Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Warszawa Auto Barcelona... Omijajcie z daleka!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Polecane warsztaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kharde

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Leon 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 18:39
Temat postu:

Warszawa Auto Barcelona... Omijajcie z daleka!


Nigdy nie sądziłem, że sprawa taka jak serwis samochodu skłoni mnie do negatywnych wypowiedzi na forum jednak mam nadzieje, że tych parę minut stukania w klawiaturę oszczędzi Wam kłopotów i wizyt w serwisie, który zamiast wybawić Was z kłopotów, tylko ich więcej przysporzy.

Pod koniec 2009 kupiłem w warszawskiej Auto Barcelonie Leona w dieslu. Myślałem, że 5-letni program gwarancyjny to coś co zapewni mi spokój przez cały okres jego użytkowania. Stało się jednak trochę inaczej.. Nowe auto zostało wystawione do odbioru z wieloma usterkami. Począwszy od źle zamontowanych reflektorów, wadliwego panelu sterowania w kierownicy, wibrującej klamki w drzwiach, dziwnym stukaniu w zawieszeniu, a skończywszy na źle spasowanych lampach tylnych Sad
Po 1 dniu użytkowania samochód wrócił do serwisu. Był w nim kilka dni, udało się prawidłowo zamontować reflektory, spasować tylne lampy i..... tyle!
Stukania nie potrafili zlokalizować, a reszta wymagała sprowadzenia części. Mieli się odezwać za dwa tygodnie. Po miesiącu cisza. Dopiero jak pomęczyłem ich telefonami to udało się doprowadzić do ponownej wizyty.
Tu trochę przeskoczę w czasie gdyż długo by opowiadać co się działo w międzyczasie, ale tak w skrócie:

- 4 lub 5 wizyt w serwisie (łącznie prawie miesiąc czasu brak dostępu do auta)
- panowie zamiast tylnych drzwi rozkręcili przednie i wmawiali mi, że wszystko jest ok.
- Przez tyle wizyt nie udało im się usunąć żadnej ze zdiagnozowanych usterek, mimo tego „sprawdzili dokładnie“ CAŁY samochód. Nawet wymiana części na nowe, która teoretycznie nastąpiła, nie przyniosła skutku. (Stukanie w podwoziu zniknęło po tym jak w Feu Vercie zmieniłem opony na zimowe)

Tak się bujałem, aż do pierwszego przeglądu... i tu zaczęły się prawdziwe schody. Przegląd w Auto Barcelona trwał 8 dni! Gdy stojąc obok mojego leona na placu zadzwoniłem do serwisu z pytaniem dlaczego tak długo, to usłyszałem, że właśnie jest sprawdzany na kanale i że na dziś wieczór z pewnością będzie gotowy. Reakcji opiekuna, który mnie zobaczył jak do niego macham komórką z zewnątrz chyba nie muszę opisywać ☺
Auto z przeglądu odebrałem pare dni później. W międzyczasie panowie bez mojej wiedzy zaktualizowali oprogramowanie, mimo iż 3 miesiące wcześniej robili autoryzowany Chip Tuning.. leon stracił moc i nastepnego dnia wrócił do serwisu.
Dodatkowo okazało się, że po przeglądzie, przy zmianie biegów spod maski dochodzą dziwne odgłosy (brzmi jak zjechane po maksie koło dwumasowe). Kolejny powód i kolejna wizyta w serwisie.. kolejne dni z brakiem dostępu do samochodu.. Mijają 4 miesiące posiadania NOWEGO samochodu.. Dobrze, że mam gwarancję, choć zaczynam kalkulować czy nie byłoby lepiej naprawić to wszystko raz, zapłacić i zapomnieć.

Nie wiem co mnie podkusiło, ale jakoś niedługo później dokonałem u nich wymiany opon na letnie... wróciło stukanie w podwoziu.

