Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Spadek mocy Leon 1.9 TDI 2001 110 KM ASV


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawel31

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 2001 ASV
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sty 2010, 20:43
Temat postu:

Spadek mocy Leon 1.9 TDI 2001 110 KM ASV


Witam,
Dwa miesiące temu zaczęły się u mnie spadki mocy przy 3000 obrotów - samochód po osiągnięciu 120 km/h kończy przyspieszenie. Po podłączeniu pod kompa wyskoczył błąd 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation. Wymieniłem zawór N75, sprawdziłem wszystkie wężyki i nic to nie dało. Następnie zleciłem przeczyszczenie turbiny i przepustnicy - na dolocie było masę nagaru i dwie kierowniczki były przekrzywione. Po naprawie wszystko grało przez ok miesiąc. Wczoraj przy 120 km/h ten sam objaw i komputer pokazał znowu ten sam błąd. Mechanik sprawdzał sztangą czy przypadkiem nie zapiekły się kierowniczki i wszystko chodzi jak należy. Podmieniłem zawór N75 na poprzedni i też nic to nie dało. Co to może być? Proszę o doradę.
Powrót do góry
wojtek90

Dyskutant



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Targ
Posiadane auto: Citroen C4 grand Picasso 1.6hdi 2007
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 21 Sty 2010, 22:28
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Spadek mocy Leon 1.9 TDI 2001 110 KM ASV


http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=66542 dopiero co bylo o tym
_________________
wojtek
Powrót do góry
gadu-gadu
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 21 Sty 2010, 23:33
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Spadek mocy Leon 1.9 TDI 2001 110 KM ASV


w takim przypadku zaczynamy od czyszczenia turbiny - ty to zrobiles - ale nie oznacza to ze problem musi zniknac . Turbina to takie urzadzenie ktore poddawane jest niesamowitym probom wytrzymalosci i dlatego trzeba o nie dbac . Dzialanie temperatury i ogromne obroty powoduja zuzycia dlatego nie zawsze pomaga czyszczenie, poprostu ruchome elementy moga byc juz tak wyrobione ze sie przycieraja i po rozgrzaniu sie poprostu blokuja - sprobuj jeszcze obejrzec to turbo dokladnie i caly uklad doladowania czy nie jest gdzies rozszczelniony
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pią 22 Sty 2010, 09:48
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Spadek mocy Leon 1.9 TDI 2001 110 KM ASV


Weź uruchom szukajkę. Można zrozumiec że nowy i wogóle no ale bez przesady. Jakbyś przeczytał regulamin i skorzystał z opcji szukaj to na pewno sporo lektury byś znalazł. Trochę wysiłku bo ile można pisac ciągle o tym samym.
_________________
Powrót do góry
pawel31

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 2001 ASV
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2010, 13:54
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Spadek mocy Leon 1.9 TDI 2001 110 KM ASV


Nie pisze o tym samy. Turbina była sprawdzana po czyszczeniu i wszystkie parametry był OK - jest na 100% dobra! Wężyki sprawdzone. Zawór N75 zmieniony. W poniedziałek podjadę zrobić pomiar dynamiczny. Napisze co to było.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Sty 2010, 13:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pią 22 Sty 2010, 14:33
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Spadek mocy Leon 1.9 TDI 2001 110 KM ASV


o tym samym kolego, o tym samym co wielu innych. Trzeba było najpierw zrobic logi dynamiczne a potem brac się za wymianę połowy układu.
_________________
Powrót do góry
pawel31

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 2001 ASV
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2010, 15:12
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Spadek mocy Leon 1.9 TDI 2001 110 KM ASV


A niby co wymieniłem kolego? Zwyczajnie zapytałem bo może ktoś miał podobną sytuację więc by coś podpowiedział. Jeśli nie masz kolego nic do powiedzenia w danym temacie oprócz złośliwych uwag na temat wiedzy zamieszczającego posty to po prostu ich nie komentuj. Pisanie odpowiedzi na posty nie jest obligatoryjne i bez Twoich uwag to Forum nadal będzie funkcjonować i pewnie w dużo życzliwszym tonie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pią 22 Sty 2010, 16:37
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Spadek mocy Leon 1.9 TDI 2001 110 KM ASV


Drogi kolego, czy Ci się to podoba czy nie akurat nawiązywac do regulaminu to mam małe prawo a nawet obowiązek nie koniecznie odpowiadajac w temacie. Bez tzw. "moich uwag" będziemy mieli codziennie temat: Ratunku, spadek mocy, co robic? Nie jestem tu ojcem Mateuszem, żeby mnie wszyscy lubili tylko żeby troszke panowac nad tym co się tu dzieje.
Po to jest opcja szukaj żeby z niej korzystac, tam jest opisane w wielu postach jak sobie ludzie radzili z tym problemem.
Ale nie, najłatwiej po zwróceniu uwagi wejśc jak rozgrywajacy w futbolu amerykańskim.
Jeszcze nikt z nikogo się tu nie śmiał z "wiedzy" badź niewiedzy w danym temacie.
Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości bądź uwagi to zapraszam na PW wg punktu 6 naszego Regulaminu.
_________________
Powrót do góry
pawel31

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 2001 ASV
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2010, 19:41
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Spadek mocy Leon 1.9 TDI 2001 110 KM ASV


