Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Ibiza ) Buczenie podczas działania klimatyzacji wewnątrz kabiny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grimmjow

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Seat Ibiza IV 1.4 TSI 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2020, 13:16
Temat postu:

Buczenie podczas działania klimatyzacji wewnątrz kabiny


Cześć
pacjent Seat Ibiza IV FR Sportcoupe 2014 1.4 TSI CTH Klimatronic.
Posiadam dziwny problem w mojej Ibizie. Przeleciałem internet jak leci nie znalazłem rozwiązania do mojego problemu.
Mianowicie: Podczas włączonej AC wydobywa się buczenie wewnątrz kabiny. Nie jest ono stałe. Czasami na pare sekund ustanie ale po chwili wraca. I nie jest to normalny dźwięk pracy klimy bo wcześniej tego odgłosu nie było. AC pracowała normalnie bez wydobywania dziwnego buczenia. Dźwięk występuje też tylko i wyłącznie w przypadku włączonej AC. W momencie kiedy wyłączam AC dźwięk znika momentalnie po wyłączeniu. I na odwrót. W momencie włączenia AC dźwięk się pojawia.
Problem pojawił się w momencie kiedy termostat mi się zepsuł. Dzień wcześniej klima chodziła bez zastrzeżeń. W dniu w którym termostat mi się zepsuł pojawiło się buczenie wewnątrz kabiny podczas działania AC. Przyjąłem, że jak termostat zostanie wymieniony buczenie zniknie.
Pojawiły się błędy przez termostat. Termostat został wymieniony brak błędów. AC dalej buczy.
Stało się to w styczniu więc stwierdziłem że poczekam do wiosny z tym problem a nóż może zniknie...Niestety.
Auto zostawiłem u mechanika w związku wymiany rozrządu więc przy okazji poprosiłem o serwis klimy i diagnostykę.
Dostałem pełny raport. Samochód nie posiada błędów w komputerze. Dostałem wydruk serwisu klimatyzacji. Czynnika jest prawie do pełna. Brak jakichkolwiek wycieków. Wszystko sprawne. Wiatraki chodzą jak należy. Też brak błędów związanych z wiatrakami. Filtr kabinowy wymieniony.
I dalej buczy. Mechanik stwierdził że to nie jest inwazyjne no buczy ale widocznie kompresor tak chodzi. Tylko że on też dogłębnie sprawdził działanie klimy i chłodzi jak lodówa nic nie obciąża no wszystko sprawne.
Ale dlaczego w momencie kiedy termostat się zepsuł nagle AC zaczęła buczeć w kabinie?
Zauważyłem, że po odbiorze u mechanika gdzie wykonał serwis buczy już nawet w trakcie jazdy. Przed serwisem buczenie występowało na postoju i do około 30 km/h. Powyżej tej prędkości buczenie ustępowało i powracało w momencie np dojeżdżania do świateł kiedy to zwalniałem. Teraz po serwisie buczy praktycznie cały czas. Momentami na pare sekund ustaje ale po chwili powraca.
Niestety dźwięk jest irytujący. Jak jadę sam to głośno słucham muzyki i nie słyszę. Ale jak jadę z żoną to mnie to irytuje.
Wcześniej też byłem u 2 speców od klimy. Na zasadzie może znają problem. Nic. Najlepsze, że w okolicy kompresora nie słychać żadnego buczenia ani niepokojących dźwięków. Dźwięk wydobywa się tylko wewnątrz kabiny. To chyba nie kompresor w takim razie.
Przesyłam link w którym są filmiki ukazujące problem jaki występuje.

https://streamable.com/nliy8g
https://streamable.com/k7ulec

Pomyślałem, że może jak termostat siadł to padł jakiś bezpiecznik. Sprawdziłem od klimy i od wentylatorów i bezpieczniki sprawne.
Jeśli macie jakieś pomysły albo spotkaliście się z takim problem proszę o pomoc. Nie chce zostawiać od mechanika do mechanika i każdy po swojemu będzie grzebać i na zasadzie może któryś trafi na przyczynę... Tym bardziej, że klima sprawna jest i niczego nie brakuje ani nie występuję jakiekolwiek błędy. A chce rozwiązać problem bo jest on naprawdę irytujący i tym bardziej, że wcześniej AC pracowała bez zarzutu bez jakichkolwiek irytujących dźwięków.
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2020, 21:05
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Buczenie podczas działania klimatyzacji wewnątrz kabiny


