Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woltimer

Dyskutant



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): krzyżowice
Posiadane auto: seat toledo II 1.6 SR 1999, Scenic 1.6 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 13:07
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Tym razem wymieniłem przepływomierz i dalej to samo. To teraz może sonde lambde...? A czytałem też że powodem falowania obrotów może być taka przyczyna jeśli pasek rozrzadu przeskoczył o jeden ząbek to też tak będzie się działo czy to możliwe ?
Powrót do góry
woltimer

Dyskutant



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): krzyżowice
Posiadane auto: seat toledo II 1.6 SR 1999, Scenic 1.6 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 20:40
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Znalazłem problem dotyczący falowaniu obrotów a mianowicie był problem z czujnikiem ciśnienia wspomagania kierownicy to on szwankował. Wypiąłem złączką z czujnika i obroty się uspokoiły a po ponownym podpięciu znowu zaczęły skakać. Tak więc problem rozwiązany-pozostaje mi jeszcze tylko wymiana czujnika. Serwis stawiał na przepustnicę ale jak widać - umiesz liczyć,licz na siebie.
pozdrawiam
Powrót do góry
chaszczu777

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 8v 2001r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 07 Maj 2011, 12:08
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Witam !
Przepraszam za OT ale dopiero znalazłem ten artykuł w googlach.
Posiadam Leona z 2001 roku 1.6 8v.
Problem oczywiście z falującymi obrotami.
Zaczynało się spokojnie.....delikatnie spóźniona reakcja na pedał gazu, lekkie falowanie 850-900/950 zależy oraz tak jakby niedopalanie paliwa.

Poczytałem temat na forum....i zgodnie z radami pojechalem na Vaga.....i tam nic Sad. Więc czytając dalej zasugerowałem sie czyszczeniem przepustnicy. Kupiłem środek do czyszczenia, wyczysciłem (była trochę przybrudzona) i zresetowalem kompa....i teraz dopiero się zaczęło....
falowanie 1000-1500 a czasem skoki do 2000.
Pojechałem na komputer i teraz wyskoczyło :

000 537 - Błąd Czujnika Kontroli Tlenu

Co to jest ?? Bo nie bardzo mogę znaleźć na internecie

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
Powrót do góry
gadu-gadu
zolwik1981

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): cz-wa
Posiadane auto: seat toledo 2 16sr
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Sty 2014, 17:52
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Witam

Miałem ( w sumie wciąż mam) ten sam problem z falowaniem obrotów. Wymieniłem
- sondę lambda
- przepływomierz
- czujnik temperatury - mechanik uszkodził mi wtyczkę przy wymianie
- sterownik wtrysku
- termostat.
Wszystko pomagało na pewien okres. Wymieniłem przepustnicę ale to też nie pomogło. W końcu mechanik się zawziął i wyczyścił elektronikę przepustnicy i pomogło. Przynajmniej do pierwszej zimy. Sterowanie przepustnica odbywa się za pomocą trzech potencjometrów i jak dostanie się tam jakiś pyłek to zaburza wszystko. Teraz co zimę mam zabawę z falującymi mi obrotami. Ostatnio obroty są stabilne ale jest problem przy odpalaniu na zimnym silniku odpala ładnie, ale zaraz obroty spadają i silnik gaśnie, jak przytrzymam przy odpalaniu na wyższych obrotach to już nie gaśnie i wszystko jest w porządku. Mechanik zawyrokował wymianę przepustnicy, ale ja wymienię chyba tą wtyczkę od czujnika temperatury, sprawdzę przewody w kostce kompa i zobaczę odmę z rura między filtrem a przepustnicą. Wymiana przepustnicy jest ostatecznością. Jak coś się poprawi dam znać.
Powrót do góry
Bohnooze

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lbn
Posiadane auto: Leon 1.6 SR AKL
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Mar 2016, 21:04
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Witajcie
Ja sam sobie zrobiłem problem z falowaniem i nie wiem czym. Przepustnicę uszczelniałem raz klejem cyjanoakrylowym i drugi raz za bardzo ją zaciąłem. Potem ten klej zdzierałem na ciepło świeczką więc czyszczenie było oraz smarowanie bo ośka zacięła. Po wszystkim faluje, ale też w tym samym czasie zmieniałem olej z 10w40 na 5w40.

Jak widać mechanicy z ASO są ciemnotą, dywagują o problemie, a nie znają zasady poszukiwania problemu rozwiązania.
Z opisów typu
"wymieniłem przepustnicę na nową i nadal falują potem następną przepustnicę i nadal falują"
oraz z rzeczy typu
"jednej nie mogą zaadaptować wymieniłem następną i też nie można zaadaptować"
że to są problemy z podłączeniem przepustnicy. Sama w sobie zawiera elektronikę, wejście na płyn (chyba temp z tego bierze).

U mnie akurat falowanie w zakresie 400-1000 z mojej winy ale też wydawać się mi może, że skoro odkręciłem przepustnicę na zapiętej wtyczce to może być problem z jej kablem lub wtyczką. Z połączeniem przepustnicy do ECU.

Jako że to mała pojemność szczelność przepustnicy ma w tym aucie znaczenie. Luz przepustnicy = źle dobrana ilość powietrza do oczekiwanej przy np dodaniu gazu czy nawet sterowaniu jałowymi obrotami. Jest w tym silniku problem także z lewym powietrzem 2 częściowy kolektor, klapki w kolektorze, parę dołączeń. Jedno z miejsc lewego powietrza było u mnie podpięcie za przepustnice do ciągu parów paliwa ze zbiornika, po uszczelnieniu od razu zmieniła się jazda.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 11 Mar 2016, 21:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JustMe

Dyskutant



Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): WX
Posiadane auto: BMW E87 / 120i / 2.0 16V (110kW/150KM)
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 13 Mar 2016, 13:53
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Bohnooze napisał:
...zmieniałem olej z 10w40 na 5w40


Gratuluję pomysłu aby zmieniać półsyntetyk na syntetyk... Rolling Eyes Za kilka tygodni/miesięcy olej rozpuści stary nagar i będą wycieki z silnika...
_________________
Poproszę o piwko Smile
Powrót do góry
Kilimand123

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): KATOWICE
Posiadane auto: Toledo 3 2.0 BZ 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 26 Maj 2018, 19:46
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nieśmiertelne falujące obroty w 1.6 sr


Ja zaprzestałem walki z falującymi obrotami (2.0 FSI.)
U mnie objawiły się po wymianie świec i cewek(części zamontowane zgodnie z zaleceniami do tego modelu)
Pewnego razu autem na autostradzie zaczęło trząść, zapalony Check , system trakcji palenie na 3 cylindry.(tak wtedy myślałem).
Laweta i do mechanika, diagnoza wypadanie zapłonu raz na 1 cylindrze raz na 3 ,zależnie od podłączenia komputera.
Jeszcze na autostradzie wymieniłem 1 cewkę ale nie pomogło.
okazało się że padły co najmniej 2 cewki.
I po tej naprawie delikatnie obroty falują między 720 a 740obr/min, sprawdziłem jeszcze zębatkę na egr ale jest cała.
Teraz wożę 3 cewki w aucie Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

25 000

2009r.

190 000 km

śląskie

SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie

SeatAltea XL

25 900

2011r.

170 425 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatLeon

22 900

2011r.

145 319 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System