Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
manek7

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): wampierzow
Posiadane auto: seat altea 1.9 tdi,2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Cze 2010, 19:01
Temat postu:

skrzypienie przy podnoszeniu szyb


witam.przy mojej altei,gdy jest cieplo na zewnatrz,przy zamykaniu przednich szyb skrzypi i wydaje mi sie ze ciezko idzie.gdy na zewnatrz jest zimno niema tego problemu.prosze o porady.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
dawid21101

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: Seat, Ibiza, 1.4 , 1995
Piwa: 35/17
Wysłany: Nie 27 Cze 2010, 19:27
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


zdjąć tapicerke nasmarować mechanizm i złoyć powinno pomóc
_________________
Piwo to jest życia smak.....
Powrót do góry
bartkeey

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom /Colchester UK
Posiadane auto: Audi RS6/VW Sharan
Piwa: 7/1
Wysłany: Pon 28 Cze 2010, 19:35
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Opusc szybe popsikaj WD40 w prowadniece na okolo okna i bedzie GIT!
Powrót do góry
slawekel

Debiutant



Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): elbląg
Posiadane auto: seat toledo III 1,9TDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 29 Cze 2010, 17:23
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


tak posmaruj wszystko smarem najlepiej grafitowym, kolego pieprzysz aż nie chce się tego czytać,albo masz coś do powiedzenia albo nie zawracaj głowy i nie dawaj takich durnych porad.
Powrót do góry
bartkeey

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom /Colchester UK
Posiadane auto: Audi RS6/VW Sharan
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 29 Cze 2010, 18:52
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


czy to bylo do mnie slawelel????
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 29 Cze 2010, 18:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
slawekel

Debiutant



Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): elbląg
Posiadane auto: seat toledo III 1,9TDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 30 Cze 2010, 17:37
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


no a do kogo ,kto napisał takie głupoty,JAAAAAAAAAAAAA
Powrót do góry
bartkeey

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom /Colchester UK
Posiadane auto: Audi RS6/VW Sharan
Piwa: 7/1
Wysłany: Sro 30 Cze 2010, 19:06
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Powiedz mi ktorym servisie Seata pracujesz a napewno podjade przesmarowac moje podnoski szyb smarem grafitowym,doswiadczenie masz spore widze wiecej takich fachowcow ja ty a Polska napewno wyjdzie na prosta hahaha.I nie wypowiadaj sie na takie tematy jesli nie masz zielonego pojecia o czym gadasz heretyku jeden
Powrót do góry
slawekel

Debiutant



Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): elbląg
Posiadane auto: seat toledo III 1,9TDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 30 Cze 2010, 22:19
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Widzę że jesteś prostym człowiekiem jeżeli nie rozróżniasz aluzji i ironii w mojej odpowiedzi, która była odpowiedzią na twoje głupie porady dotyczących smarowania uszczelki (zbieracza) wd 40 dlatego napisałem żebyś zastosował smar grafitowy ,ale co zrobić nie wszyscy mają poczucie humory i łapią wszystko w lot ,niestety tak bywa.Jak myślisz jak by wyglądała szyba gdyś nasmarował ją czymś TŁUSTYM?????????? może i nie będzie skrzypieć ale i nic nie bedziesz widział!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
bartkeey

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom /Colchester UK
Posiadane auto: Audi RS6/VW Sharan
Piwa: 7/1
Wysłany: Sro 30 Cze 2010, 22:26
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Powiem ci ze jak tak robie jesli mamy problem z takimi rzeczami w altei i leonach 5P i 1P i jakos niekt nie marudzi ze nic nie widzi poniewaz nie smaruje szyb.Ale widze ze ty masz swoj poglad na to wszytko zycze powodzenia w dalszych naprawach .....
Powrót do góry
diabloos

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Sata Altea 05
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 01 Lip 2010, 16:28
Temat postu:

szyba


Witam,

Jak widzę po kilku cennych spostrzeżeniach proponuje powrócić do tematu,

Co do skrzypienia szyby ja osobiście się borykam z tym problemem.
Próbowałem już rozbierać całe drzwi co okazało się koszmarem i udręka, ponieważ ten który to wymyślił nie miał równo pod czupryną,

Powracając do tematu, przesmarowałem prowadnice, które nie wydaję mi się aby były przyczyna problemu.
Obstawiam uszczelki a zwłaszcza tę która prowadzi szybę wewnątrz drzwi, znajdują się ona po stronie zawiasów drzwi. Dostęp do niej jest bardzo utrudniony nawet po zdjęciu całych boczków.

