Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krasnoludek6

Dyskutant



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): sycow
Posiadane auto: seat, arosa,hatchbak,1.7sdi,2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2010, 18:36
Temat postu:

CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


Witam chcialbym kupic altee 1.6benzyne,prosze o pomoc na co mam uwage skupic na co uwazac ,czym sie sugerowac .Pewne zasady znam ale wiadomo ,ze uzytkownicy wiedza wiecej.Czy to auto jest awaryjne,nadmienie ,ze mialem forda focusa diesla i mam jeszcze seacika jako drugie auto.Prosze napisac ile pali i wszystko co tylko mazna [za poszerzenie wiedzy na temat tego auta dziekuje]!!!pozdrawiam
Powrót do góry
krasnoludek6

Dyskutant



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): sycow
Posiadane auto: seat, arosa,hatchbak,1.7sdi,2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2010, 14:49
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


BARDZO PROSZE O POMOC
Powrót do góry
mango100

Debiutant



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Seat Altea xl 1,6+lpg. 2007.r.
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 17:02
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


Witam.Ja ma Alteę XL z 2007 1,6 z salonu RP.Pali średnio 9 bp,tak komp.wyświetla.Zamontowałem lpg.i pali 12 l.Jestem bardzo zadowolony z auta,jest bardzo przestronne w środku i świetnie się prowadzi.przbieg 45.tyś.km.Polecam
Powrót do góry
KARY

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Altea XL 1.6 (2007)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 16:08
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


Ja również mam XL 1.6 i w przeciwieństwie do piszącego poprzednią wypowiedz jestem niezadowolony. Auto pali jak smok, średnio około 9,5l/100km do tego zero przyjemności z jazdy waga ponad 1.4 tony robi swoje i auto jest wybitnie mułowate. Na plus trzeba napisać, że póki co jeździ bezawaryjne, ale przy przebiegu 20tyś. km. to raczej normalne. Mimo początkowych zachwytów co do funkcjonalności i ergonomii nie jest tak pięknie jak się wydawało. Osobiście drugi raz nie pakowałbym się w altee.
_________________
--
KARY
Powrót do góry
gadu-gadu
jurkas

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Altea 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 20:10
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


KARY napisał:
Ja również mam XL 1.6 i w przeciwieństwie do piszącego poprzednią wypowiedz jestem niezadowolony. Auto pali jak smok, średnio około 9,5l/100km do tego zero przyjemności z jazdy waga ponad 1.4 tony robi swoje i auto jest wybitnie mułowate.Osobiście drugi raz nie pakowałbym się w altee.

Nie bardzo rozumiem, czym się kierowaliście biorąc silnik benzynowy 1,6 do XL (poza ceną). Przecież to oczywiste, że to będzie dużo palący muł, dla niego nawet 1.9TDI jest IMO za słaby. Kolegę który ją zagazował to rozumiem, mniej płaci i to rekompensuje mu brak mocy. Ale w przeciwnym razie po co te narzekania
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 20:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kerofos

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnowskie-Góry/Śląskie
Posiadane auto: Seat-Altea 1,9tdi-2005r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 22:58
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


Jurkas ma rację. Dla Altei najlepszy silnik to 1,9tdi i to po czipowaniu do ~ 130 kM. Mam tak i jeżdzi się bajecznie bez szczególnie większego spalania ze śr. ok.6,4-6,8l/100km. Pozdrawiam Wszystkich!!.
Powrót do góry
jack666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: była Altea 1,9tdi 2009 jest VW Sportsvan 2016; Mii 2014
Piwa: 21/0
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 23:51
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


KARY napisał:
Ja również mam XL 1.6 i w przeciwieństwie do piszącego poprzednią wypowiedz jestem niezadowolony. Auto pali jak smok, średnio około 9,5l/100km do tego zero przyjemności z jazdy waga ponad 1.4 tony robi swoje i auto jest wybitnie mułowate. Na plus trzeba napisać, że póki co jeździ bezawaryjne, ale przy przebiegu 20tyś. km. to raczej normalne. Mimo początkowych zachwytów co do funkcjonalności i ergonomii nie jest tak pięknie jak się wydawało. Osobiście drugi raz nie pakowałbym się w altee.


