Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Ibiza ) Sprężarka klimy z dziwnym sprzegłem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaprys

Debiutant



Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Seat Ibiza 1,9
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 17 Lip 2010, 11:50
Temat postu:

Sprężarka klimy z dziwnym sprzegłem


Witam wszystkich, to mój pierwszy post, chociaż obserwuję to forum regularnie od dłuższego czasu. W zeszłym sezonie z dnia na dzień przestała działać mi klima (manualna). Teraz od kilku tygodni zaglądam pod maskę i próbuję ją naprawić. Przeczytałem chyba wszystkie posty dotyczące klimy.
Przedstawię poniżej wnioski do jakich doszedłem, może mi ktoś pomoże, może mój post pomoże komuś z podobnym problemem.
Kontrolka klimy po włączeniu świeci się ciągłym światłem (czyli normalnie).
Szczelność sprawdzałem tylko poprzez wciśnięcie zaworka (syknęło). Podobno jak mało gazu to kontrolka AC miga, wiec gaz chyba jest.
Bezpieczniki ok.
Vag błędów nie pokazuje, w bloku HVAC znalazłem komórkę z wartością 9.4 bar 'absolute pressure'- chyba dobrze).
Wentylator po włączeniu klimy się nie załączał - rozebrałem sterownik wentylatorów pod aku. Był uszkodzony - przerwa na ścieżce w skutek wpadającej wody przez fabryczny otworek. Teraz na pewno jest sprawny (jak ktoś ma z nim problem to chętnie pomogę, nie ma sensu go wymieniać na nowy, bo w środku jest prosty jak cep, lepiej naprawić i zatkać przy okazji fabryczną dziurkę. Piszę tutaj o sterowniku z 6pinową mniejszą wtyczką 1JO 919 506M).
Po tej operacji klima dalej się nie załącza, wypiąłem wtyczkę od kompresora, okazało się że po włączeniu klimy pojawia się na niej napięcie, ale sprzęgło nie zostaje załączone, co więcej sprzęgło nie jest elektromagnetyczne (obejrzałem dokładnie, brak cewki), a przewody załączają jedynie jakiś zaworek wewnątrz sprężarki po przeciwnej stronie. Podłączyłem ten zaworek na krótko, słychać charakterystyczne cyknięcie tego zaworka, ale wał sprężarki stoi w miejscu i nie ma połączenia z kołem pasowym. Sam wał sprężarki ruszony ręką chodzi bez oporów.
Ściągnąłem również z sieci zeszyt szkoleniowy Boscha do VW i Audi na temat klimy (nr 208), ale tam nie ma słowa o sprzęgle innym niż klasyczne elektromagnetyczne.
Czy ktoś z Was miał podobny problem albo może mi doradzić co jeszcze mogę sprawdzić zanim pojadę do mechanika?
Powrót do góry
1chomik1

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 165
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Golf
Piwa: 10/0
Wysłany: Nie 18 Lip 2010, 08:15
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Sprężarka klimy z dziwnym sprzegłem


Jezeli nie masz spzegla elektromagnetycznego to wlasnie ten zaworek wlacza sprezarke, nie jest on dostepny oddzielnie, wystepuje jako calosc ze sprezarka klimatyzcji, dziwne bo przykrecony jest na imbusa i latwo go wyjac, skomplikowany to on tez nie jest, 2 piny i w srodku 2 uszczelniacze sprezynka oraz iglica. Nie wiem jeszcze dokladnie jak to dziala, ale wiem ze jak nie dziala pomaga wymiana calej sprezarki
_________________
Forum ma pomagac, ale prosze liczyc sie z pomylkami.Pomoglem ? Postaw piwo! Zaszkodzilem ? Wybacz!
Powrót do góry
kaprys

Debiutant



Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Seat Ibiza 1,9
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 24 Lip 2010, 17:57
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Sprężarka klimy z dziwnym sprzegłem


No i naprawiłem. W tych modelach sprężarek wał pracuje cały czas razem z kołem pasowym. Sprzęgło jest przeciążeniowe. U mnie było wytarte. Nie wiem co spowodowało wytarcie (może wyeksploatowane a może coś przyblokowało wał sprężarki), bo teraz wałek chodzi bez oporów i po wsadzeniu prowizorycznie kawałków gumy klima śmiga. Może nawet nie będę musiał kupować nowego sprzęgła.
Więc jeśli wysiądzie Wam klima "NIPPON DENSO 6SEU12C" (Ibiza 4, cordoba i jeszcze w kilku innych) i nie będzie się kręcić całość koła pasowego sprężarki (niezależnie czy klima włączona czy nie) to macie na bank do wymiany sprzęgło przeciążeniowe. Gdybym wcześniej o tym wiedział oszczędziłbym sobie grzebania.
A sprzęgło wymienicie bez opróżniania klimy (najlepiej odkręcić sprężarkę).
W między czasie byłem w "podobno lepszym serwisie klimatyzacji", okazało się że po pogrzebaniu w necie więcej wiedziałem od tych gości - załamka.
Powrót do góry
spacemen

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Ibiza
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Paź 2011, 16:17
Temat postu:

Witam ja właśnie szukam znając sytuacje do tej samej spręzar


koło pasowe tylko seat ibiza V czy jest mozliwosc gdzies dostania tej czesci za przyzwoita cene?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Ibiza »

Opinie o samochodach Seat Ibiza - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Ibiza ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatAltea

24 900

2010r.

199 530 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

14 800

2006r.

229 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System