Smarowałem już na zewnątrz uszczelki smarem silikonowym i nie dało to żadnego rezultatu oprócz brudnej szyby

Co na to szanowne grono???

Pozdrawiam,
Powrót do góry
aparad

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 2005 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 20:14
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


witam,

ja mam taki sam problem w Toledo III, a raczej miałem - wczoraj przy zamykaniu szyby coś strzeliło i teraz bez pomocy "ręcznej" szyba się nie zamyka. Przy próbie otwierania lub zamykania słychać tylko różne dziwne dźwięki. Albo szyba wyskoczyła z prowadnic, albo pękły jakieś elementy podnośnika - nie rozbierałem jeszcze drzwi, więc nie do końca nie wiem co się stało.

Proponuję zatem każdemu kto ma takie problemy ze skrzypiąca szybą przy zamykaniu (opory) - zabezpieczenia czasami otwierało ponownie szybę, aby nie czekać z tym do totalnej awarii - od razu coś z tym róbcie.

i na koniec - dziwne odpowiedzi i kłótnie jak w tym temacie, do niczego nie prowadzą, a ludzie cały czas czekają na pomoc. Jeśli ktoś wie jaka jest przyczyna takich problemów - proszę o informację.

pozdrawiam
aparad
Powrót do góry
1chomik1

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 165
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Golf
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 11 Sie 2010, 20:44
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Wieczna udreka z tymi szybami, albo skrzypia, albo strzelaja. Przyczyn moze byc kilka, wymienie te ktore pamietam, aha i dodam ze smarowanie nic nie daje.
1 jezeli skrzypi przy samym koncu domykania szyby to moze byc winny temu podnosnik
2 jezeli piszczy caly czas to :
a uszczelka podwojna pomiedzy wewnetrzna czescia szyby
b uszczelka prowadzaca szybe
Zdjac czesc tapicerki, odkrecic sruby od mocowania szyby dobrze ja osadzic i dokrecic, pozniej sprawdzic prawidlowosc zamocowania uszczelki prowadzacej szybe oraz uszczelke z dwoma wargami (te przy wewnetrznej czesci szyby ) sprawdzic dokladnie czy sie nie podwinela.
Wiecej dzis nie wymysle , powodzenia i pozrawiam
_________________
Forum ma pomagac, ale prosze liczyc sie z pomylkami.Pomoglem ? Postaw piwo! Zaszkodzilem ? Wybacz!
Powrót do góry
darec29

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 8


Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 13 Sie 2010, 19:57
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


miałęm ten sam problem ,smarowanie szyby nic nie daje trzeba niestety zdjąć częściowo tapicerkę iporządnie posmarować metalowe prowadnice będzie wtedy do nich dostęp posmarowałem je smarem silikonowym dość grubo i mam narazie spokój tego lata gdyż wcześniej skrzypienie było naprawdę masakryczne
Powrót do góry
aparad

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 2005 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 09:13
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


1chomik1 napisał:

....1 jezeli skrzypi przy samym koncu domykania szyby to moze byc winny temu podnosnik....

Witam,

skrzypiało przy samym końcu zamykania szyby - czyli wg Twojej teorii to podnośnik. Teraz dodatkowe pytania:
- czy jest możliwość, że ten strzał który usłyszałem to zerwanie linki, pękniecie prowadnic, czy coś co można samodzielnie naprawić, bez wymiany całości mechanizmu.
- czy ktoś może napisać w jaki sposób jest mocowany boczek w Toledo III (trzy śruby na dole widziałem) chodzi mi bardziej o różnego rodzaju zatrzaski, spinki i ukryte mocowania (przy klamkach, czy w rączce zawierającej przyciski do otwierania szyb)

wiem, że to ostatnie pytanie powinienem zadać w innym miejscu, ale skoro już tutaj jest poruszony temat, a konstrukcja pewnie identyczna, to ...Smile

pozdrawiam
aparad
Powrót do góry
abart

Debiutant



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Seat Altea 1.9 tdi 2004
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 16:28
Temat postu:

po kolei


ten strzał to linka - pękła, można próbować naprawić w zależności od tego w którym miejscu pękła,prościej będzie wymienić kompletną prowadnicę,

