Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Wariuje temperatura silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spike108

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Seat Toledo 1.6 16V LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 15:38
Temat postu:

Wariuje temperatura silnika


Witam, na wstępie zaznaczę że przeszukałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odp na mój problem.

Wiec tak.
Wyjeżdżam rano z garażu Toledo pracuje na benzynie. Wyjeżdżam na ulicę i zaczynam jechać z prędkością ok 80km/h żeby zbytnio nie forsować zimnego silnika. Po ok 4 km silnik przełącza się na LPG co by świadczyło że już ma temp. ok 30- 40 stopni bo w takiej temp ma się przełączać. Jadę dalej ok 2 - 3 km i zaczyna mi się podnosić wskazówka od temp. silnika i idzie sobie ładnie powolutku do 90st climatronic w tym czasie ustawiony na 24 st i na AUTO dmucha na jedną kreskę. Po osiągnięciu 90st climatronic przyspiesza i po jakiejś chwili dmucha już prawie na max i leci ciepłe pow. nie jakieś mega gorące ale bardzo ciepłe. I jadę sobie tak następne kilka km. i w pewnym momencie wskazówka na blacie spada do 60st w ciągu jednej sekundy. Klimatronic dalej dmucha ciepłym pow i dalej na max. Po czym po ok 1 minucie czasami dwóch temp z powrotem w ciągu sekundy podnosi się do 90st albo do 70 st żeby znów po ok 1 min dobić do 90st. Zaznaczam że ciągle jadę ze stałą prędkością. Termostat sprawdzałem wąż górny podczas nagrzewania się nagrzał tylko trochę tzn był ciepły ale nie gorący tak jak węże małego obiegu dopiero jak na blacie pokazało 90st to też zrobił się gorący i wąż dolny dopiero po pewnym czasie, więc myślę że termostat odpada.

Sprawdzałem też na climatronicu temp. i było tak że jak odpaliłem to na climatronicu pokazywało mi 0st chodził sobie powoli i przełączył sie na LPG a na wyświetlaczu było 5st więc nie wiem co o tym myśleć. Potem na blacie temp się podniosła do 90st a na wyświetlaczu powoli rosła do 90st i w miarę jej wzrostu climatronic zaczynał szybciej dmuchać ciepłym pow.
Doszło do 90 wyłączyłem i włączyłem silnik i temp na blacie spadła w jednej sek do 60 a na wyświetlaczu pokazywało 55 po czym znów sobie rosła do 90 i szybciej zaczynał pracować nawiew a na blacie sobie falowała tzn raz było 90st za chwile 60 potem 80 po chwili znów 60 i potem 90.

Mama nadzieje że coś zrozumieliście z tego co opisałem. Jak ktoś miał podobny problem albo wie co to może być to proszę o odp.
Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam.
Powrót do góry
Piotr_88

Dyskutant



Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Seat Leon 2000 1.9 TDI
Piwa: 1/6
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 21:24
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wariuje temperatura silnika


Ja bym jednak spróbował na początek wymienić czujnik temperatury a jeśli to nie pomoże to termostat.
Powrót do góry
gadu-gadu
kayron

Debiutant



Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mława
Posiadane auto: Seat Leon Spirit 1.6 16V BCB '03r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 22:01
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wariuje temperatura silnika


na 95% czujnik temperatury - bardzo awaryjna sprawa, mój mechanik stwierdził podczas wymieniania, że za rok znowu będę go wymieniał - objawy identyczne
Powrót do góry
spike108

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Seat Toledo 1.6 16V LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 03:10
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Wariuje temperatura silnika


Witam ponownie. W piątek byłem u mechanika wymienił mi czujnik temperatury - koszt czujnika + wymiana + dolanie płynu do chłodnicy to 80zł ale wszystko wróciło do normy. Teraz jest tak jak powinno być już nic nie "wariuje". Mam nadzieje że temat przyda się dla potomności.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Układ chłodzenia


SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie

SeatAltea XL

14 800

2009r.

200 000 km

pomorskie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System