Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Arosa ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
insomniak

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 21:44
Temat postu:

Kontrolka oleju


witam,mam pewien problem ktory wystapil w mojej Arosie 1.0 1998r.a mianowicie po odpaleniu i ruszeniu nagle kontrolka smarowania silnika zaczela migac a z deski zaczal wydobywac sie dzwiek ostrzegawczy.Zatrzymalem wiec silnik i nie kontynuowalem jazdy.Sprawdzilem stan oleju na bagnecie i okazalo sie ze od statniego pomiaru jest go nieco wiecej i ma mleczny kolor,przyczym poziom cieczy chlodzacej w zbiorniczku nie zmienil sie.W ASO powiedziano mi ze tego typu silnik(1.0)w zimie na krutkich trasach po miescie nie zdazy sie nagrzac czego efektem jest mieszanie sie pary wodnej zawartej w paliwie z olejem co w nastepstwie prowadzi do zamarzania oleju i niewystarczajacego smarowania gornej magistrali silnika.Polecono mi aby wymienic olej,lub poddac auto duzemu obciazeniu na dlugiej trasie celem wypalenia wody znajdujacej sie w oleju.Czy ktos z forumowiczow mial podobny problem z Arosa zima i jak go rozwiazal.pozdrawiam!
Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 22:31
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


Witam.
Powiem tak ze jak masz wyzszy stan oleju i wyciagasz bagnet i masz caly olej mleczny to znaczy ze cos masz walniete albo uszczelka albo glowica albo blok zobacz czy po odkreceniu pokrywy zaworowej masz wszystko w mleku w opelkach nieraz na wieszku bagnetu lub po odkreceniu korka tez sie robi osad mleczny ale na samym bagnecie olej jest czysciutki to co piszesz ze woda z bezyny i tok dalej troszke nie ida w parze olej ma byc czysty nie mleczny i takie glupie gadanie ze za krutkie odcinki pokonuje nie sluchaj tylko oddaj do warsztatu zanim nie zatrzesz motoru.

Pozdrawiam. Very Happy sorki za bledy Embarassed
_________________
Robert
Powrót do góry
insomniak

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 00:24
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


Moze masz racje,ale plynu ze zbiorniczka wyrownawczego nie ubylo ,wiec z kad taki kolor i konsystencja oleju?A kontrolka nie migala kiedy silnik byl rozgrzany tylko kiedy byl zimny(po trzydniowym postoju auta na mrozie).ps.silnik niebyl wogole przegrzany a raczej niedogrzany,wskaznik temp.rzadko dochodzil do pola 70....90 stopni.
Powrót do góry
Yankee_Alfa

Dyskutant



Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: Toledo 1.9 TDI , 90 KM, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 20:43
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


Wiem ,że to śmiesznie brzmi o tej "parze wodnej" , ale coś w tym chyba jest.
Miałem kiedyś fiestę, od nowości. Po dwóch latach od zakupu zdarzyło mi się nalać etylinę, która prawie wyj..... ten silnik w kosmos. Po prostu tankowanie w byłej bazie wojsk radzieckich itd. Nie polecam.
W każdym razie kłopotu było wiele. Katalizator szlag trafił, rura czarna jakbym jeździł na smole, albo mazucie . Pytania w ASO itp....
Finał był taki, że włałem 2 litry denaturatu do baku ( po ćwiartce każdym razem) i wyciągnęło wodę w chrzczonego paliwa.
Co do oleju to w tym samym czasie zdarzały się często białe naloty. Może mają rację, że w okresie zimowym coś takiego sie dzieje. Może spróbuj po prostu lepszego oleju ! ?
Powrót do góry
Yankee_Alfa

Dyskutant



Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: Toledo 1.9 TDI , 90 KM, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 20:48
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


[quote="insomniak"]Moze masz racje,ale plynu ze zbiorniczka wyrownawczego nie ubylo ,wiec z kad taki kolor i konsystencja oleju?

Ale Ale, Przeczytałem Twój drugi post.
Czy Ty nie masz czasami na myśli kontrolki temperatury cieczy chłodzącej , a nie kontrolki oleju !?
Jeśli to tylko dźwięk i kontrolna temperatury przy zimnym silniku, to odkręć w swoim aucie kable od czujnika temperatury cieczy, wpakuj WD - 40 i głowa do góry Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 20:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 21:06
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


Witam.
Panowie co do kontrolki OK.zapalila sie nie wiadomo, jak to kontrolka oleju tak jak pisze to moze jakies błedy w kompie albo bras smarowania ,
naloty na bagnecie i korkach wlewu oleju moga byc mleczne to normalne otej porze Roku ale Gosc pisze ze stan oleju mu się zwiekszył i jest caly mleczny tak ja to zrozumiałem.

Pozdrawiam. Very Happy sorki za błedy Embarassed
_________________
Robert
Powrót do góry
insomniak

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 22:30
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


Panowie wyraznie pisze w temacie ze chodzi o kontrolke cisnienia oleju(smarowania).Dzisiaj gdy odkrecilem korek wlewu zauwazylem ze ten mleczny osad na pokrywie zaworow zamarzl.A kiedy sprawdzilem poziom oleju na zimnym silniku to byl mniejszy niz na rozgzanym.Wiec mysle ze pod wplywem temp.olej wymieszany z woda ktura powstaje w procsie spalania paliwa zwieksza swoja objetosc z tad rozne odczyty na bagnecie przy zimnym i rozgrzanym silniku.Dzisiaj pojezdzilem troche po miescie i poziom plynu w zbiorniku wyrownawczym wogole sie nie zmienil.Wiec facet w serwisie Seata mial chyba racje.Nie pozostaje nic innego jak jutro jechac kupic 4l oleju Mobil 10w-40 semi-syntetyk nowy filtr i wymienic.Wyjdzie chyba taniej i ekonomiczniej jak bym mial Arose tankowac i pedzic pod duzym obciazeniem.Co myslicie?
Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 23:40
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