boczek w altei i toledo rozbiera się tak samo.
- najpierw trzeba rozdzielić rączkę - trzeba użyć czegoś cienkiego i płaskiego, najlepiej szywna blaszka o szerokości 2 cm, wkładasz ją w szparę miedzy górną a dolną częścią rączki(ostrożnie by nie połamać zatrzasków w środku i nie sfatygować brzegów rączki),
- w środku znajdują się 2 śruby, porozpinaj kostki od przycisków,
- maskownica głośnika mocowana jest na wciskane kołki (6 lub 8, najlepiej zacząć od strony kieszeni),
- potem materiałowa część tapicerki, zaczynasz od strony zamka, 1 kolek i potem metalowe zatrzaski na środku i w okolicach głośnika,
- głośnik mocowany jest na 4 śruby,
- wykręcasz zamek - 2 torxy,
- 2 lub 3 torxy u góry tapicerki i 1 przy głośniku
- 3 torxy u dołu (te które widziałeś) 2 z nich przytrzymują dół prowadnic,
- musisz wykręcić szybę z uchwytów i zabezpieczyć ją,
- tapicerka trzyma się na 4 plastikowych zaczepach rozmieszczonych po rogach, musisz ją podważać od dołu do góry.

powodzenia
Powrót do góry
abart

Debiutant



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Seat Altea 1.9 tdi 2004
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 16:33
Temat postu:

Re: szyba


diabloos napisał:
Powracając do tematu, przesmarowałem prowadnice, które nie wydaję mi się aby były przyczyna problemu.


problem tkwi w prowadnicach,
jak powiedział mechanik z ASO Seata (któremu wierzę) ˝kończą się˝, na jakiś czas można je podratować białym smarem do prowadnic
Powrót do góry
diabloos

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Sata Altea 05
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 10:44
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam,

Rozebrałem całe drzwi u siebie, i oglądałem dokładnie prowadnice maja one trochę luzu a więc wydaje mi sie że to nie one sa przyczyna problemu. Na wszelki wypadek przesmarowałem je specjalny smarem do prowadnic i to grubo.
Dodatkowo przesmarowałem całą uszczelkę dokoła szyby

Co dziwnego jeszcze zauważyłem że szyby tylko mi piszą jak samochód sie nagrzeje wtedy jak je zamykam to potrafi mi sie zatrzymać i cofnąć tak jak by trafiły na jakąś przeszkodę, nigdy mi sie to nie zdarzyło jak pada deszcz lub jest trochę chłodniej.

Więc teoria o kończących prowadnicach odpada, bo nie zależnie od warunków atmosferycznych powinny piszczeć

Natomiast jestem prawie pewien że cała szybę hamuje guma prowadnicy która znajduje sie po stronie zawiasów.
Podczas rozbiórki drzwi szyba mi z niej wypadła niestety dostęp do niej jest bardzo utrudniony i nie mogłem jej nasmarować
Powrót do góry
aparad

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 2005 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 11:28
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


diabloos

Ja miałem dokładnie tak samo - szyba piszczała tylko przy większej temperaturze i także czasami sie cofała. W chłodniejsze dni lub z samego rana nie było żadnego problemu. Jestem jeszcze przed rozbebeszaniem drzwi - jeśli po smarowaniu tej gumy przy prowadnicy problem zniknie, to daj sygnał - będę wiedział gdzie od początku się rozglądać

Podejrzewam jednak, że po prostu szyba była krzywo zamocowana i podczas unoszenia jej jeden bok podnosił się bardziej i to mogło być przyczyną klinowania się w uszczelkach. Sprawdź mocowanie – czy dobrze i równo trzyma szybę

pozdrawiam
aparad
Powrót do góry
jackrud

Czytelnik



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pasłęk
Posiadane auto: Seat Toledo III, 1.9 TDI, 2007
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 14:06
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Ostatnio miałem podobny problem (piski w końcowym etapie zamykania szyb przednich, potem zerwana linka w lewych przednich drzwiach i postrzępiona linka w prawych).
Przyczyną były zwiększone opory przy przesuwaniu szyb na skutek zmiany ich ustawienia, co z kolei było spowodowane zużywającym się mechanizmem podnoszenia, a zwłaszcza linek (są trzy) w tym mechaniźmie.
Sugeruję w pierwszej kolejności sprawdzić te linki, czy nie zaczynają rdzewieć, pękać, etc. Jeżeli są OK, to wystarczy przesmarowanie całego mechanizmu i prawidłowe ustawienie położenia szyby.
Natomiast, jeżeli linki są uszkodzone, to przy odrobinie chęci, można to zrobić samemu naprawdę małym kosztem, przy okazji czyszcząc wszystkie elementy wnętrza drzwi

