Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Problem z cylinderkiem proszę o pomoc ! :(



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
flash02

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódz
Posiadane auto: Leon 1.6 S
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lut 2017, 23:10
Temat postu:

Problem z cylinderkiem proszę o pomoc ! :(


Dziwny dźwięk który dochodził z lewego tylnego koła , może mechanikiem nie jestem i tak dobrze na autach sie nie znam ale od razu wziąłem sie do pracy odkręciłem koło i co zobaczyłem zapieczony cylinderek odkręciłem wszystko co trzeba próbowałem go rozruszać ale bardzo ciezko mi to szło prawie w ogóle ... wpadłem na pomysł aby odkrecić wężyk doprowadzajacego płyn hamulcowy i tez tak zrobiłem gdy ciśnienie spadło w cylinderku poszło troche ale troche lepiej psikałem różnymi preparatami nareszcie dobił do końca . założyłem nowe klocki zakręciłem koło .. wiadomo teraz przydałoby się odpowietrzyć ... tez tak zrobiłem.. a PEDAŁ HAMULCA ciągle miękki :/ DO TEGO WYSKOCZYŁA KONTROLKA RECZNEGO NA DESCE ROZDZIELCZEJ KTÓRA NIE CHCE ZNIKNĄĆ SPRAWDZAŁEM RĘCZNY CHODZI BEZ PROBLEMU (linki od ręcznego nie odkręcałem) sprawdzałem czy też nie ma błędów w komputerze tez nie ma czy to przez to ze zmieniłem klocki hamulcowe raczej nie .. Myśle ze moze to być spowodowane słabymi hamulcami ale nie jestem pewny .. Druga sprawa jesli odpowietrzyłem układ który rzekomo nie został odpowietrorzony dobrze z tego wzgledu ze jednak hamulców brak to czy jest taka mozliwosc ze ten cylinderek jest uszkodzony albo ja go uszkodziłem .. to przez niego nie mozna odpowietrzyć dobrze hamulców bo zapowietrza układ ??
Seat leon 1.6 S 02r
Proszę o Szybka odpowiedz z góry dziekuje !
Powrót do góry
ARTURO72

Czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): PORAJ
Posiadane auto: SEAT ALTEA1.6 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Lut 2017, 11:39
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z cylinderkiem proszę o pomoc ! :(


Witam,Sprawdz poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku,Następnie poluzuj odpowietrznik w tym kole co go naprawiałeś i wciśnij lub wkręć cylinderek do końca i zakręć odpowietrznik.Następnie odpowietrz jeszcze raz to koło,Powinno wszystko wrócić do normy.Napisz czy się udało.Powodzenia
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Nie 12 Lut 2017, 12:06
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z cylinderkiem proszę o pomoc ! :(


Witaj na Forum.
Tematów dotyczących hamulców jest całe mnóstwo na forum i kolejny jest zbędny Reg. pkt. 9
Tak kończą się ,,naprawy " jak się nie ma pojęcia co się robi , a już grzebanie przy hamulcach to szczyt nie powiem czego.
Jeśli cofając toczek jednocześnie go nie wkręcałeś to uszkodziłeś mechanizm samonastawny który odpowiada za podstawianie tłoczka w miarę zużywania się klocków. Miękki pedał hamulca świadczy o zapowietrzonym układzie W aucie z ABS-em odpowietrzanie zaczyna się od koła najbliższego pompy ABS (lewy przód ,a kończy na najbardziej oddalonym PT) Może też być konieczne przeprowadzenie procedury odpowietrzania pompy ABS przy użyciu komputera i programu diagnostycznego.
Kontrolka ,,hamulca ręcznego " może sygnalizować również brak płynu hamulcowego lub nadmierne zużycie klocków ,jeśli auto jest wyposażone w czujniki zużycia.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
flash02

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódz
Posiadane auto: Leon 1.6 S
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Lut 2017, 12:06
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z cylinderkiem proszę o pomoc ! :(


Poziom płynu jest pomiedzy minimum a maximum wiec w normie ... zrobiłem tak jak napisałeś trochę lepiej pedał już nie wpada w podłogę czuć ze abs działa lecz nie jest to tak jak być powinno .. dalej jest problem z kontrolka recznego na desce rozdzielczej (ciagle sie pali) hm chyba jednak bede musiał kupić nowy cylinderek jak myślisz czy to moze być wina cylindera i czy moze przepuszczać i zapowietrzać układ ? I jak sie pozbyć tej kontorlki recznego ??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatAltea XL

14 800

2009r.

200 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System