Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abart

Debiutant



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Seat Altea 1.9 tdi 2004
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 16:33
Temat postu:

Re: szyba


diabloos napisał:
Powracając do tematu, przesmarowałem prowadnice, które nie wydaję mi się aby były przyczyna problemu.


problem tkwi w prowadnicach,
jak powiedział mechanik z ASO Seata (któremu wierzę) ˝kończą się˝, na jakiś czas można je podratować białym smarem do prowadnic
Powrót do góry
diabloos

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Sata Altea 05
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 10:44
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam,

Rozebrałem całe drzwi u siebie, i oglądałem dokładnie prowadnice maja one trochę luzu a więc wydaje mi sie że to nie one sa przyczyna problemu. Na wszelki wypadek przesmarowałem je specjalny smarem do prowadnic i to grubo.
Dodatkowo przesmarowałem całą uszczelkę dokoła szyby

Co dziwnego jeszcze zauważyłem że szyby tylko mi piszą jak samochód sie nagrzeje wtedy jak je zamykam to potrafi mi sie zatrzymać i cofnąć tak jak by trafiły na jakąś przeszkodę, nigdy mi sie to nie zdarzyło jak pada deszcz lub jest trochę chłodniej.

Więc teoria o kończących prowadnicach odpada, bo nie zależnie od warunków atmosferycznych powinny piszczeć

Natomiast jestem prawie pewien że cała szybę hamuje guma prowadnicy która znajduje sie po stronie zawiasów.
Podczas rozbiórki drzwi szyba mi z niej wypadła niestety dostęp do niej jest bardzo utrudniony i nie mogłem jej nasmarować
Powrót do góry
aparad

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 2005 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 11:28
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


diabloos

Ja miałem dokładnie tak samo - szyba piszczała tylko przy większej temperaturze i także czasami sie cofała. W chłodniejsze dni lub z samego rana nie było żadnego problemu. Jestem jeszcze przed rozbebeszaniem drzwi - jeśli po smarowaniu tej gumy przy prowadnicy problem zniknie, to daj sygnał - będę wiedział gdzie od początku się rozglądać

Podejrzewam jednak, że po prostu szyba była krzywo zamocowana i podczas unoszenia jej jeden bok podnosił się bardziej i to mogło być przyczyną klinowania się w uszczelkach. Sprawdź mocowanie – czy dobrze i równo trzyma szybę

pozdrawiam
aparad
Powrót do góry
jackrud

Czytelnik



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pasłęk
Posiadane auto: Seat Toledo III, 1.9 TDI, 2007
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 14:06
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Ostatnio miałem podobny problem (piski w końcowym etapie zamykania szyb przednich, potem zerwana linka w lewych przednich drzwiach i postrzępiona linka w prawych).
Przyczyną były zwiększone opory przy przesuwaniu szyb na skutek zmiany ich ustawienia, co z kolei było spowodowane zużywającym się mechanizmem podnoszenia, a zwłaszcza linek (są trzy) w tym mechaniźmie.
Sugeruję w pierwszej kolejności sprawdzić te linki, czy nie zaczynają rdzewieć, pękać, etc. Jeżeli są OK, to wystarczy przesmarowanie całego mechanizmu i prawidłowe ustawienie położenia szyby.
Natomiast, jeżeli linki są uszkodzone, to przy odrobinie chęci, można to zrobić samemu naprawdę małym kosztem, przy okazji czyszcząc wszystkie elementy wnętrza drzwi

Ogólny schemat działania przy naprawie linek jest taki:
1. wyjęcie mechanizmu podnoszenia szyby (niestety trzeba najpierw zdjąć tapicerkę i wyjąć szybę);
2. wymiana uszkodzonych linek (należy zachować odpowiednie długości);
3. założenie mechanizmu podnoszenia szyby (+ ustawienie szyby i montaż tapicerki).

Jeżeli ktoś chce poznać szczegóły, to proszę o e-mail na jackrud@poczta.onet.pl, mam nawet jakieś zdjęcia.
Dodam tylko, że użyłem linek rowerowych (1.5mm), dorabiając z jednej strony końcówkę z uciętej, nawierconej i oszlifowanej śruby (8mm), zaciskając ją na lince w imadle.
Koszt materiałów wyniósł mnie:
A. lewe drzwi: musiałem wymienić dwie linki - 2 * 5 zł (linki rowerowe) + około 5 zł smar silikonowy
B. prawe drzwi: linki nie pękły, ale na wszelki wypadek rozebrałem i okazało się, że jedna z linek zaczuna się "strzępić" - 1* 5 zł (linka rowerowa) + około 5 zł smar silikonowy.