Ogólny schemat działania przy naprawie linek jest taki:
1. wyjęcie mechanizmu podnoszenia szyby (niestety trzeba najpierw zdjąć tapicerkę i wyjąć szybę);
2. wymiana uszkodzonych linek (należy zachować odpowiednie długości);
3. założenie mechanizmu podnoszenia szyby (+ ustawienie szyby i montaż tapicerki).

Jeżeli ktoś chce poznać szczegóły, to proszę o e-mail na jackrud@poczta.onet.pl, mam nawet jakieś zdjęcia.
Dodam tylko, że użyłem linek rowerowych (1.5mm), dorabiając z jednej strony końcówkę z uciętej, nawierconej i oszlifowanej śruby (8mm), zaciskając ją na lince w imadle.
Koszt materiałów wyniósł mnie:
A. lewe drzwi: musiałem wymienić dwie linki - 2 * 5 zł (linki rowerowe) + około 5 zł smar silikonowy
B. prawe drzwi: linki nie pękły, ale na wszelki wypadek rozebrałem i okazało się, że jedna z linek zaczuna się "strzępić" - 1* 5 zł (linka rowerowa) + około 5 zł smar silikonowy.

Pozdrawiam. JR
Powrót do góry
Wystawiono 3 piw(a)
SAMURAJ78

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skawina/Kraków
Posiadane auto: Seat Altea 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 12:02
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam. Jestem właśnie po wymianie prowadnic w lewych drzwiach - używka kosztowała 300 zł. Niestety nie robią jeszcze zamienników ale linka w tej używce jest w lepszym stanie niż moja która poszła. Całą tapicerkę zdejmuję się tak jak opisał kolega "abart" z tym że nie trzeba odkręcać zamka i trzeba jeszcze zdemontować osłone kostki od instalacji lusterka. Z prawej strony zlikwidowałem piszczenie przez nasmarowanie prowadnic smarem silikonowym. Powodzenia.
Powrót do góry
dibooo

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIPNO
Posiadane auto: Seat Altea 2.0 TDi 136KM (100KW) 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 08:51
Temat postu:

Piski i świst wiatru


Dołączę do tematu licząć na konstruktywną odpowiedz...
ALTEA 04r 2.0 TDI 140 KM Autko stało dosyć długo beż użytkowania (ok 5 m-cy) czego efektem była zatarta przepustnica oraz problemy z turbo (zostało zregenerowane). Dodatkowo bardzo drażniące piski podczas podnoszenia lewej szyby i chyba jeszcze gorsze świsty powietrza po osiagnięcu 70-80 km/h Auto jest serwisowane więc usłyszałem w ASO, że poprostu prowadnice się kończą a że dodatkowo jest to element b. awaryny w tym modelu należy je wymienić (koszt 850zł). Prowadnice zostały nasmarowane, piski ucichły pozostał jedynie świst powietrza prawej i lewej przedniej szyby. Wygląda to tak jakby mechanizm nie domykał szyby do końca (ASO twierdzi, że linki się wyciągnęły- ale tu jestem sceptyczny- i mechanizm nie dociąga do końca).
Odmówili kolejnego demontażu tapicerki, gdyż jak twierdzą kilkukrotne rozbieranie tego samego elementu może spowodować, że któryś z elementów może poprostu pęknąć i wtedy będę domagał się wymiany.
Może ktoś spotkał się podobnym problemem?
Powrót do góry
gadu-gadu
aro121

Auto Maniak



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 535
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolodzieje
Posiadane auto: Altea Freetrack 2.0TDI 4X4
Piwa: 51/2
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 14:08
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Tak spotkałem się, w ASO pracują debile i nieuki co nie mają pojęcia o naprawach samochodów. Ci co mieli jakieś pojęcie dawno pootwierali własne praktyki i śmieją się patrząc z boku jak szybko ASO traci klientów.



