Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
diabloos

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Sata Altea 05
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 11 Sie 2011, 11:36
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam,

Właśnie ja do siebie tam zakupiłem komplet naprawczy, wymieniłem i wszystko gra,
Dodatkowo nowe linki nasmarowałem smarem silikonowym oraz prowadnice, Twisted Evil

Pozdro,
Powrót do góry
krzymac

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Altea 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 13 Sie 2011, 16:53
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Również i w mojej Altei prawa przednia szyba na początku mocno skrzypiała przy podnoszeniu i opuszczaniu, aż w końcu całkowcicie się zablokowała w połowie. Pomogłem jej ręcznie domknąć się do końca i dzisiaj zabawiłem się w mechanika. Po rozebraniu tapicerki przednich drzwi wziąłem się za naprawę uszkodzonego mechanizmu. Na pierwszy rzut oka wyglądało wszystko w porządku. Dopiero kiedy rozkręciłem osłonę silniczka zdiagnozowałem uszkodzenie. Okazało się, że linka była "rozdarta" i za chwilę by się zerwała. Postanowiłem w dniu dzisiejszym zakupić zestaw samych linek : http://www.automotoparts.eu/kSeat_Altea.php?lang=pl
Czekam teraz na dostawę i prawdopodobnie w przyszły weekend wezmę się za wymianę. Z doświadczenia polecam wszystkim tym którzy zaobserwowali w swoim aucie skrzypiące szyby. Nie podnosić ich więcej. Przesmarować wszystkie linki smarem silikonowym, również rozkręcając osłonę silniczka. Pozdrawiam.
Powrót do góry
skala81

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): TYCHY
Posiadane auto: SEAT TOLEDO III
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Sie 2011, 10:08
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam Wszystkich

mam problem z podnośnikiem prawych drzwi przednich. sprawa wygląda nastepujaco zerwała mi się jedna z trzech linek zakupiłem więc zestaw naprawczy o którym pisaliście wcześniej (ten za 89zł) po założeniu i kilkukrotnym zamknięciu/otwarciu szyby znowu to samo (linka wkręciła się w ślimak - ten wymieniony). Nie wiem co może być nie tak nie chcę kupować kolejnego zestawu ponieważ mam obawy że znowu stanie się to samo. w czym może tkwić przyczyna (silniczek?). Zna ktoś może dokładne wymiary linek żeby odtworzyć je samodzielnie ?
Acha ta szyba przy podnoszeniu/opuszczaniu chodzi nierównomiernie tj. naiperw opada lekko z jednej strony a dopiero później z drugiej czy może to być wina np prowadnic czy skrzywionego mechanizmu ?
z gory dzięki za odp. Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
krzymac

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Altea 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Sie 2011, 19:45
Temat postu:

Ciąg dalszy...


