Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Gaśnie na jałowych po przygazowaniu Toledo 1,8i 1994 (LPG)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzejp

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Paź 2007, 09:18
Temat postu:

Gaśnie na jałowych po przygazowaniu Toledo 1,8i 1994 (LPG)


Mam problem ze swoim Toldkiem na benzynie
gdy silnik jest zimny odpala za pierwszym kopnięciem
jałowe ok 1000 obr. w miare stabilne jak tylko lekko przygazuje i puszcze pedał gazu od razu gaśnie i już zaczyna sie problem z odpaleniem wyłaczam na chwile i próbuje ponownie odpali ale dopiero po długim kręceniu rozrusznikiem muszę trzymać pedał gazy lekko wciśniety
trzęsie całym autem i kopci na biało potem jak sie silnik rozgrzewa powoli sie stabilizuje gdy jest rozgrzany silnik pracuje ok. również póżniejsze odpalanie na ciepłym silniku ok. Wymieniłem Sonde Lambda/przewody/nastawnik przepustnicy-(silnik krokowy)/ swiece/
wymienione 3 czujniki temperatury cieczy chłodzącej niebieski,czerwony,czarny/kopółka i palec -wymiany zalecane przez elektromechaników , kilki\u u których byłem nie potrafią powiedzieć co jest bo jak twierdzą nie ma złącza diagnostycznego(czy rzeczywiście go nie ma) a problem można tylko "wymacać"
Powrót do góry
krys11

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw
Posiadane auto: seat toledo 2 1.6sr b/g
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Paź 2007, 19:14
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Gaśnie na jałowych po przygazowaniu Toledo 1,8i 1994 (LPG)


witam.a czy na gazie rano też są problemy?
Powrót do góry
gadu-gadu
andrzejp

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Paź 2007, 23:31
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Gaśnie na jałowych po przygazowaniu Toledo 1,8i 1994 (LPG)


instalacja nie pozwala na odpalanie na gazie więć własciwie można odpalać tylko na benzynie .Proszę o jeszcze jedną informacje czy w tej wersji auta może być złącze diagnosyczne jednopinowe (jeden żółty przwód z wtyczką )
Powrót do góry
krys11

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw
Posiadane auto: seat toledo 2 1.6sr b/g
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Paź 2007, 09:55
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Gaśnie na jałowych po przygazowaniu Toledo 1,8i 1994 (LPG)


co do wtyczki to ja mam napewno 2 kable jak byłem u diagnosty kasować błedy abs to powiedział że to starego typu,mój tolek1995 1,8 monowtrysk ale wszystki osprzęt 94.nie wiem jakiego typu masz instalacje bo ja bez problemu odpalam na gazie,,lecz po założeniu jej tez miałem problem po 10-15 odpalaniach zaczynał kulawić trzeba zrobić odciecie komputera po zapłonie bo łapie błędy-.problem znika.
musisz sie jeszcze przyjżeć zaworowi odcinającemu gaz być może troche puszcza i rano auto nie radzi sobie z tak bogatą mieszanką benzynowo-gazową i go zalewa( wtedy pedał do końca i trzeba kręcić),jeśli nie instalacja to zdejmij kleme od akumulatora na jakieś 10 min i zobacz skasujesz błedy powinno pomóc.
Powrót do góry
gadu-gadu
andrzejp

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Paź 2007, 19:44
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Gaśnie na jałowych po przygazowaniu Toledo 1,8i 1994 (LPG)


Dzięk Krys za zainteresowanie i podpowiedź

spróbuje odciąć na jakiś czas całkowicie gaz to może być jedna z przyczyn ,jak sprawdzę to dam znać . A wracając do diagnostyki czy możesz powiedzeć gdzie uciebie jest złącze diagnostyczne? Ja jak już wspominałem szukałem dwuch wtyczek złącza diagnostycznego starego typu czyli 2x2 ale w pobliżu konsoli i kierownicy nie ma . Jak wcześniej mówiłem znalazłem pojedyńczy żólłty przewód z wtyczką o doczytałem sie że jest to "złączę diagnosyczne" przez które można zczytać błedy za pomocą kodu migowego.Jęśli wiesz coś na ten temat to proszę o jakieś informację. Mam wrażenie że elektrycy sam.u których byłem albo nie wiedzą jak go zdiagnozować albo nie chcą bo trzeba za dużo "macać"
a ja sie zawziołem żeby go naprawić bo zanim sie zepsuł to naprawdę byłem zadowolony z tego autka
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 27 Paź 2007, 19:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
krys11

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw
Posiadane auto: seat toledo 2 1.6sr b/g
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Paź 2007, 13:21
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Gaśnie na jałowych po przygazowaniu Toledo 1,8i 1994 (LPG)


witam.u mnie jest przy włączniku świateł drogowych obok niego mam dwie puste zaślepki złącze jest pod zaślepką bliżej kierownicy.
Powrót do góry
gadu-gadu
andrzejp

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Paź 2007, 14:21
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Gaśnie na jałowych po przygazowaniu Toledo 1,8i 1994 (LPG)


Niestety w miejscu które opisałeś nie ma żadnych przewodów
natomiast znalazłem za skrzynką bezpieczników 2 wtyczki
w jednej 2 przewody w drugiej 1 przewód
Powrót do góry
ralph

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): andrychów

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Paź 2007, 20:03
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Gaśnie na jałowych po przygazowaniu Toledo 1,8i 1994 (LPG)


sciagnij mieszek z lewarka tam znajdziesz dwie wtyczki do diagnostyki, a co do odpalania na benzynie ja ma to samo.
Powrót do góry
gadu-gadu
pawelm

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): choszczno
Posiadane auto: seat toledo 92
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Mar 2008, 23:07
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Gaśnie na jałowych po przygazowaniu Toledo 1,8i 1994 (LPG)


w starszych tolkach (mój to 92)te tzw. złącze diagnostyczne to po prostu jeden przewód żółto-czarny który znajduje się głęboko za skrzynką bezpieczników trzeba go szukać pod tymi wszystkimi wykładzinami. u mnie gosciu szukał trzy godzinki ale znalazł. jeśli nie znajdziecie to można ten przewód znaleść przy samym kompie pod maską te same kolory. złącze te pokazuje na podstawie mignięć diody (są gotowe urządzonka na allegro do sprawdzania)(ale każdy mały elektronik może przy użyciu jednej diody i kabelka sam to zdiagnozować)
określić przyczynę lub awarię jakiegoś urządzenia jeśli tylko jest opisany w kodach błędów i oczywiście je skasować po usunięciu awarii.narka
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatIbiza

25 900

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie

SeatIbiza

27 900

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System