Wiadomo, że do takiego samochodu odpowiedni silnik to ok. 150-160 KM, więc ani 1,6 ani 1,9 tdi się nie nadaje. I to wg. mnie nie problem wagi ale oporu czołowego wysokiego nadwozia. 1,9 tdi też niespecjalnie jeździ w altei, to też muł jakich mało (prawie 13 sekund do setki i słaba dynamika powyżej 90 km/h), ale jakoś tam się udaje toczyć.

Ale pomijając te słabe silniki, tak z ciekawości ? Co Ci nie pasuje w ergonomii ?
Powrót do góry
KARY

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Altea XL 1.6 (2007)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 10:53
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


jack666 napisał:

Ale pomijając te słabe silniki, tak z ciekawości ? Co Ci nie pasuje w ergonomii ?


Być może to co mnie drażni w zaproponowanych w altei rozwiązaniach to drobiazgi, ale mówię o moich subiektywnych odczuciach.

Pierwsza sprawa to "podłokietnik" który tak naprawdę pełni jedynie funkcje schowka bo łokcia oprzeć na nim się raczej, przy normalnej budowie ciała, nie da.
Miejsce gdzie znajduje się przednie gniazdo zapalniczki, żeby podłączyć GPS, zestaw tel. lub inne urządzenie, które mocuje się na szybie trzeba ciągnąć kabel przez "pół" samochodu, a potem cierpliwie znosić, że kabel przeszkadza przy zmianie biegów.
Schowek na okulary w którym żadne normalne okulary się nie mieszczą chyba, że dziecięce.
Przednie słupki są szerokie i tak poprowadzone, że na krętych górskich (ale nie tylko) drogach przy zakrętach w lewo nie widać nadjeżdżających z przeciwka pojazdów, trzeba się sporo nakręcić głową żeby wyjrzeć z za słupka Wink
No i na koniec materiały z których wykonano deskę rozdzielczą, żenada w przypadku kiedy mówimy o aucie w cenie ok. 70tyś. zł. (nowe).
_________________
--
KARY
Powrót do góry
gadu-gadu
jurkas

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Altea 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 12:17
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


KARY napisał:


Pierwsza sprawa to "podłokietnik" który tak naprawdę pełni jedynie funkcje schowka bo łokcia oprzeć na nim się raczej, przy normalnej budowie ciała, nie da.
Miejsce gdzie znajduje się przednie gniazdo zapalniczki, żeby podłączyć GPS, zestaw tel. lub inne urządzenie, które mocuje się na szybie trzeba ciągnąć kabel przez "pół" samochodu, a potem cierpliwie znosić, że kabel przeszkadza przy zmianie biegów.
Schowek na okulary w którym żadne normalne okulary się nie mieszczą chyba, że dziecięce.
Przednie słupki są szerokie i tak poprowadzone, że na krętych górskich (ale nie tylko) drogach przy zakrętach w lewo nie widać nadjeżdżających z przeciwka pojazdów, trzeba się sporo nakręcić głową żeby wyjrzeć z za słupka Wink
No i na koniec materiały z których wykonano deskę rozdzielczą, żenada w przypadku kiedy mówimy o aucie w cenie ok. 70tyś. zł. (nowe).


Podłokietnik i schowek pełna zgoda.
Co do przednich słupków to kwestia przyzwyczajenia, w każdym razie przed kupnem miałem tego świadomość, podobnie jak słabej widoczności do tyłu. Co do gniazda zapalniczki to prawda jest taka, że nie do tego ono służy, zresztą w większości widzianych przeze mnie wersji go nie ma.
A materiały to no cóż w większości samochodów w tym przedziale cenowym plastiki nie zachwycają, jak dla mnie nie jest najgorzej (porównując z C-maxem, czy Zafirą).
Powrót do góry
jurkas

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Altea 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 12:23
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


Aha, ale żeby nie było, że nie widzę wad. Mnie najbardziej wkurza słabe wyciszenie Altei, a szczególnie świst wiatru w drzwiach przy wyższych prędkościach. Bagażnik jak to ktoś napisał działający "na teściową".
No i wycieraczki w zimie (jak się nie ma podgrzewanych słupków), ale tu przynajmniej lato mi to rekompensuje.
Ale ogólnie jest to fajne autko, a ponarzekać trzeba bo wiadomo, że wszędzie najlepiej gdzie nas nie ma Very Happy
Powrót do góry
gajdar