Pozdrawiam. JR
Powrót do góry
Wystawiono 3 piw(a)
SAMURAJ78

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skawina/Kraków
Posiadane auto: Seat Altea 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 12:02
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam. Jestem właśnie po wymianie prowadnic w lewych drzwiach - używka kosztowała 300 zł. Niestety nie robią jeszcze zamienników ale linka w tej używce jest w lepszym stanie niż moja która poszła. Całą tapicerkę zdejmuję się tak jak opisał kolega "abart" z tym że nie trzeba odkręcać zamka i trzeba jeszcze zdemontować osłone kostki od instalacji lusterka. Z prawej strony zlikwidowałem piszczenie przez nasmarowanie prowadnic smarem silikonowym. Powodzenia.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 12:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dibooo

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIPNO
Posiadane auto: Seat Altea 2.0 TDi 136KM (100KW) 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 08:51
Temat postu:

Piski i świst wiatru


Dołączę do tematu licząć na konstruktywną odpowiedz...
ALTEA 04r 2.0 TDI 140 KM Autko stało dosyć długo beż użytkowania (ok 5 m-cy) czego efektem była zatarta przepustnica oraz problemy z turbo (zostało zregenerowane). Dodatkowo bardzo drażniące piski podczas podnoszenia lewej szyby i chyba jeszcze gorsze świsty powietrza po osiagnięcu 70-80 km/h Auto jest serwisowane więc usłyszałem w ASO, że poprostu prowadnice się kończą a że dodatkowo jest to element b. awaryny w tym modelu należy je wymienić (koszt 850zł). Prowadnice zostały nasmarowane, piski ucichły pozostał jedynie świst powietrza prawej i lewej przedniej szyby. Wygląda to tak jakby mechanizm nie domykał szyby do końca (ASO twierdzi, że linki się wyciągnęły- ale tu jestem sceptyczny- i mechanizm nie dociąga do końca).
Odmówili kolejnego demontażu tapicerki, gdyż jak twierdzą kilkukrotne rozbieranie tego samego elementu może spowodować, że któryś z elementów może poprostu pęknąć i wtedy będę domagał się wymiany.
Może ktoś spotkał się podobnym problemem?
Powrót do góry
gadu-gadu
aro121

Auto Maniak



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 535
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolodzieje
Posiadane auto: Altea Freetrack 2.0TDI 4X4
Piwa: 51/2
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 14:08
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Tak spotkałem się, w ASO pracują debile i nieuki co nie mają pojęcia o naprawach samochodów. Ci co mieli jakieś pojęcie dawno pootwierali własne praktyki i śmieją się patrząc z boku jak szybko ASO traci klientów.



Aro
Powrót do góry
M@rcinLBN

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Seat Toledo III 1.9 TDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 18:24
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


witam , mam ten sam problem

Reszta opisana jest tu:
http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=113875

(proszę o odpisanie w tym temacie)

Pozdrawiam Evil or Very Mad
Powrót do góry
diabloos

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Sata Altea 05
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 23:07
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Helo.

Właśnie w zeszły poniedziałek jak domykałem okno to usłyszałem strzał w drzwiach i [cenzura] szyba mi opadła do samego dołu, oczywiście nie mogło się to zrobić w lato tylko w zimę jak było -8.

Pojechałem do garażu kumpla i walczyłem z drzwiami za rada kolegi jackrud zakupiłem 2 linki jak się okazało idealnie pasują hamulcowe 1.5 mm. Niestety po walce około 7 godzin nie udało mi się zreperować. Pękły mi 2 linki odtworzenie ich dokładnych długości graniczyło z cudem (a długość linek jest bardzo ważna), dodatkowo jedna linka się wkręciła i zniszczyła prowadzenie kołowrotka, Evil or Very Mad

Ale za to przy okazji sprawdziłem że szyba chodzi bardzo lekko i żadna guma jej nie zatrzymuję więc przyczyna tych pisków były linki które się zacierały w pancerzu. I na pewno nie prowadnice bo po nich szyba śmiga, Embarassed