Aro
Powrót do góry
M@rcinLBN

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Seat Toledo III 1.9 TDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 18:24
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


witam , mam ten sam problem

Reszta opisana jest tu:
http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=113875

(proszę o odpisanie w tym temacie)

Pozdrawiam Evil or Very Mad
Powrót do góry
diabloos

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Sata Altea 05
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 23:07
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Helo.

Właśnie w zeszły poniedziałek jak domykałem okno to usłyszałem strzał w drzwiach i [cenzura] szyba mi opadła do samego dołu, oczywiście nie mogło się to zrobić w lato tylko w zimę jak było -8.

Pojechałem do garażu kumpla i walczyłem z drzwiami za rada kolegi jackrud zakupiłem 2 linki jak się okazało idealnie pasują hamulcowe 1.5 mm. Niestety po walce około 7 godzin nie udało mi się zreperować. Pękły mi 2 linki odtworzenie ich dokładnych długości graniczyło z cudem (a długość linek jest bardzo ważna), dodatkowo jedna linka się wkręciła i zniszczyła prowadzenie kołowrotka, Evil or Very Mad

Ale za to przy okazji sprawdziłem że szyba chodzi bardzo lekko i żadna guma jej nie zatrzymuję więc przyczyna tych pisków były linki które się zacierały w pancerzu. I na pewno nie prowadnice bo po nich szyba śmiga, Embarassed

Tak więc jestem na etapie szukania nowego mechanizmu linek,
Przestroga dla wszystkich jeśli w drzwiach pojawiają się piski i skrzypienie nie czekajcie do ostatniej chwili i od razu wymieńcie linki na nowe,
Twisted Evil Razz

pozdro,
Powrót do góry
bodik

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jablonna
Posiadane auto: Peugeot508SW 2.0 163KM 2014r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 20 Lip 2011, 21:43
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam
Miałem ten sam problem z przednimi drzwiami co i wy.
Piski były latem niesamowite. Pomógł mi człowiek który przyciemniał mi szyby w samochodzie. Wyjął całe szyby + prowadnice, przesmarował linki smarem silikonowym i wszystko ucichło. Jeżdżę już około 1,5 roku i nic się nie dzieje. Zróbcie to jak tylko zaczyna się ten problem. Kosztowało mnie to 100 zł za szybę. Jeżeli ktoś jest zainteresowany podam na GG lub mail stronkę firmy - mieści się w okolicach warszawy.
_________________
Xynnox
Powrót do góry
gadu-gadu
namor27

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Opel Mokka1,4 140KM 2015 r:vw:golf 1.6 fsi 115 KM 2007 r.
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 25 Lip 2011, 19:54
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Co do skrzypienia szyb,miałem ten sam problem ,nie zadziałałem i miałem spory wydatek.Urwała się linka która podnosi mechanizm podnośnika szyby, okazał się brak smarowania mechanizmu podnośnika.Jeden podnośnik wymieniłem ,pozostałe trzy ,po zdjęciu tapicerki drzwi przesmarowałem zwykłym smarem do łożysk,wszystko działa jak należy,powodzenia
Powrót do góry
jame3

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: seat altea 2.0 tdi
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 13:54
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam
Problem dotyczący skrzypienia szyby dotknął mnie w zeszłym roku. Po zasięgnięciu opinii i rad z forum, rozebrałem tapicerkę i nasmarowałem prowadnice i linki - skrzypienie ustało. W tym roku skrzypienie pojawiło sie ponownie, po rozmowie z dwoma mechanikami i w wczęsniejszymi moimi oględzinami mogę wszystkich zapewnić, że winą skrzypienia jest zły stan linki albo kilku (jest ich trzy ). Na Allegro można kupić komplet samych linek - cena 89 zł u producenta. NAwinięcie czy wymiana samych linek w podnośniku to 50 zł plus koszty wyciągnięcia mechanizmu i zamontowania koszt od 50 do 150 zł. Jeżeli skrzypi to wina leży jedynie do złego stanu linek. Pozdrawiam
Powrót do góry
jame3

