Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) opony zimowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
roztoczanin29

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): biłgoraj
Posiadane auto: seat altea 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 17 Wrz 2010, 11:59
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) opony zimowe


A co myslice o Debica Frigo?
Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 12:01
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) opony zimowe


Frigo jest dobre jak chcesz się poślizgać na śniegu... Jak chcesz kupować tanie opony to godne polecenia są oponki Avon Ice Touring. Droższe o jakieś 10-15 zł na sztuce (przynajmniej wg cenników NetCar.pl) a różnica jest naprawdę gigantyczna...
Powrót do góry
skuter1975

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bukowno
Posiadane auto: Toledo 2.0 TDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 22:05
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) opony zimowe


Polecam Dębicę Frigo 2. Miałem w 3 samochodach ( lanos 86 PS, Nubira II 133PS, Vectra C 1,9 CDTI 120 PS i teraz mam w Tolku 140 PS z tym że w Vectrze i Tolku są Frigo II). Oponki super i w kopanym śniegu w zimie dały radę wszędzie tam, gdzie niektórzy zakładali łańcuchy. I nie mam zamiaru kupować czegoś innego. A zużyłem do tej pory po komplecie opon w /w samochodach. W Tolku mam po jednym sezonie. A zima poprzednia do lekkich nie należała i stad moja opinia jak najbardziej na + tych opon
Powrót do góry
RosenG

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie Zdrój
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 06:44
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) opony zimowe


Ja włąsnie przymieram sie do zakupu i mam opcje między dębica frigo 2 lub barum polaris 2, mam gazete auto świat w których barum produkowana w portugalii jest troche lepsza od dębicy, podobno na sniego bardzo dobra gorzej na mokrym.
Powrót do góry
gadu-gadu
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 09:40
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) opony zimowe


W ogóle ludzie w Polsce mają jakieś ciśnienie na zakładanie łańcuchów. Raz widziałem mistrza który zakładał je na czarnym asfalcie (fakt że przy intensywnych opadach śniegu, ale... bez jaj!). Prawda jest też taka że wiele zależy od tego jak się jeździ. Bo przy spokojnym podróżowaniu to nawet na Frigo da się podjechać. Ale mi się zdarzyło dwie zimy temu zjeżdżać z Zieleńca na Dębicy i to było naprawdę na granicy bezpieczeństwa, chociaż inne auta spokojnie jechały w dół bez łańcuchów... Potem kupiłem właśnie te Avony o których pisałem i było już o niebo lepiej. Ale polemizować z Tobą nie chcę - być może Frigo nie chciała po prostu działać z Ibizą Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 09:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aparad

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 2005 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 15:45
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) opony zimowe


Cześć
na Dębicy zaliczyłem (na mokrym) drzewko, na szczęście tylko auto ucierpiało i od razu zaznaczam - nie było wielkich prędkości, czy jakiś gwałtownych manewrów

Proponuje niezdecydowanym poszperać, poczytać trochę opisów testów, szczególnie tych wykonanych na rynku niemieckim. Wg mnie nie warto oszczędzać na swoim, swojej rodziny i innych ludzi bezpieczeństwie. Nawet jeśli lepsza opona pozwoli zahamować tylko o 1 sek. szybciej lub ominąć przeszkodę to warto dopłacić - przecież to zakup raz na kilka sezonów.