żaden paproch am nie wpadł albo silniczek sterujący klapami nawiewu nie padł ew. któraś klapka
Powrót do góry
grimmjow

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Seat Ibiza IV 1.4 TSI 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Kwi 2020, 10:40
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Buczenie podczas działania klimatyzacji wewnątrz kabiny


Mariolka1 napisał:
żaden paproch am nie wpadł albo silniczek sterujący klapami nawiewu nie padł ew. któraś klapka


A mogę prosić o informacje jak to sprawdzić? Nie wiem musze odkręcać schowek? Bo wiem że tam się znajduje mechanizm od nawiewu
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Czw 30 Kwi 2020, 13:59
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Buczenie podczas działania klimatyzacji wewnątrz kabiny


buczenie dochodzi z wnętrza auta czy z zewnątrz? pod schowkiem jest tylko wentylator on do klimy nic nie ma, zasysa tylko powietrze z zewnątrz, klapy są w konsoli środkowej, masz climatronica climatica czy ręczną klimę, beż włączania klimy przełącz na całkowicie zimne powietzre i zobacz czy też będzie buczało, rozumiem że jak wiatrak chodzi bez włączania klimy to nie buczy, włącz zamknięty obieg powietrza i zobacz czy buczy
Powrót do góry
grimmjow

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Seat Ibiza IV 1.4 TSI 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Kwi 2020, 14:37
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Buczenie podczas działania klimatyzacji wewnątrz kabiny


Mariolka1 napisał:
buczenie dochodzi z wnętrza auta czy z zewnątrz? pod schowkiem jest tylko wentylator on do klimy nic nie ma, zasysa tylko powietrze z zewnątrz, klapy są w konsoli środkowej, masz climatronica climatica czy ręczną klimę, beż włączania klimy przełącz na całkowicie zimne powietzre i zobacz czy też będzie buczało, rozumiem że jak wiatrak chodzi bez włączania klimy to nie buczy, włącz zamknięty obieg powietrza i zobacz czy buczy


Większość odpowiedziałem w poście na twoje pytania:
-buczenie dochodzi tylko w wewnątrz w kabinie samochodu
-klimatronic automatyczna klima(widać to nawet na video)
-bez włączonej klimy nic nie buczy. Buczenie tylko występuje w przypadku włączonej klimatyzacji
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 30 Kwi 2020, 14:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Czw 30 Kwi 2020, 15:05
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Buczenie podczas działania klimatyzacji wewnątrz kabiny


nastaw temp na najniższą bez włączania ac i zobacz czy buczy, wykluczymy klapę na obiegu zamkniętym, dość dziwny to objaw, linków nie otwieram
Powrót do góry
DKBONIE

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Seat Toledo II
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Maj 2020, 04:13
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Buczenie podczas działania klimatyzacji wewnątrz kabiny


Witam,
Mam podobny problem ale pojawia się to sporadycznie przy niskiej prędkości i słychać to tylko wtedy gdy wiatraki od chłodnicy wchodzą na wyższe obroty. Buczenie pojawiło się po wymianie rozrządu i termostatu.
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Wto 05 Maj 2020, 07:11
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Buczenie podczas działania klimatyzacji wewnątrz kabiny


Może ktoś wiatrak od chłodnicy niedokreci
Powrót do góry
DKBONIE

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Seat Toledo II
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Maj 2020, 08:45
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Buczenie podczas działania klimatyzacji wewnątrz kabiny


Sprawdzałem i wygląda na dobrze dokręcony.
Powrót do góry
huba25

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Ibiza Fr
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Paź 2020, 08:17
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Buczenie podczas działania klimatyzacji wewnątrz kabiny


Witam. Mam podobną przypadłość, jak udało się koledze ją wyeliminować?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Ibiza »

Opinie o samochodach Seat Ibiza - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Ibiza ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System