Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Kilka pytań przed zakupem Leona 3



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojtas87

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzgów
Posiadane auto: Golf IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Wrz 2020, 13:44
Temat postu:

Kilka pytań przed zakupem Leona 3


Hej, na wstępie przeproszę Was za ścianę tekstu, ale lubie opisać sprawy jasno i klarownie, a sprawa jest bardzo ważna dla mnie Smile
Przychodzi czas kiedy chcę po 10 latach zmienić auto na nowe.
o tej pory jeżdziłem Golfem IV 1.9 TDI 90 i uważam to auto za najlepszy samochód jaki tylko wyprodukowano (10 lat bezproblemowej jazdy) Razz
Rok temu kupiliśmy z żoną nową Skodę Octavie 1.5 TSI 150, więc rodzinne auto już jest, a teraz pora na coś dla mnie.
Podchodzę do sprawy dość ostrożnie i pedantycznie, ponieważ bardzo rzadko zmieniam auta i chciałbym aby kolejna sztuka była już na kilka dobrych lat.
Od zawsze podobały mi się Leony, sportowa sylwetka, niemiecka ergonomia wętrza, dość dynamiczne i ekonomiczne silniki, to mnie urzekło i tego potrzebuje.
Jednak przed zakupem mam do Was kilka kluczowych pytań, które pomogą mi w szukaniu wymarzonego auta.

Samochodem nie robie dużo kilometrów, raczej często krótkie dystanse po 10-20km, 2-3 razy do roku jakieś morze, góry. Rocznie wychodzi to pewnie jakoś 10-12tyś.
Co do dynamiki też nie jestem jakimś piratem, ale chciałbym poczuć w miarę znaczną rożnicę względem wcześniejszego 1.9 TDI 90, a także chciałbym aby auto było w miarę ekonomiczne.

Celuje TYLKO w Seata 3gen hatchback w 5D, najchętniej w wersji FR, choć to zależy już od sztuki

1.) Jestem nastawiony na benzynę, najlepiej 1.4 czy to w wersji 125, czy 140 kuca.
Nie wykluczam także troszkę słabszych 1.2 jeśli auto będzie tego warte (Z czasem i tak delikatnie zwiększe moc czy to 1.2 czy 1.4). Powiecie coś o różnicach?

Jak mniej więcej rozeznałem się co do benzyny, tak nie mam pojęcia i czy warto kupować diesla, także jakaest opinia natemat diesli, i tu Was proszę o pomoc jakie macie opinie o dieslach i ew. jaki mozna kupić, którego unikać, jak wypada dynamika i ekonomia.

2.) Na co patrzeć w pierwszej kolejności przy oglądaniu auta?
Jakieś znane problemy fabryczne? Coś conajczęsciej zatajają spredawcy? Czego unikać?

3.) Czy jest gdzieś dostępa ładna i aktualna rozpiska wszystkic silników dostępnych w 3 gen oraz różnic w wyposarzeniu? Spotkałem się na kilku stronach z takim zestawieniem, jednak dane miały sie nijak do rzeczywistości...
4.) Budżet którego chciałbym się trzymać to ok. 35tyś max. 40tyś za prawdziwą perełkę.
Czy w tej cenie znajdę faktyznie to czego szukam?
5.) Światła FULL LED, w jakich wersjach były montowane? Od jakiego rocznika? Nie ukrywam, że chciałbym je mieć. Bez jakiej opcji w wyposarzeniu nie wyobrażacie sobie Waszego auta.
6.) Powiedzmy że mam możliwość przejechania się do naszych zachodnich sąsiadów z kimś kto w miarę ogarnia temat, tylko pytanie do Was czy warto wybrać się na taką wycieczkę dla auta kosztującego 40tyś?
Czy ma ktoś rozeznanie jak wygląda sytuacja z Leonami w Niemczech?

7.) Macie jakieś cenne uwagi lub coś do dodania odnośnie mojego wpisu i poszukiwań?

Z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Dyskusje ogólne


SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System