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: seat altea 2.0 tdi
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 05 Sie 2011, 08:56
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam
Własnie jestem po wymianie linek w podnośniku szyby od strony kierowcy.(nareście przestało skrzypić) Tapicerkę rozebrałem samemu , wymontowałem podnośnik w celu wymiany linki i zawiozłem do punkktu zajmującego sie wymiany linek , samemu też zamontowałem z powrotem podnośnik.(działa) Zakup z wymianą linek to koszt 140zł plus koszty paliwa. Jak sie pierwszy raz demontuje elementy drzwi to sprawia wrażenie trudności ale tylko jak ktoś co robi pierwszy raz. Mi sie udało wyłamać dwa plastikowe ząbki. Ale spokojnie można samemu to zrobić byle mieć cierpliwość i czas. Napewno warto oddać podnośnik do firmy specjalizującą sie wymianą linek. W Warszawie jest kilka firm tym sie zajmujące. Samemu jak sie nie ma wiedzy i doświadczenia jest bardzo trudno wymianić na nowe linki, problem tkwi prawidłowym nawinięciem linki na tzw. ślimaka. Jeżeli trzeszczy to należy wymienić linki na nowe.
pozdrawiam wszystkich Jame
Powrót do góry
sexon

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: seat altea,1.9tdi,2006r
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 07 Sie 2011, 08:51
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


witam u mnie wlasnie szybka sie otworzyla [ byl huk ] i szyba juz sie nie podniosla - mam pytanko moze ktos sie orientuje ile kosztuje mechanizm w servisie bez wymiany
Powrót do góry
sexon

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: seat altea,1.9tdi,2006r
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 07 Sie 2011, 11:06
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


a co sadzicie o tym http://moto.allegro.pl/seat-altea-toledo-iii-podnosnik-szyby-linka-linki-i1733520902.html
Powrót do góry
diabloos

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Sata Altea 05
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 11 Sie 2011, 11:36
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam,

Właśnie ja do siebie tam zakupiłem komplet naprawczy, wymieniłem i wszystko gra,
Dodatkowo nowe linki nasmarowałem smarem silikonowym oraz prowadnice, Twisted Evil

Pozdro,
Powrót do góry
krzymac

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Altea 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 13 Sie 2011, 16:53
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Również i w mojej Altei prawa przednia szyba na początku mocno skrzypiała przy podnoszeniu i opuszczaniu, aż w końcu całkowcicie się zablokowała w połowie. Pomogłem jej ręcznie domknąć się do końca i dzisiaj zabawiłem się w mechanika. Po rozebraniu tapicerki przednich drzwi wziąłem się za naprawę uszkodzonego mechanizmu. Na pierwszy rzut oka wyglądało wszystko w porządku. Dopiero kiedy rozkręciłem osłonę silniczka zdiagnozowałem uszkodzenie. Okazało się, że linka była "rozdarta" i za chwilę by się zerwała. Postanowiłem w dniu dzisiejszym zakupić zestaw samych linek : http://www.automotoparts.eu/kSeat_Altea.php?lang=pl
Czekam teraz na dostawę i prawdopodobnie w przyszły weekend wezmę się za wymianę. Z doświadczenia polecam wszystkim tym którzy zaobserwowali w swoim aucie skrzypiące szyby. Nie podnosić ich więcej. Przesmarować wszystkie linki smarem silikonowym, również rozkręcając osłonę silniczka. Pozdrawiam.
Powrót do góry
skala81

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): TYCHY
Posiadane auto: SEAT TOLEDO III
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Sie 2011, 10:08
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam Wszystkich

mam problem z podnośnikiem prawych drzwi przednich. sprawa wygląda nastepujaco zerwała mi się jedna z trzech linek zakupiłem więc zestaw naprawczy o którym pisaliście wcześniej (ten za 89zł) po założeniu i kilkukrotnym zamknięciu/otwarciu szyby znowu to samo (linka wkręciła się w ślimak - ten wymieniony). Nie wiem co może być nie tak nie chcę kupować kolejnego zestawu ponieważ mam obawy że znowu stanie się to samo. w czym może tkwić przyczyna (silniczek?). Zna ktoś może dokładne wymiary linek żeby odtworzyć je samodzielnie ?
Acha ta szyba przy podnoszeniu/opuszczaniu chodzi nierównomiernie tj. naiperw opada lekko z jednej strony a dopiero później z drugiej czy może to być wina np prowadnic czy skrzywionego mechanizmu ?
z gory dzięki za odp. Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
krzymac

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Altea 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Sie 2011, 19:45
Temat postu:

Ciąg dalszy...