Co do najgorszej sprawy związanej z kołem dwumasowym to nagle w Auto Barcelonie wszyscy nabrali wody w usta, nigdy nie można zastać mojego opiekuna, zawsze zapomina oddzwonić, a kierownik serwisu nie ma czasu się ze mną spotkać.
Kumpel mnie trochę uświadomił o różnego rodzaju “wałkach“ w serwisach i żebym sprawdził czy nikt przy mojej skrzyni nie majstrował. Pojechałem do innego autoryzowanego serwisu seata i okazało się, że: cytuję “elementy zabezpieczające dostęp do elementów skrzyni biegów noszą ślady demontażu“ ...
Nadal bujam się ze stukaniem w podwoziu, dziwnymi odgłosami z koła dwumasowego, panelem sterowania z kierownicy i paroma innymi, ale UFF.. mam go już ponad 6 miesięcy i jeździ.. Poza tym autko miód Smile

Dziś po kolejnej, osobistej wizycie w Auto Barcelona okazało się, że p.o. kierownika nie ma czasu się ze mną spotkać i żebym przyjechał w przyszłym tygodniu.... No comment...

Nikomu nie polecam zakupu samochodu w Auto Barcelona w Warszawie. Partacze i krętacze, a do tego brak jakiejkolwiek umiejętności kontaktu z klientem..

Nie wiem jak skończy się moja historia, ale mam coraz większe wrażenie, że zahaczy o paragrafy, albo TVN Turbo Smile Pewnie napiszę, co i jak.
Powrót do góry
kosa303

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: seat toledo II 1.9 TDI 110KM 2002r. ASV
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 23:35
Temat postu:

Re: ( Seat ) Warszawa Auto Barcelona... Omijajcie z daleka!


Kolego nie odpuszczaj tylko ciśnij ich, w serwisach oszukują jak tylko się da. Poprostu robią takie wałki, że się w głowie nie mieści. Najlepiej podczas serwisu stać i patrzec im na ręce bo potrafią nalać starego oleju, a Ty płacisz za nowy.
I pamiętajcie serwisy nie naprawiają tylko wymieniają!!!!
Powrót do góry
hugoxy

Dyskutant



Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: seat toledo 2002
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 25 Cze 2010, 07:20
Temat postu:

Re: ( Seat ) Warszawa Auto Barcelona... Omijajcie z daleka!


W Toruniu oddałem seata na wymiane kółka w alternatorze.Samochód dostałem porysowany aż do podkładu od strony wlewu paliwa na długości prawie metra.Gdy zareklamowałem to oczywiście właściciel powiedział że już tak musiało być i to nie ważne że naprawiali w takim miejscu że ledwo sami się mieścili przechodząc koło samochodu.Co do samej naprawy stare kółko wpadło im gdzieś w okolice silnika i przez pół roku coś mi stukało aż kiedyś na jakiś dziurach wypadło.
Partacze i złodzieje (naprawa 500 zł).
Mechanika Samochodowa. Zdzisław Borczyński.Przy Skarpie 35, 87-100 Toruń.
Pozdrawiam właściciela bo gdybym nie był urzędnikiem to bym go tam ubił na miejscu.
Powrót do góry
gadu-gadu
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pią 25 Cze 2010, 08:44
Temat postu:

Re: ( Seat ) Warszawa Auto Barcelona... Omijajcie z daleka!


Tu jeszcze jeden temat o wspomnianym przez kharde salonie:
http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=49433&sid=094232312889df97e70300791da6422a
_________________
Powrót do góry
jerrylee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 389
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Caddy 1,9 TDI 105KM '07
Piwa: 100/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 19:35
Temat postu:

Re: ( Seat ) Warszawa Auto Barcelona... Omijajcie z daleka!


kosa303 napisał:
Kolego nie odpuszczaj tylko ciśnij ich, w serwisach oszukują jak tylko się da. Poprostu robią takie wałki, że się w głowie nie mieści. Najlepiej podczas serwisu stać i patrzec im na ręce bo potrafią nalać starego oleju, a Ty płacisz za nowy.
I pamiętajcie serwisy nie naprawiają tylko wymieniają!!!!