Witam.
Powiem tak dla mnie jest to troszke nie tak co ci powiedzial mechanik z seata woda z paliwem ok w malej ilosci moze parowac i sa osady mleczne na bagnecie i na korku wlewu oleju ale nie tyle ze az olej ci zamarza w autach marki BMU 2,5 ess 12V jak peknie glowica pod walkiem bo czesto pekaja robi sie mleko i wszedzie jest mleko i wtedy jest lipa.
Zrób tak jak ci kazal mechanik wymien olej i zobacz po przejechaniu jaki bedzie olej jak znowu mleko to rozbieraj motor .

Z drugiej strony tak jak piszesz to by znaczylo ze masz niezle dojechany motor bo jak woda z paliwa sie przedostanie do oleju to musisz niemiec pierscionków i prowadnice zaworowe masz pewnie wyjechane na maksa .
Cholender az olej zamarza.

Pozdrawiam. Very Happy sorki za błedy Embarassed
_________________
Robert
Powrót do góry
insomniak

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2007, 00:50
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


Nie olej w misce,tylko ten mleczno-kakaowy osad na pokrywie zaworow i korku wlewu.A z tymi pierscionkami i prowadnicami zaworow to mnie nieco przestraszyles,bo auto z 98r.165000km.przejechane,sprowadzone z Niemiec w maju 07.Przeszlo pomyslnie badania techniczne w ASO Seata.A jak mozna sprawdzic zuzycie tych elementow w silniku tzn.czy wizualnie czy po pracy i zachowaniu silnika mozna cos stwierdzic?
Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2007, 16:56
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


Witam.
W pierwszym poscie piszesz ze po wyciagnieciu bagnetu olej ma kolor mleczny i stan oleju podnosi sie to by znaczylo ze plyn dostaje sie do oleju i tak sie dzieje ale teraz napisales ze tylko na brzegach tym to niemasz sie co przejmowac jezeli olej w misce jest ok a na brzegach to nie tylko u ciebie tak sie dzieje to normalne nieraz tak jest i to czlowieka zmyla powtarzam jezeli na brzegu bagneta i korku wlewu oleju to spoko nie przejmuj sie a co do kontrolki to spruboj skasowac bledy w kompie moze tez byc ze niema cisnienia smarowania ale to mechanik niech sprawdzi co do pierscionkow i reszty jak auto przeszlo testy to niemasz sie co martwic zeby tylko ci nie palil oleju to wszystko ok. Na niebiesko nie kopci , nie gasnie to wszystko ok.

Pozdrawiam. Very Happy sorki za błędy Embarassed
_________________
Robert
Powrót do góry
insomniak

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2007, 20:21
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


Auto przeszlo obowiazkowe pierwsze badanie w Polsce,ale nie wiem czy na tym badaniu kontrolowali kompresje czy podlaczali do kompa?A silniczek wg.mnie chodzi ok.nic nie kopci na niebiesko,oleju nie ubywalo(moze minimalnie)ale kazdy silnik z takim przebiegiem cos tam bierze.Na biegu jalowym chodzi rowno nic nie plywa,odpala za pierwszym razem stojac na -10 stopniowym mrozie.Wiec mysle ze moge byc narazie spokojny(chyba).
Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2007, 20:25
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


Witam.
Jezeli jest tak jak piszesz to wszystko OK.
podlacz do kompa i zobacz czy nie ma jakiegos bledu chodzi mi o kontrolke co ci sie zapalila a olej jak w misce masz czysty to nie wymieniaj .

Pozdrawiam. Very Happy
_________________
Robert
Powrót do góry
insomniak

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2007, 21:56
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


No wlasnie bede musial wymienic bo nie jest to olej(Mobil0w-40semi-syntetyk) taki jaki powinien byc po przejechaniu na nim 4tys.km(od 05.07).Wymienie po nowym roku i zobaczymy.Dzieki za porady.pozdro.
Powrót do góry
gumis801

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Seat, Arosa 1.0 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Sty 2010, 14:47
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


Witam.
Mam też taki problem, mam aroske 1.0 i stala na tym mrozie przez piątek i sobotę w niedziele chciałem odpalic i klops.
Na początku nie odpalił wina akumulatora, podładowałem i zapalił, ale po zagrzaniu sie silnika zaswieciła sie kontrolka oleju i dzwiek z deski wiec wyłaczylem silnik, sprawidziłem poziom oleju i jest ok ale widze własnie taki kremowy nalot pod korkiem, dodam ze nie jeżdze na zimnym silniku tylko czekam aż sie zagrzeje. Jeśli ktoś może to prosze o pomoc. Z góry dziękuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
yeti117

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOZIENICE
Posiadane auto: SEAT AROSA 1.0 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 20:11
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Kontrolka oleju


U mnie ten sam problem.Lampka zapaliła sie i potem 200km silnik zatarty(tak było 2-a lata temu) dziś silnik inny działał super do dziś po wymianie oleju 10.01.2012 430km (MOBIL 10W40) i znów lampka, może odma zamarzła ale nie czyściutka, Mechanik proponuje zdąć miske olejową może smok pompki zamarzł olejowej. czy wymiana oleju pomorze nie wiem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Arosa ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Arosa »

Opinie o samochodach Seat Arosa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Arosa ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatIbiza

29 500

2014r.

196 000 km

śląskie

SeatLeon

14 800

2006r.

229 000 km

śląskie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System