Wielki mi stróż poprawności forum. Nie wiedziałem że to Twoje forum i to Ty decydujesz o czym się tutaj pisze. Jak sobie założysz to sobie będziesz decydował. Nie wiedziałem że również jest to forum tylko dla profesjonalistów którzy się dobrze znają na sprawie i którzy najpierw zrobili wszystkie badania w warsztacie a potem przejrzeli cały internet żeby przypadkiem nie nawiązać do wątku, który już był omawiany. Tak samo jak Ty kolego masz prawo do komentowania tak samo ja do wystawiania postów.
Powrót do góry
andre7725

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: TOLEDO 1.9 TDI AHF+ by Tune-up 2000r
Piwa: 9/1
Wysłany: Sob 23 Sty 2010, 10:01
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Spadek mocy Leon 1.9 TDI 2001 110 KM ASV


pawel31 napisał:
Wielki mi stróż poprawności forum. Nie wiedziałem że to Twoje forum i to Ty decydujesz o czym się tutaj pisze. Jak sobie założysz to sobie będziesz decydował. Nie wiedziałem że również jest to forum tylko dla profesjonalistów którzy się dobrze znają na sprawie i którzy najpierw zrobili wszystkie badania w warsztacie a potem przejrzeli cały internet żeby przypadkiem nie nawiązać do wątku, który już był omawiany. Tak samo jak Ty kolego masz prawo do komentowania tak samo ja do wystawiania postów.


pawel31 weź sobie kliknij na Moderatorzy Seat i zobaczysz dlaczego Radek73 jest tu, jak to sam nazwałeś:"Wielkim stróżem poprawności forum"

A więc najpierw regulamin, a dopiero później użytkuj forum zgodnie z zasadami które tu obowiązują.
Pzdr.
Powrót do góry
DJej

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELICZKA
Posiadane auto: SEAT LEON TOP SPORT ARL
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 13:38
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Spadek mocy Leon 1.9 TDI 2001 110 KM ASV


Witam!! prawdopodobnie mam to samo co Ty bo jak jade autem to nieraz nagle tak jakby wyłącza sie turbina i nie mam kąpletnie mocy,musze się zatrzymać zgasić auto i ponownie odpalić i jest Ok.. byłem u mechanika i podpiołem auto pod kompa i nic mi nie wyszło poza ty że szwankuje mi coś czujnik położenia wałków rozrządu po za tym w silniku nie wyszło mi nic więcej więc możliwe że on jest przyczyną utraty mocy,narazie wypiołem tą kostke od tego czujnika i jezdze od wczoraj i mi się jeszcze nie zdażyło by stracił moc. teraz kwestia pojerzdzenia troche i zobaczenia co się dzieje,tak czy tak wymienie ten czujnik kosztuje on 280zł w serwisie orginalny.. Pozdrawiam.
Powrót do góry
qbotek

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRAKOW
Posiadane auto: SEAT LEON SPORT 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 02:12
Temat postu:

PODOBNY PROBLEM


Witam. Przez ostatnie 2 tygodnie zdazylo sie w moim Leoni 1.9 tdi asv ze dwukrotnie pzycielo sie turbo, przy obciazeniu dosc sporym okolo 3500 1/min, dodatkowo przy zmianie biegów w momencie wysprzeglania slychac dziwne dzwieki z okolic dolotu, to samo dzieje sie na postoju przy odpuszczeniu pedalu gazu z okolo 2000- 2500 1/min. Wyciagnolem turbo wyczyscilem (dodam ze skok sztangi po czyszczeniu jest wiekszy, chodzi luzniej), przy okazji wyczysilem EGRai kolektor ssacy. Dzwiek dalej został z dolotu turbo sie przycielo przy dynamicznym przyspieszaniu. Auto testowalem na prostej plynnie jedzie do 170km/h nie przcina sie. zdaza sie przyciecie przy dynamiznym obciazeniu i jeszcze ten dziwny dzwiek.
Co poradzicie?
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 09:40
Temat postu:

Re: PODOBNY PROBLEM


qbotek napisał:
Co poradzicie?


Zrobic logi dynamiczne i dac je do obejrzenia specjaliście.
_________________
Powrót do góry
adikk18

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: seat leon 1.9 tdi 110 km 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 11:29
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Spadek mocy Leon 1.9 TDI 2001 110 KM ASV


Witam,
Pozwolę sobie, że się dołączę. Mam podobny problem odnośnie spadku mocy lecz zaczyna się to kiedy startuję. Podczas jazdy na drugim biegu osiągam 2 tys obrotów i turbina mi się nie załącza i zaczyna tracic moc. Dzieje sie to tylko na zimnym silniku. Co może byc przyczyna? Myślałem, że po wymianie filtrów będzie wszystko grało ale jednak nie.

Proszę o pomoc.
_________________
~~Adikk.
Powrót do góry
gadu-gadu
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 11:39
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Spadek mocy Leon 1.9 TDI 2001 110 KM ASV


adikk18 napisał:
turbina mi się nie załącza


turbina pracuje cały czas Rolling Eyes


Zrobic logi dynamiczne i dac do obejrzenia specjaliście
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.

8) Olej »
12) EGR »

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatExeo

32 000

2012r.

194 000 km

śląskie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatIbiza

27 900

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatExeo

32 000

2013r.

213 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System