Kolego pracowałeś w serwisie, że jesteś taki zorientowany co tam się dzieje?
I życzę szczęścia przy naprawianiu zepsutych lub zużytych części (najlepiej przedmuchać filtr powietrza zamiast wymienić itd...)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 19:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 08:54
Temat postu:

Re: ( Seat ) Warszawa Auto Barcelona... Omijajcie z daleka!


jerrylee może nie wszystkie serwisy są do bani ale są też takie w których naprawdę koszą jak się da i za co się da. No i też zależy kto w nich pracuje.
Sam się na ASO Szczecin (poprzednie ASO na Golisza) przejechałem. Zaraz po kupnie robiłem u nich duży przegląd i byłem zadowolony z obsługi. Nieługo potem zatarło się turbo i też do nich pojechałem ale na drugą zmianę. Jako, że jeszcze nie za bardzo ogarniałem Leona więc wcisnęli mi kit, że przewody podciśnieniowe się obluzowały - 150 pln i będzie ok, nawet pod kompa nie podpieli. Jako, że nie było ok to pojechałem do nich znów, podpłączyli pod kompa za 150 pln i stwierdzili, że to faktycznie turbo zatarte (po mojej sugestii zresztą). Ale jako ASO turbin nie czyszczą więc mogę u nich za 2500 pln kupic nową, plus robocizna oczywiście. Drugie ASO w ramach promocyjnego przeglądu wiosennego oferowało gruntowne mycie samochodu. Po odebraniu auta okazało się, że podwozia po zimie wogóle nie umyli wiec dzięki bardzo za taki gruntowne umycie auta. Mój błąd, że dopiero coś mnie tknęło i w garażu to sprawdziłem ale już nie miałem ochoty na przepychanki o umycie auta. Niby [cenzura]ły ale rzutują na całośc pracy serwisu.
Teraz serwisuję auto nie w ASO, chłopaki się starają, nie tną na cenach ani częściach, pokazują wymienione części i faktury za zakup nowych. Ba, nawet dzwonią czy po naprawie jest wszystko ok.
Co do naprawy zużytych części jerrylee to jest trochę takich podzespołów które we własnym zakresie można zregenerowac bez potrzeby kupowania nowych w ASO.
_________________
Powrót do góry
jerrylee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 389
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Caddy 1,9 TDI 105KM '07
Piwa: 100/0
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 16:47
Temat postu:

Re: ( Seat ) Warszawa Auto Barcelona... Omijajcie z daleka!


Radek73 napisał:
jerrylee może nie wszystkie serwisy są do bani ale są też takie w których naprawdę koszą jak się da i za co się da. No i też zależy kto w nich pracuje.
Sam się na ASO Szczecin (poprzednie ASO na Golisza) przejechałem. Zaraz po kupnie robiłem u nich duży przegląd i byłem zadowolony z obsługi. Nieługo potem zatarło się turbo i też do nich pojechałem ale na drugą zmianę. Jako, że jeszcze nie za bardzo ogarniałem Leona więc wcisnęli mi kit, że przewody podciśnieniowe się obluzowały - 150 pln i będzie ok, nawet pod kompa nie podpieli. Jako, że nie było ok to pojechałem do nich znów, podpłączyli pod kompa za 150 pln i stwierdzili, że to faktycznie turbo zatarte (po mojej sugestii zresztą). Ale jako ASO turbin nie czyszczą więc mogę u nich za 2500 pln kupic nową, plus robocizna oczywiście. Drugie ASO w ramach promocyjnego przeglądu wiosennego oferowało gruntowne mycie samochodu. Po odebraniu auta okazało się, że podwozia po zimie wogóle nie umyli wiec dzięki bardzo za taki gruntowne umycie auta. Mój błąd, że dopiero coś mnie tknęło i w garażu to sprawdziłem ale już nie miałem ochoty na przepychanki o umycie auta. Niby [cenzura]ły ale rzutują na całośc pracy serwisu.
Teraz serwisuję auto nie w ASO, chłopaki się starają, nie tną na cenach ani częściach, pokazują wymienione części i faktury za zakup nowych. Ba, nawet dzwonią czy po naprawie jest wszystko ok.
Co do naprawy zużytych części jerrylee to jest trochę takich podzespołów które we własnym zakresie można zregenerowac bez potrzeby kupowania nowych w ASO.



Nie twierdzę, że wszędzie jest idealnie, bo nie jest, masz(macie) rację, ale bardzo nie lubię jak coś się generalizuje i wrzuca do jednego worka na zasadzie stereotypu. Zastanówmy się czy nie czujemy się nieswojo jak Niemcy mówią, że Polacy to złodzieje i alkoholicy....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Polecane warsztaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Polecane warsztaty


SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatIbiza

26 500

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatLeon

19 500

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System