Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) gotuje się woda



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kowaldes

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): kutno
Posiadane auto: vw passat 1.9 tdi 110 KM 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lis 2007, 13:24
Temat postu:

gotuje się woda


od jakiegos czasu po przejechaniu ok 20 km przybywa mi wody w zbiorniczku wyrównawczym i zaczyna sie gotowac jak sie dobrze przypatrze to widze jak leci z pod zbiorniczka tak jaby specjalnie ktos upuszczał czy moze to byc związane z odpowietrzeniem ukłądu jesli takproszę o wskazówke jak to zrobić a moze nieszczelny jest jest zbiorniczek (skoro z niego leci) i konieczna jest geo wymiana pzdr dodam ze jak slniik ostygnie to wody jest miedzy min a max
Powrót do góry
gadu-gadu
Ra-V

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Seat Ibiza 95r 1.6 GLX 75 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lis 2007, 17:57
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) gotuje się woda


Witam! Kolego jesli gotuje Ci się woda to najprawdopodobniej na 99% masz do wymiany termostat ( około 25 zl). Jeśli to nie pomoże to odpisz .
_________________
Zostaw! nia psuj! samo się zjeb..!
Powrót do góry
gadu-gadu
kowaldes

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): kutno
Posiadane auto: vw passat 1.9 tdi 110 KM 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Lis 2007, 17:53
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) gotuje się woda


termostat tak ?? Tylko czy termostat jak jest walniety to nie powinienem nie miec ogrzewania ja jak włącze ogrzewanie to moment i ciepło w samochodzie ?? ale dzięki za wskazówka kasa nie duza za termostat mozna spróbować
Powrót do góry
gadu-gadu
ralph

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): andrychów

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Lis 2007, 18:54
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) gotuje się woda


grzanie w kabinie jest na krotkim obiegu , wiec jak masz zamkniety, zawieszony termostat to bedziesz mial az za cieplo ale do chlodnicy nie pusci i woda sie zagotuje
Powrót do góry
gadu-gadu
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Lis 2007, 21:53
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) gotuje się woda


Witam.
Płyn tak jak piszesz jest między nini a max to jest OK.
Jezeli ucieka ci płyn ze zbiorniczka to znaczy ze masz nie dokręcony korek lub jest uszkodzony, bo to jest układ cisnieniowy jak korek jest nie dokrecony lub uszkodzony to bedzie płyn sie podnosił i wypływał na zewnatrz, tych układów sie nie odpowietza one same sie odpowietżają to nie francuz piszesz ze plyn ci sie gotuje płyn gotuje sie powyrzej 100 stopni to skazówka na desce by była na czerwonym polu a wentylator by włączył 2 bieg chyba że termostat padł i chłodnica jest zimna wężę by stwardniały jak kamień i wywalilo by ci cały płyn to by znaczyło że masz walniętą uszczelkę pod głowica,termostat jak sie zatnie to wskazówka temperatury idzie na czerwone pole jak diabli a najlepiej sprawdzić termostat jak jest zimny odpalasz motor i czkasz aż wskazówka temperatury podnosi sie i jak dojdzie powyrzej połowy a wąz na dole który idzie od chłodnicy do pompy wody bedzie zimny i chlodnica a temperatura ciągle rosnie a wentylator nie wlancza sie bo sie nie włączy bo chlodnica jest zimna to znaczy że termostat nie puszcza wtedy trzeba go wymienić jak wąż na dole zacznie sie robić ciepły no to znaczy że termostat jest ok. jak wąż sie robi ciepły na dole to znaczy że etemperatura płynu ma 85 stopni.
Jak pomogłem to OK.

