.global/pl/courses/qa/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie

SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie

SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie

SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System