Dzisiaj naprawiłem w końcu opuszczanie szyby po stronie kierowcy. Wymieniłem zerwane linki na nowe. /Kupiłem zestaw naprawczy - pisałem o tym wcześniej/. Dokładnie wszystko wcześniej nasmarowałem, wyregulowałem również poprawność osadzenia szyby. Szyba opuszcza się lekko bez jakichkolwiek zahamowań.
Do SKALA81 - prawdopodobnie miałeś jakiś luz na lince. Może źle osadziłeś szybę na prowadnicy. Ja przed montażem nie umyłem śladu na którym opierały się uszczelki. Może złe osadzenie szyby spowodowało naprężenia w prowadnicach. Spróbuj wymienić linki na nowo i ręcznie podnosić i opuszczać szybę. Poza uszczelką w którą wchodzi szyba nie może być jakichkolwiek tarć. Jeżeli szyba u Ciebie wysuwa się nie równo znaczy, że idzie ciężko w prowadnicy. Silnik nie ma tu żadnego znaczenia. To szyba musi równo wchodzić w górną uszczelkę. A nawinąłeś prawidłowo linki na ślimak, po równo z każdej strony (wszystkie rowki muszą być na ślimaku nawinięte) ? Czy jak wymieniłeś linki to nasmarowałeś je - również prowadnicę ? Ja przed montażem nasmarowałem tak, że cały mechanizm mogłem w ręku jeszcze przed zamontowaniem w drzwiach przesuwać. Linki po zamontowaniu muszą być maksymalnie napięte, sprężyny zduszone - naciągasz linki nie w miejscu gdzie są sprężyny. Sprężyny wkładasz w długie plastiki a naciągasz po przeciwnej stronie - tam gdzie są krótkie plastiki po osadzeniu na kółeczku. A szybę odpowiednio osadziłeś na prowadnicy ? Zmierzyłem dwie ocalałe (stare) linki - wymiar samych linek bez nitów - linka nr 1 - 103,5 linka nr 2 - 114,3 linka nr 3 - ? Niestety nie zmierzyłem długości nowych linek /a szkoda/. Może poproś sprzedawcę, skoro raz zakupiłeś może Ci poda wymiar. W końcu to nie problem. A może ktoś z kolegów tu na forum zakupił taki zestaw i ma zamiar go zamontować ? Prosimy bardzo o podanie wymiaru linek lub linki nr 3 - wymiary od wewnętrznej strony czyli nie licząc nitu.
Powrót do góry
krzysioFreetrack

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea Freetrack 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 23:03
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Mam Prośbę.
Poszukuję warsztatu w Warszawie który wymieni mi linki podnośnika szyby - w serwisie Kometa krzyknęli 900 zł .
_________________
Krzysztof
Powrót do góry
mariusz20020

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódz
Posiadane auto: Seat Altea 2007 1.9 Tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Wrz 2011, 22:31
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam.
Panowie jeśli chodzi o skrzypienie szyb ja zrobiłem następująco:
1: zdemontowałem uszczelkę lewych drzwi przednich tj Słupki, dachowa + 2 razy zgarniacz zewnętrzny i wewnętrzny.
2: Bez uszczelki nic nie skrzypi gdy podnoszę szybę i opuszczam.
3: Wyczyściłem całą uszczelkę z pyłków umyłem wodą oraz posmarowałem uszczelkę silikonem do uszczelek.
Problem zginął częściowo ale to nie ty jest przyczyna, myślę o brudzie.
Na uszczelce jest położony flock taki meszek czarny jeśli on jest starty podczas upałów uszczelka się rozpręża, mięknie przez co zwiększa się tarcie.
Uszczelki takie są produkowane przez praktycznie cały okres produkcji auta w jednej fabryce więc problem z flockiem może się pojawiać. Jedynym rozwiązaniem jest nowa uszczelka bądź demontaż z auta obecnej mechaniczne zdjęcie flocku i nałożenie go od nowa. Szyba piszczy w ok 3/4 wysokosci ponieważ tam napewno nastąpiło wytarcie tej warstwy, która jest odpowiedzialna własnie za ułatwianie szybie przesuwania się w uszczelce.
Powrót do góry
mario_r

Debiutant



Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niedaleko Wawy
Posiadane auto: Seat Altea 1,9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Wrz 2011, 21:05
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Dziś wymieniałem linki jak ktoś chce mogę zaoferować pomoc. Mieszkam w Siedlcach.
Powrót do góry
AntekTDI

