Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Problem z zamkiem w drzwiach od strony kierowcy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lostek815

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Seat Leon Stella 1.6 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Wrz 2021, 19:06
Temat postu:

Problem z zamkiem w drzwiach od strony kierowcy


Cześć. Mam problem w swoim Leonie. Chodzi o to, że ten element zamka, dzięki któremu drzwi się zamykają, ten taki bolec czy jak to nazwać, nie odskakuje do końca przy pociągnięciu klamki. Odskakuje tylko trochę, dzięki czemu drzwi w ogóle da się otworzyć, ale czuć opór bo nie odskakuje cały. Nagrałem filmik, żeby było wiadomo o co chodzi. Ten uchwyt powinien po pociągnięciu klamki iść do takiej pozycji, do jakiej dociskam go na końcu nagrania i w pozostałych trzech drzwiach mojego Seata tak właśnie jest, ale oczywiście popsuł się ten w drzwiach od kierowcy.

Tutaj nagranie pokazujące w czym problem: https://youtu.be/fCQOTWUGVH8

I teraz mam kilka pytań. Patrzyłem ogólnie na YouTube (ten film: https://www.youtube.com/watch?v=tTGSrM3VPwk) jak wymontować zamek, więc myślę że bym sobie poradził, o ile to dobry film. Mam Seata Leona Stella z 2003 roku. Na filmie typ pokazuje to na prawych drzwiach, ale myślę że to bez znaczenia. Pytanie czy można coś z tym zrobić, żeby spróbować naprawić, czy trzeba po prostu wymienić zamek? Ogólnie psikałem WD-40 w nadziei, że mechanizm się rozrusza, ale niestety nic to nie dało.

Jeśli nie da się naprawić, to kolejne pytanie dotyczy wymiany. Zamek jest częściowo mechaniczny, a częściowo elektryczny. Rozumiem, że ta część jest stricte mechaniczna, ale pytanie czy po wymianie całości będzie wszystko działać jak trzeba, czy coś trzeba będzie programować? Mam tu na myśli centralny zamek, otwieranie z pilota itp. Wiem, że wkładkę zamka (w sensie dziurkę na klucz) wyciąga się osobno i jest to jakby osobny element. Czyli jak wymienię resztę zamka i włożę starą wkładkę, to klucz będzie mi otwierał auto zarówno tradycyjnie, jak i z pilota? Czy trzeba by oddzielić mechaniczną część zamka od elektrycznej i to połączyć (w tym filmie co dałem wyżej typ w part 2 oddziela te części).

Pytanie też, czy lepiej kupić używany oryginał, czy nowy zamiennik? A może nowy oryginał (o ile są)? Bo jakby nie patrzeć to elektronika. Jak ktoś ma ochotę to może podesłać linki do zakupu takich zamków, wartych uwagi. Ja znalazłem coś takiego na Allegro:
https://allegro.pl/oferta/zamek-drzwi-lewy-przod-eu-seat-leon-1-i-02r-11044607158
https://allegro.pl/oferta/zamek-przod-lewy-8-pin-seat-leon-i-toledo-ii-euro-11074485772

Ogólnie bym to oddał do mechanika i po sprawie, ale niedawno zacząłem nową pracę, gdzie też nigdy do końca nie wiem jak w tygodniu będę miał wolne i zostają mi weekendy, a w weekendy nikt mi auta nie zrobi.

PS Sorry jak zły dział, ale do żadnego mi to nie pasowało.
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Pią 10 Wrz 2021, 15:45
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z zamkiem w drzwiach od strony kierowcy


zamek chyba chodzi normalnie, zamiennik kosztuje ok 125 zł SKV, używka nie masz gwarancji że pocohodzi, oryginał jakieś 700 zł, ja bym kupił zamiennik, spróbój SKV, zawsze za oryginał masz 5 ZAMIENNIKÓW, u mnie zamiennik w Ibizie chodzi 3 lata,licząc że nawet pochodzi 2 tylko co gwarancja, i wymieniasz co 2 lata, to za 1 oryginał masz zamienników na 10 lat, do tego czasu auto ci sie może rozlecieć w wieku 30 lat
Powrót do góry
lostek815

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Seat Leon Stella 1.6 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Wrz 2021, 13:59
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z zamkiem w drzwiach od strony kierowcy


Mariolka1 napisał:
zamek chyba chodzi normalnie, zamiennik kosztuje ok 125 zł SKV, używka nie masz gwarancji że pocohodzi, oryginał jakieś 700 zł, ja bym kupił zamiennik, spróbój SKV, zawsze za oryginał masz 5 ZAMIENNIKÓW, u mnie zamiennik w Ibizie chodzi 3 lata,licząc że nawet pochodzi 2 tylko co gwarancja, i wymieniasz co 2 lata, to za 1 oryginał masz zamienników na 10 lat, do tego czasu auto ci sie może rozlecieć w wieku 30 lat

Ale to czyli wystarczy wymienić zamek i klucz będzie działał i pilot bez problemu?
I o tym mówisz: https://allegro.pl/oferta/skv-zamek-drzwi-przod-lewy-seat-leon-i-toledo-ii-8538164733 ?
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Sob 11 Wrz 2021, 17:34
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z zamkiem w drzwiach od strony kierowcy


pytasz pana emailem czy pasuje w razie czego podajesz nr VIN, ma pasować jak nie zwracasz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatIbiza

11 900

2007r.

198 000 km

małopolskie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System