Pozdrawiam.
_________________
Robert
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 10 Lis 2007, 21:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kowaldes

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): kutno
Posiadane auto: vw passat 1.9 tdi 110 KM 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Lis 2007, 21:44
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) gotuje się woda


dzięki za porade jutro to sprawdze według podanych wskazówek tylko dzis jak przegazowałem troche na jałowym specjalnie to zboku zbiorniczka znajduje sie takie wklesłe widać orginalne miejsce z prawej strony i jak cisnienie jest duze podnosi sie woda i wywala wode strumieniem nie korkiem lecz tym dla mnie to wyglada jak by specjalnie to było stworzone by jesli woda ma za duze ciśnienie ją upuszczać ale nie znam na tym wiec pisze jak jest u mnie i moje pytanie czy to normalne zeby woda jak ma za wysokie ciśnienie i temp upuszczała sie ze zbiorniczka
Powrót do góry
gadu-gadu
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lis 2007, 23:35
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) gotuje się woda


Witam.
Tak jest w zbiorniczku takie wklęśnięcie specjalnie bo w korku masz zawór bezpieczeństwa i jak jest nadmiar płynu to tendy wywala jak jest nie dokręcony korek lub w korku gumka jest pęknięta lub padła ci uszczelka pod głowicą. Pisałeś że po przejechaniu 20 km. wywala ci płyn napisz jak ci wywala płyn to w jakim położeniu jest wskazówka temperatury i czy węże są twarde jak kamień i czy wywala ci zaraz po odpaleniu i czy z wężyka powrotnego leci płyn . Ja miałem ten sam problem pałowałem się z tym tydzień co przyjade do domu po pracy podnoszę maskę a tu płyn przy tym wypuście i wycieka zgłupiałem mówie sobie no to głowica do góry ale tak dokładnie pomyślałem że to jest układ ciśnieniowy wężę nie puchną temperatura w normie wentylator OK. a tu takie jaja i okazało się wymieniałem płyn i nie dokręciłem korka o niecałe puł obrotu i w układzie niemogło sie wytworzyć ciśnienie i płyn podchodził do góry i sobie wypływał. Piszesz teraz że jak mu przygazujesz to płyn wali strumieniem, napisz czy wali jak go odpalisz czy jak jest ciepły czy temperatura idzie na czerwone pole czy węże twarde jak kamień i czy cały płym ci wywala ze zbiorniczka i czy z rury wydechowej leci para wodna kłęby białej pary i odkręc swiece zobacz czy nie ma takiej mazi na swiecach bo to może byc [cenzura]ła taka jak u mnie a nie zaraz głowica. Są jeszcze dwa sposoby sprawdzenia czy ci padła uszczelka pod głowicą z samego rana jak silnik bedzie zimny po nocy wykręć świece wszystkie i niech ktoś drugi ci pokręci rozrusznikiem a ty patrz z boku czy ci z otworów świec nie wali para wodna bo jak masz uszczelkę walniętą to przez noc nazbiera sie płyn w cylindrze i go w tedy wywali to bedziesz pewien że bedziesz musiał ściągać głowicę drugi sposób jest taki odkręcasz korek nalewasz płynu po samą prawie góre tak powyżej tego małego wężyka przelewowego i odpalasz motor i patrzysz czy niema bombelków powietrza jak będą bombelki to znaczy że uszczelka pod głowicą jest walnięta i to tylko tyle sposobów na sprawdzenie czy uszczelka jest walnięta jak te sposoby nic nie wykarzą to ci zostaje dokręcić korek mocno lub go wymienić i płyn na zimnym ma być między min a max. Jeszcze raz piszę napisz jaką masz temperature
czy terostat tak jak ci pisałem działa czy nie czy jak dodajesz gazu to ci zaciąga płyn do dołu w zbiorniczku i czy dopiero ci sie podnosi jak wentylator pracuje czy odrazu jak jest zimny i czy podnosi sie jak jest korek odkręcony pamiętaj na rozgrzanym motorze nie otwierak korka bo się poparzysz i napisz czekam na odpowieć bo jestem ciekaw czy ci pomołem. Jak nie bedziemy myśleć dalej ten motor jest prosty jak budowa cepa. Very Happy

Pozdrawiam. Very Happy sorki za błędy Embarassed
_________________
Robert
Powrót do góry
kowaldes