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): cz-wa
Posiadane auto: Altea BMM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 23:05
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


Cytat:
Pierwsza sprawa to "podłokietnik" który tak naprawdę pełni jedynie funkcje schowka bo łokcia oprzeć na nim się raczej, przy normalnej budowie ciała, nie da.


zalezy jaki.Ja mam Altee z niemieckiego rynku i mam wysoki skórzany podłokietnik idealnie dopasowany.U mojego znajomego już jest ten zwykły pseudokarbonowy i jest faktycznie dużo niższy.
Powrót do góry
mango100

Debiutant



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Seat Altea xl 1,6+lpg. 2007.r.
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 24 Sty 2010, 19:50
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


Mam pytanie do kolegów gdzie można kupić
wykończenie wnętrza w kolorze chromu do XL,ale nie w ASO bo cena jest szokująca.

- konsolę środkową
- wyloty powietrza
- wykończenie wokół lewarka
POZDRAWIAM WSZYSTKICH !!!!!!! Laughing
Powrót do góry
irf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: seat altea XL 1,9 tdi,2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 14:18
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


Jeżeli temat jeszcze aktualny, myślez że 1, 6 to nieporozumienie, osobiscie jeżdze 1,9 . Jeżeli chcesz naprawde kupić 1,6 to namierz przez internet jakiegos kierowcę z wawa taxi którzy jeżdza właśnie alteą xl 1,6 z fabrycznym gazem, myślę że oni mogą dużo powiedzieć. co do podzespołów mechanicznych to mam przejechane 60 k i poza drobnymi uwagami jest ok.
Powrót do góry
mango100

Debiutant



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Seat Altea xl 1,6+lpg. 2007.r.
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 28 Sty 2010, 08:54
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


Mam Lpg zamontowane w ASO SEATA i pali mi 12.l,wszystko działa OK.A co do dynamiki 1,6 to 102 KM. na warunki w jakich jeżdżę wysepki fotoradary to w zupełności mi wystarcza.Jestem właśnie po przeglądzie po 45.tyś.km. i bez żadnych uwag ze strony ASO.,a te różne nie dociągnięcia podłokietnik czy schowek na okulary itp. to czy w dieslu czy w benzynie to są te same. Różnica w cenie pomiędzy ON a benzyną jak ja kupowałem była prawie 12.tyś.zł.,więc nie narzekam tak jak inni.
Powrót do góry
jack666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: była Altea 1,9tdi 2009 jest VW Sportsvan 2016; Mii 2014
Piwa: 21/0
Wysłany: Czw 28 Sty 2010, 22:28
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


irf napisał:
Jeżeli temat jeszcze aktualny, myślez że 1, 6 to nieporozumienie, osobiscie jeżdze 1,9 . Jeżeli chcesz naprawde kupić 1,6 to namierz przez internet jakiegos kierowcę z wawa taxi którzy jeżdza właśnie alteą xl 1,6 z fabrycznym gazem, myślę że oni mogą dużo powiedzieć. co do podzespołów mechanicznych to mam przejechane 60 k i poza drobnymi uwagami jest ok.


Oba te silniki benzynowe 1,6 i 1,9 tdi to nieporozumienie w altei, ledwie wystarczają do normalnej sprawnej jazdy. Dodatkowo dla tdi dochodzi klekot silnika i wibracje, brak ogrzewania w zimie na krótkich trasach (bo się dużo wolniej nagrzewa) oraz potencjalne problemy z kołem dwumasowym jak się chce ostrzej pojeździć, większe koszty ubezpieczenia.
Spalanie diesla na krótkich odcinkach (4-5 km) to jakieś 10-11 litrów więc oszczędność niewielka przy dzisiejszych cenach oleju napędowego.
Przy normalnych przebiegach 15-20 tys. rocznie to bardziej opłaca się kupić 1,6. No chyba, że nie ma różnicy w cenie pomiędzy 1,9 a 1,6 to wtedy 1,9 lub jak sie trafi na jakąś super promocje lub dodatkowe gratisy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Oceń swoje auto


SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatIbiza

27 900

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatIbiza

14 800

2012r.

195 000 km

mazowieckie

SeatAltea XL

14 800

2009r.

200 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System