Tak więc jestem na etapie szukania nowego mechanizmu linek,
Przestroga dla wszystkich jeśli w drzwiach pojawiają się piski i skrzypienie nie czekajcie do ostatniej chwili i od razu wymieńcie linki na nowe,
Twisted Evil Razz

pozdro,
Powrót do góry
bodik

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jablonna
Posiadane auto: Peugeot508SW 2.0 163KM 2014r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 20 Lip 2011, 21:43
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam
Miałem ten sam problem z przednimi drzwiami co i wy.
Piski były latem niesamowite. Pomógł mi człowiek który przyciemniał mi szyby w samochodzie. Wyjął całe szyby + prowadnice, przesmarował linki smarem silikonowym i wszystko ucichło. Jeżdżę już około 1,5 roku i nic się nie dzieje. Zróbcie to jak tylko zaczyna się ten problem. Kosztowało mnie to 100 zł za szybę. Jeżeli ktoś jest zainteresowany podam na GG lub mail stronkę firmy - mieści się w okolicach warszawy.
_________________
Xynnox
Powrót do góry
gadu-gadu
namor27

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Opel Mokka1,4 140KM 2015 r:vw:golf 1.6 fsi 115 KM 2007 r.
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 25 Lip 2011, 19:54
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Co do skrzypienia szyb,miałem ten sam problem ,nie zadziałałem i miałem spory wydatek.Urwała się linka która podnosi mechanizm podnośnika szyby, okazał się brak smarowania mechanizmu podnośnika.Jeden podnośnik wymieniłem ,pozostałe trzy ,po zdjęciu tapicerki drzwi przesmarowałem zwykłym smarem do łożysk,wszystko działa jak należy,powodzenia
Powrót do góry
jame3

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: seat altea 2.0 tdi
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 13:54
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam
Problem dotyczący skrzypienia szyby dotknął mnie w zeszłym roku. Po zasięgnięciu opinii i rad z forum, rozebrałem tapicerkę i nasmarowałem prowadnice i linki - skrzypienie ustało. W tym roku skrzypienie pojawiło sie ponownie, po rozmowie z dwoma mechanikami i w wczęsniejszymi moimi oględzinami mogę wszystkich zapewnić, że winą skrzypienia jest zły stan linki albo kilku (jest ich trzy ). Na Allegro można kupić komplet samych linek - cena 89 zł u producenta. NAwinięcie czy wymiana samych linek w podnośniku to 50 zł plus koszty wyciągnięcia mechanizmu i zamontowania koszt od 50 do 150 zł. Jeżeli skrzypi to wina leży jedynie do złego stanu linek. Pozdrawiam
Powrót do góry
jame3

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: seat altea 2.0 tdi
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 05 Sie 2011, 08:56
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


Witam
Własnie jestem po wymianie linek w podnośniku szyby od strony kierowcy.(nareście przestało skrzypić) Tapicerkę rozebrałem samemu , wymontowałem podnośnik w celu wymiany linki i zawiozłem do punkktu zajmującego sie wymiany linek , samemu też zamontowałem z powrotem podnośnik.(działa) Zakup z wymianą linek to koszt 140zł plus koszty paliwa. Jak sie pierwszy raz demontuje elementy drzwi to sprawia wrażenie trudności ale tylko jak ktoś co robi pierwszy raz. Mi sie udało wyłamać dwa plastikowe ząbki. Ale spokojnie można samemu to zrobić byle mieć cierpliwość i czas. Napewno warto oddać podnośnik do firmy specjalizującą sie wymianą linek. W Warszawie jest kilka firm tym sie zajmujące. Samemu jak sie nie ma wiedzy i doświadczenia jest bardzo trudno wymianić na nowe linki, problem tkwi prawidłowym nawinięciem linki na tzw. ślimaka. Jeżeli trzeszczy to należy wymienić linki na nowe.
pozdrawiam wszystkich Jame
Powrót do góry
sexon

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: seat altea,1.9tdi,2006r
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 07 Sie 2011, 08:51
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


witam u mnie wlasnie szybka sie otworzyla [ byl huk ] i szyba juz sie nie podniosla - mam pytanko moze ktos sie orientuje ile kosztuje mechanizm w servisie bez wymiany
Powrót do góry
sexon

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: seat altea,1.9tdi,2006r
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 07 Sie 2011, 11:06
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) skrzypienie przy podnoszeniu szyb


a co sadzicie o tym http://moto.allegro.pl/seat-altea-toledo-iii-podnosnik-szyby-linka-linki-i1733520902.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Nadwozie


SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System