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): kutno
Posiadane auto: vw passat 1.9 tdi 110 KM 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Lis 2007, 18:18
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) gotuje się woda


heheh no dobrą głowe do myslenia to ty masz i dzieki za odwiedzenie tego mojego tematu wiec napisze ci tak woda gotuje sie jak wskazówka jest na białym i wchodzi na czarne minimalnie nie zdażyło mi sie zeby była na połowie a broń boże na czerwonym jak sobie spojnie jade tak do 2,5 obrotów to moge sobie spokojnie z 15 km jechać i sie nie zagotuje bo teraz zimno w aucie i ogrzewanie jak słyszałem pomaga w spadnieciu temp silnika a pisałem ze jest wody miedzy min a max jak mam ten problem od 2 tyg ( a brak czasu zeby sie za to na porządnie wziąść ) to dolewam bo jak ta woda sie nieraz zagotuje to wiadomo wody ubędzie ale to troszkę zależy ile jej wywali dziś rozmawiałem z mechanikiem kazał założyć dobry korek a moim wypadku ojciec ma vw polo pozycze jutro i zobacze chciałbym zeby to był ten korek bo psychika mi pada jak patrze jak ten silnik sie meczy i jaki jest zmeczony po poprzednim właścicielu az szkoda mówic co bolało ten samochód teraz bede jeszcze walczył z paliwem bo jakis chyba czujnik padł ( tak mówił elektronik ) i na paliwie nie chce chodzic popmpa oki ale nie podaje impulsu do modułu jak założe jutro korek to dam znać POZDRAWIAM I DZIEKI ZA DOBRE RADY
Powrót do góry
gadu-gadu
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Lis 2007, 22:07
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) gotuje się woda


Witam.
To daj znać jak wymienisz korek i naposz czy sprawdziłeś termostat i zobacz jeszcze czy płyn ma obieg czy przypadkiem wirniczek pompy wody się nie luzuje i się w tedy nie obraca a sprawdzić możesz w sposób odkręcając korek i troszkę go rozgrzewasz i dodając gazu patrzysz czy zaciąga płyn jak będzie OK. ta napisz czy sprawdziłeś termostat tak jak ci pisałem wszystko trzeba brac pod uwagę narka.

Pozdrawiam.
_________________
Robert
Powrót do góry
kowaldes

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): kutno
Posiadane auto: vw passat 1.9 tdi 110 KM 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lis 2007, 17:17
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) gotuje się woda


no i problem z głowy KOREK BYŁ SPIER..... ulga dla mnie wczoraj pożyczyłem na próbe korek z taty samochdu rozgrzałem silnik i właczyłem jeszcze zimnie powietrze zeby szybciej temperature podnieść no i sucho woda stoi w miejscu i zero zeby miała ochote sie podniesć a jak gazowałem to odrazu wentylatorek sie załączył i oki Taka głupota a ile mnie nerw kosztowała gdy na swiatłąch dym z pod maski leciał teraz jak wspomniałem walcze z paliwem bo wczoraj coś nie teges było bo mi zgasł a sterownikod gazu miałemw naprawie słabo pali na gazie ( ale to zawór puszcza ) a na paliwie zapali i zgaśnie lub wcale nie odpali coś musi byc napewno z elektroniką tylko co?? pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lis 2007, 21:41
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) gotuje się woda


Witam.
Na temat elektroniki ci zabardzo nie pomogę moim zdaniem jak ci gaśnie może być problem z silniczkiem krokowym ale do końca nie jestem pewny na twoim miejscu dał bym go do diagnosty żeby zrobił całą diagnostykę ja jak swojego kupiłem to od razu go dałem do diagnosty wszystko przeczyścił powymieniał świece przewody kopułkę palec wyregulował kosztowało mnie to 500 zł. ale mam spokój załżyłem gaz i odpukać chodzi bez zarzutu.

Pozdrawiam Very Happy sorki za błędy Embarassed
_________________
Robert
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Układ chłodzenia


SeatIbiza

25 900

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System