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Łódzkie
Posiadane auto: Seat Altea 2.0TDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 13:35
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam!
Podnośniki szyb skrzypią, ponieważ fabrycznie są w nich stosowane linki ze zwykłej stali rdzewiejącej. Linki korodują i zaczynają ciężko pracować w pancerzu - zwłaszcza jak jest gorąco - aż do zerwania.
Bardzo dobre są te po 89 PLN, o których tu pisano. Można też dorobić samemu: linka 1,5mm nierdzewna 2 PLN/mb (potrzeba ok. 8 metrów na dwa podnośniki), nity stalowe 2mm x12 szt ok. 1 PLN (nity do zagniatania końcówek)
Najlepiej je zakładać w ten sposób, że podnośnik (mam na myśli te chwytaki szyby) ustawiamy w dolnym lub górnym skrajnym położeniu i następnie nawijamy linki na bębenek (może być ciężko). Wtedy na pewno linki będą się na niego nawijać we właściwych proporcjach podczas pracy.
Ważne: jeżeli wyjęliście szybę z drzwi, wkładając ją z powrotem zwróćcie uwagę na uszczelkę tzw. zabierającą. Ma ona dwie "wargi". Druga jest niewidoczna i podczas wkładania jest duże prawdopodobieństwo, że wywinie się na "lewą stronę" i zamiast tym aksamitkiem, będzie pracowała gumą.
Powrót do góry
krzysioFreetrack

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea Freetrack 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 19:44
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam
Naprawiłem w warsztacie podnośnik.
Podnośnik skrzypiał od pewnego czasu i wreszcie padł.
Znalazłem warsztat, który nogę polecić za całą usługę zapłaciłem 200 zł
Rozebrali, zregenerowali podnośnik, wymienili linki.
Trwało to 3 godziny
Warszawa ul. Syreny 14 tel. 22 632 38 15 - wymiana szyb samochodowych/
Odradzam samodzielną naprawę
_________________
Krzysztof
Powrót do góry
mario_r

Debiutant



Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niedaleko Wawy
Posiadane auto: Seat Altea 1,9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 05:55
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Na czym polegała regeneracja ponośnika ?

Ostatnio zmieniony przez mario_r dnia Pią 07 Paź 2011, 05:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
krzysioFreetrack

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea Freetrack 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 17:05
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


W moim przypadku wymiana linek.
_________________
Krzysztof
Powrót do góry
haast

Dyskutant



Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Seat Toledo III BKD 2006
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 07 Paź 2011, 14:50
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


U mnie: skrzypiąca prawa prsednia szyba przy zamykaniu, przy końcówce domykania potrafiła się zatrzymać przez opór. Pomogło nasmarowanie linek za prowadnicami szyb i rolek na dole słuszną ilością smaru technicznego, tak aby linki nasmarowały się przy otwieraniu i zamykaniu same.

Brak piszczenia i stopów, nastała błoga cisza.
Powrót do góry
Andrzej R.

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: KIA RIO 2012 1.4 109 km wersja M
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 08 Gru 2011, 11:53
Temat postu:

Seat Altea skrzypienie przy podnoszeniu szyby


Witam miałem ten sam problem z tym że zlekceważyłem tą usterkę aż w końcu zepsół sie mechanizm podnoszenia szyby, a wystarczyło go tylko przesmarować Sad Mam nauczkę
Powrót do góry
gadu-gadu
mango100

Debiutant



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Seat Altea xl 1,6+lpg. 2007.r.
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 13 Lip 2012, 20:02
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


haast napisał:
U mnie: skrzypiąca prawa prsednia szyba przy zamykaniu, przy końcówce domykania potrafiła się zatrzymać przez opór. Pomogło nasmarowanie linek za prowadnicami szyb i rolek na dole słuszną ilością smaru technicznego, tak aby linki nasmarowały się przy otwieraniu i zamykaniu same.

Brak piszczenia i stopów, nastała błoga cisza.


Potwierdzam,zrobiłem to samo i cisza. Pozdrawiam
Powrót do góry
mk1976r

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jawor/Dolny Śląsk
Posiadane auto: seat altea, 19tdi, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Maj 2013, 11:05
Temat postu:

awaria mechanizmu podnoszenia szyby


Witam.
Szukam namiarów na osobę zajmująca się naprawami uszkodzonych mechanizmów podnoszenia szyb, ale na Dolnym Śląsku (najlepiej rejon Legnicy).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Nadwozie


SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System