Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) oświetlenie zegarów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzychokor

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Seat Toledo 1,8 KAT (LPG) 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Sty 2008, 22:42
Temat postu:

oświetlenie zegarów


Jak zdemontować atrapę kokpitu, żeby wymienić żarwki podświetlające zegary?
Po odkręceniu śruby na wysokości kierownicy niestety całość w dalszym ciągu mocno trzyma. Nie wiem czy na śrubach, których nie widzę, czy na zatrzaskach.
Podobną zagwozdkę mam także z wymianą żarówki w zapalnicze.


Posiadam taką instrukcję Seat.Toledo.I.-.Obsluga.i.Naprawa.pdf jednak o wymianie oświetlenia wewnętrznego chyba zapomieli. Jakby ktoś potrzebował to prześlę. Plik ma 18,9M
Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Sty 2008, 23:03
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) oświetlenie zegarów


Witam.

Z tego co pamietam to sa ukryte wkrety jak sciagniesz po lewej i prawej stronie wylaczniki dolne kolo zegarow dwa wkrety w kratkach nawiewiewu po srodku jak nawiew dasz w dol to powinienes je zobaczyc u gory i tak samo w nawiewie po lewej stronie i bodajrze musisz odkrecic konsolke z pokretlami od wetylatora i nagrzewania sciagniesz pastik i odkrecisz 4 wkrety i chyba tam tak samo beda ale nie jestem pewien.

Pozdrawiam. Very Happy
_________________
Robert
Powrót do góry
krzychokor

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Seat Toledo 1,8 KAT (LPG) 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Sty 2008, 18:23
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) oświetlenie zegarów


Dzięki Super1 za podpowiedź.

Właśnie skończyłem wymianę wszystkich żarówek.

Jeżeli ktoś będzie potrzebował to podaję umiejscowienie śrub mocujących:
1. śruba wkręcona pionowo nadz kierownicą (najlepiej użyć krótkiego śrubokręta, długi będzie szedł pod kątem)
2. śruby znajdują się pod dolnymi przciskami obok zegarów z lewej i prawej strony (u mnie to regulacja świateł i kontrolka airbag)
3. dwie sruby znajdują się pod lewą kratką nawiewu. Należy ją delikatnie wyjąć podważając cieńkim śrubokrętem lub nożem, gdyż jedna ze śrób jest wkręcona pionowo w górę i dostę do niej bez ściągnięcia kratki jest niemożliwy
4. następne śruby wkręcone są także pionowo w górę pod kratkami nawiewu na środku. Można je odkręcić po odchyleniu kratki max w górne położenie, jednak lepiej je zdemontować
5. wyciągnąć radio i zdjąć osłonę pokręteł od klimy (na zatrzaskach) odkryją się jeszcze dwie śruby
To wystarczy do ściągnięcia plastiku w celu dostania się do żarówek oświetlających zegary.

Są jeszcze dwie śruby schowane pod listwką maskującą (na zatrzaskach) w kieszeni popielniczki. Ja je odkręciłem, bo chciałem się dostać do żarówki zapalniczki. Niestety nic to nie dało Sad najprawdopodobniej jest jeszcze gdzieś jakaś śruba.
Nie szukałem więcej, bo nie potrzebowałem, ale jak ktoś wie jak dostać się do żarówki zapalniczki lub jak zdemontować te plastiki niech napisze Idea

Żarówka podświetlająca pokrętła znajduje się w środkowym (temperatura). Należy delikanie poruszając ciągnąć pokrętło do siebie, aż zejdzie. Następnie wyciągnąć kawałek czerwonego plastiku. Ja do wymiany żarówki użyłem uchwytu do żarówek jakie były używane przy wymianeie w żarówek w starych centralkach telefonicznych. Można je wyjąć także koszulką izolacyjną. Ale może ktoś ma inny patent. Ten z kombinerkami się nie sprawdza. Ja próbowałem pinsetą, ale ta żarówka jest dość głęboko, więc operowanie takim sprzętem jest prawie niemożliwe.
_________________
Hejka Smile Razz
Krzysiek
Powrót do góry
Spider_360

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 18


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 14:05
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) oświetlenie zegarów


krzychokor napisał:

Żarówka podświetlająca pokrętła znajduje się w środkowym (temperatura). Należy delikanie poruszając ciągnąć pokrętło do siebie, aż zejdzie. Następnie wyciągnąć kawałek czerwonego plastiku. Ja do wymiany żarówki użyłem uchwytu do żarówek jakie były używane przy wymianeie w żarówek w starych centralkach telefonicznych. Można je wyjąć także koszulką izolacyjną. Ale może ktoś ma inny patent. Ten z kombinerkami się nie sprawdza. Ja próbowałem pinsetą, ale ta żarówka jest dość głęboko, więc operowanie takim sprzętem jest prawie niemożliwe.


No ok, ale czy po wymianie tej żarówki wszystkie trzy pokrętła są dobrze podświetlone?? Bo u mnie żarówka świeci ale podświetlone jest praktycznie tylko pokrętło środkowe i minimalnie prawe. Nie wiem czy tak jaest u wszystkich bo jesli tak to lipe odwalili z tym wielką.
_________________
Spider_360
Powrót do góry
gadu-gadu
krzychokor

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Seat Toledo 1,8 KAT (LPG) 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Sty 2008, 09:02
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) oświetlenie zegarów


Dokładnie tak jest. Sad Szkoda. W dwóch skrajnych pokrętłach zamiast żarówek są końcówki plastikowe, które chyba mają rozprowadziś światło Razz Może jakaś wersja światłowodu Idea
_________________
Hejka Smile Razz
Krzysiek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Sty 2008, 09:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Spider_360

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 18


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Sty 2008, 18:59
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) oświetlenie zegarów


Słabo z tym wykombinowali strasznie. Nierozumiem nawet jak można coś takiego zrobić, bo co? Kupujesz nowy "wtedy" samochód a tu takie lipne podswietlenie. Może dałoby sie podpiąć jeszcze ze dwie żaróweczki zeby to jakos wyglądało. Musze popatrzec, jakby co to dam znac Wink
_________________
Spider_360
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatLeon

65 900

2017r.

87 000 km

śląskie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System