Dzisiaj naprawiłem w końcu opuszczanie szyby po stronie kierowcy. Wymieniłem zerwane linki na nowe. /Kupiłem zestaw naprawczy - pisałem o tym wcześniej/. Dokładnie wszystko wcześniej nasmarowałem, wyregulowałem również poprawność osadzenia szyby. Szyba opuszcza się lekko bez jakichkolwiek zahamowań.
Do SKALA81 - prawdopodobnie miałeś jakiś luz na lince. Może źle osadziłeś szybę na prowadnicy. Ja przed montażem nie umyłem śladu na którym opierały się uszczelki. Może złe osadzenie szyby spowodowało naprężenia w prowadnicach. Spróbuj wymienić linki na nowo i ręcznie podnosić i opuszczać szybę. Poza uszczelką w którą wchodzi szyba nie może być jakichkolwiek tarć. Jeżeli szyba u Ciebie wysuwa się nie równo znaczy, że idzie ciężko w prowadnicy. Silnik nie ma tu żadnego znaczenia. To szyba musi równo wchodzić w górną uszczelkę. A nawinąłeś prawidłowo linki na ślimak, po równo z każdej strony (wszystkie rowki muszą być na ślimaku nawinięte) ? Czy jak wymieniłeś linki to nasmarowałeś je - również prowadnicę ? Ja przed montażem nasmarowałem tak, że cały mechanizm mogłem w ręku jeszcze przed zamontowaniem w drzwiach przesuwać. Linki po zamontowaniu muszą być maksymalnie napięte, sprężyny zduszone - naciągasz linki nie w miejscu gdzie są sprężyny. Sprężyny wkładasz w długie plastiki a naciągasz po przeciwnej stronie - tam gdzie są krótkie plastiki po osadzeniu na kółeczku. A szybę odpowiednio osadziłeś na prowadnicy ? Zmierzyłem dwie ocalałe (stare) linki - wymiar samych linek bez nitów - linka nr 1 - 103,5 linka nr 2 - 114,3 linka nr 3 - ? Niestety nie zmierzyłem długości nowych linek /a szkoda/. Może poproś sprzedawcę, skoro raz zakupiłeś może Ci poda wymiar. W końcu to nie problem. A może ktoś z kolegów tu na forum zakupił taki zestaw i ma zamiar go zamontować ? Prosimy bardzo o podanie wymiaru linek lub linki nr 3 - wymiary od wewnętrznej strony czyli nie licząc nitu.
Powrót do góry
krzysioFreetrack

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea Freetrack 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 23:03
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Mam Prośbę.
Poszukuję warsztatu w Warszawie który wymieni mi linki podnośnika szyby - w serwisie Kometa krzyknęli 900 zł .
_________________
Krzysztof
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 23:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mariusz20020

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódz
Posiadane auto: Seat Altea 2007 1.9 Tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Wrz 2011, 22:31
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam.
Panowie jeśli chodzi o skrzypienie szyb ja zrobiłem następująco:
1: zdemontowałem uszczelkę lewych drzwi przednich tj Słupki, dachowa + 2 razy zgarniacz zewnętrzny i wewnętrzny.
2: Bez uszczelki nic nie skrzypi gdy podnoszę szybę i opuszczam.
3: Wyczyściłem całą uszczelkę z pyłków umyłem wodą oraz posmarowałem uszczelkę silikonem do uszczelek.
Problem zginął częściowo ale to nie ty jest przyczyna, myślę o brudzie.
Na uszczelce jest położony flock taki meszek czarny jeśli on jest starty podczas upałów uszczelka się rozpręża, mięknie przez co zwiększa się tarcie.
Uszczelki takie są produkowane przez praktycznie cały okres produkcji auta w jednej fabryce więc problem z flockiem może się pojawiać. Jedynym rozwiązaniem jest nowa uszczelka bądź demontaż z auta obecnej mechaniczne zdjęcie flocku i nałożenie go od nowa. Szyba piszczy w ok 3/4 wysokosci ponieważ tam napewno nastąpiło wytarcie tej warstwy, która jest odpowiedzialna własnie za ułatwianie szybie przesuwania się w uszczelce.
Powrót do góry
mario_r

Debiutant



Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niedaleko Wawy
Posiadane auto: Seat Altea 1,9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Wrz 2011, 21:05
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Dziś wymieniałem linki jak ktoś chce mogę zaoferować pomoc. Mieszkam w Siedlcach.
Powrót do góry
AntekTDI