Decyzja ostateczna oczywiście należy do Was
aparad
Powrót do góry
aro121

Auto Maniak



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 535
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolodzieje
Posiadane auto: Altea Freetrack 2.0TDI 4X4
Piwa: 51/2
Wysłany: Sro 29 Wrz 2010, 17:44
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) opony zimowe


A co wy na to:

http://www.opony.com/parametry-opony/goodyear-ug-performance-2-225-55r17-97-h

Aro
Powrót do góry
sebulba

Dyskutant



Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): BĘDZIN
Posiadane auto: SEAT TOLEDO 08 1.9 TDI 135KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 20:31
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) opony zimowe


na takich goodyerach tylko poprzedniej generacji z bieżnikiem asymetrycznym przejechałem poprzednie dwa sezony
jak najbardziej polecam nie testowałem ich co prawda w górach ale śniegu było sporo i na błocie pośniegowym oki no i ciche jak letnie
opony 205/55/16
Powrót do góry
kerofos

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnowskie-Góry/Śląskie
Posiadane auto: Seat-Altea 1,9tdi-2005r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 11:30
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) opony zimowe


joker147 napisał:
kerofos napisał:
Ja zakładam taki sam rozmiar jak org. / oczywiście zimowe / i nie narzekam. Podobno lepiej się jeżdzi o nr. mniejsze na szerokości. Mam na zbyciu "pirelki " - zimówki 205/55/16 - 6-7 mm bieżnika.

Witaj to na ile wyceniasz te zimówki?


Witaj! Myślę że ok.350 zł. za 4 szt. to nie majątek. Muszę jeszcze spr. rok prod., bo kupiłem od starszego gościa który moło jeżdził i będą chyba z ok.2002-2003r. Pozdr.
Powrót do góry
mango100

Debiutant



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Seat Altea xl 1,6+lpg. 2007.r.
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 20:56
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) opony zimowe


Witam kolegów.Mam Goodyear Ultra Grip 7+ już 2 sezon,ale rozczarowały mnie na śniegu,porażka.Kolega ma w Audi i to samo więc zmienił na Dębicę Frigo 2 i jest zadowolony i ja też mam taki zamiar.
Powrót do góry
jack666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: była Altea 1,9tdi 2009 jest VW Sportsvan 2016; Mii 2014
Piwa: 21/0
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 22:52
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) opony zimowe


mango100 napisał:
Witam kolegów.Mam Goodyear Ultra Grip 7+ już 2 sezon,ale rozczarowały mnie na śniegu,porażka.Kolega ma w Audi i to samo więc zmienił na Dębicę Frigo 2 i jest zadowolony i ja też mam taki zamiar.


Wszystko zależy od tego czego oczekujemy od opon zimowych.
Frigo 2 są bardzo dobre na śniegu tak jak każde z luźnym, klockowatym bieżnikiem natomiast gorsze na wodzie i na suchym. Warto o tym pamiętać.
Powrót do góry
Adaśko9

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9 TDi 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Wrz 2016, 08:39
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) opony zimowe


Witam, od niedawna jestem posiadaczem Seata Altea. Najwyższy czas rozejrzeć się za zimówkami i mam dylemat jakie były by najlepsze do tego autka więc może ktoś doradzi?
Poprzednio miałem Opla Vectrę więc i letnie i zimówki miałem na felgach 15 calowych, Vectra była trochę wyższa i nie było ryzyka, że gdzieś zahaczę osłoną lub czymś innym, latem czy zimą gdy bywa że miejscami śniegu na drodze leży więcej, natomiast w Altei jest dość nisko osłona pomiędzy przednimi kołami i zdarzało mi się już przytrzeć nawet jadąc jakąś nierówną leśną drogą :/ Chciałbym by na zimówkach Altea była nieco wyżej niż na letnich i nie wiem jaki rozmiar opon byłby lepszy, czy 195/60/16 czy np. 195/65/15 ?
Powrót do góry
Rantistad

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kaniów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Gru 2016, 11:33
Temat postu:

re


Ja bym proponował zakupienie zimowych opon BFGoodrich. W Euromasterze jest dodatkowo promocja obejmująca ubezpieczenie opon na rok. W razie uszkodzenia opony Euromaster gwarantuje pokrycie kosztów naprawy. szczegóły są na stronei http://promocja.euromaster.com.pl/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatExeo

32 000

2012r.

194 000 km

śląskie

SeatLeon

65 900

2017r.

87 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System