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Łódzkie
Posiadane auto: Seat Altea 2.0TDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 13:35
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam!
Podnośniki szyb skrzypią, ponieważ fabrycznie są w nich stosowane linki ze zwykłej stali rdzewiejącej. Linki korodują i zaczynają ciężko pracować w pancerzu - zwłaszcza jak jest gorąco - aż do zerwania.
Bardzo dobre są te po 89 PLN, o których tu pisano. Można też dorobić samemu: linka 1,5mm nierdzewna 2 PLN/mb (potrzeba ok. 8 metrów na dwa podnośniki), nity stalowe 2mm x12 szt ok. 1 PLN (nity do zagniatania końcówek)
Najlepiej je zakładać w ten sposób, że podnośnik (mam na myśli te chwytaki szyby) ustawiamy w dolnym lub górnym skrajnym położeniu i następnie nawijamy linki na bębenek (może być ciężko). Wtedy na pewno linki będą się na niego nawijać we właściwych proporcjach podczas pracy.
Ważne: jeżeli wyjęliście szybę z drzwi, wkładając ją z powrotem zwróćcie uwagę na uszczelkę tzw. zabierającą. Ma ona dwie "wargi". Druga jest niewidoczna i podczas wkładania jest duże prawdopodobieństwo, że wywinie się na "lewą stronę" i zamiast tym aksamitkiem, będzie pracowała gumą.
Powrót do góry
krzysioFreetrack

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea Freetrack 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 19:44
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam
Naprawiłem w warsztacie podnośnik.
Podnośnik skrzypiał od pewnego czasu i wreszcie padł.
Znalazłem warsztat, który nogę polecić za całą usługę zapłaciłem 200 zł
Rozebrali, zregenerowali podnośnik, wymienili linki.
Trwało to 3 godziny
Warszawa ul. Syreny 14 tel. 22 632 38 15 - wymiana szyb samochodowych/
Odradzam samodzielną naprawę
_________________
Krzysztof
Powrót do góry
mario_r

Debiutant



Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niedaleko Wawy
Posiadane auto: Seat Altea 1,9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 05:55
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Na czym polegała regeneracja ponośnika ?

Ostatnio zmieniony przez mario_r dnia Pią 07 Paź 2011, 05:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
krzysioFreetrack

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea Freetrack 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 17:05
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


W moim przypadku wymiana linek.
_________________
Krzysztof
Powrót do góry
haast

Dyskutant



Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Seat Toledo III BKD 2006
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 07 Paź 2011, 14:50
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


U mnie: skrzypiąca prawa prsednia szyba przy zamykaniu, przy końcówce domykania potrafiła się zatrzymać przez opór. Pomogło nasmarowanie linek za prowadnicami szyb i rolek na dole słuszną ilością smaru technicznego, tak aby linki nasmarowały się przy otwieraniu i zamykaniu same.

Brak piszczenia i stopów, nastała błoga cisza.
Powrót do góry
Andrzej R.

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: KIA RIO 2012 1.4 109 km wersja M
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 08 Gru 2011, 11:53
Temat postu:

Seat Altea skrzypienie przy podnoszeniu szyby


Witam miałem ten sam problem z tym że zlekceważyłem tą usterkę aż w końcu zepsół sie mechanizm podnoszenia szyby, a wystarczyło go tylko przesmarować Sad Mam nauczkę
Powrót do góry
gadu-gadu
mango100

Debiutant



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Seat Altea xl 1,6+lpg. 2007.r.
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 13 Lip 2012, 20:02
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


haast napisał:
U mnie: skrzypiąca prawa prsednia szyba przy zamykaniu, przy końcówce domykania potrafiła się zatrzymać przez opór. Pomogło nasmarowanie linek za prowadnicami szyb i rolek na dole słuszną ilością smaru technicznego, tak aby linki nasmarowały się przy otwieraniu i zamykaniu same.

Brak piszczenia i stopów, nastała błoga cisza.


Potwierdzam,zrobiłem to samo i cisza. Pozdrawiam
Powrót do góry
mk1976r

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jawor/Dolny Śląsk
Posiadane auto: seat altea, 19tdi, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Maj 2013, 11:05
Temat postu:

awaria mechanizmu podnoszenia szyby


Witam.
Szukam namiarów na osobę zajmująca się naprawami uszkodzonych mechanizmów podnoszenia szyb, ale na Dolnym Śląsku (najlepiej rejon Legnicy).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Nadwozie


SeatLeon

42 900

2017r.

204 103 km

śląskie

SeatLeon

37 900

2017r.

120 000 km

mazowieckie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatLeon

65 900

2017r.

87 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System