Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Parowanie szyb


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 08:50
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Parowanie szyb


Bez klimy w deszczu zawsze zaparujesz, przecież masz niewielki ilości wilgoci w drzwiach i to ci będzie parowac.
I jakie to wiadome względy przeszkadzają żeby jeździc cały czas na klimie, spalanie niewielkiej ilości paliwa więcej?
_________________
Powrót do góry
michkal

Dyskutant



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): staszów
Posiadane auto: citroen c5 ,2010,1.6 hdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 09:47
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Parowanie szyb


ja tez teraz z klima caly czas jezdze i jest okey nie paruje. a przyczyna pewnie tez byla wilgotna wykladzina bo mi przez drzwi woda sie wlewala(wiadoma usterka w seatach:) ).
Powrót do góry
aparad

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 2005 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 08:56
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Parowanie szyb


Radek73 napisał:
Bez klimy w deszczu zawsze zaparujesz, przecież masz niewielki ilości wilgoci w drzwiach i to ci będzie parowac.
I jakie to wiadome względy przeszkadzają żeby jeździc cały czas na klimie, spalanie niewielkiej ilości paliwa więcej?

Witam,
jeśli to niewielkie ilości z drzwi, to czemu wcześniej nie było tego problemu ? - tak jak napisałem pojawił się on z dnia na dzień. Po drugie zaczyna parować nawet przy najmniejszych opadach, przy których nie ma szans, aby cokolwiek wpłynęło tak szybko do wewnątrz drzwi.

Co do klimy - spalanie to jedno, a drugie to temperatura - będzie coraz chłodniej i w końcu nie da się jej włączyć w ogóle (ujemne temperatury). Już kilka osób opisywała zamarzające szyby od środka - chciałbym tego uniknąć.

pozdrawiam
aparad
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 09:27
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Parowanie szyb


A jaki masz filtr kabinowy, może źle założony?
_________________
Powrót do góry
aparad

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 2005 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 09:38
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Parowanie szyb


jest założony węglowy filtr

sprawdziłem - jest poprawnie założony - nie da się go źle włożyć ze względu na jego kształt. No chyba, że są tam jakieś specjalne uszczelki/ zatrzaski, o których nie wiem, a które mogą przeciekać.

Zastanawiałem się także czy nie może się zbierać woda na „podszybiu”, tam gdzie mechanizm wycieraczek. Chciałem to sprawdzić - jest tam jednak osłona, która wygląda jakby była przyklejona i bałem się tego podważać

aparad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 09:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aparad

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 2005 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 11:18
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Parowanie szyb


Cześć

Chciałem sie tylko podzielić z Wami informacją, że zakończyłem walkę z parowaniem szyb - tym kłopotliwym. Tak jak pisałem na początku, problem pojawił się z dnia na dzień, bez żadnego wg mnie konkretnego powodu. Teraz z dnia na dzień problem zniknął - szyby już nie parują w opisywany sposób

Nic nie namierzyłem, więc nic nie naprawiłem i bądź tu człowieku mądry Question. Na razie jestem zadowolnoy, ale złości mnie równocześnie fakt, że nie znalazłem przyczyny i że może nastąpić nawrót problemu

krótko pisząc: DAS AUTO

pozdrawiam
aparad
Powrót do góry
sonar34

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: seat toledo V5 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 12:03
Temat postu:

Parują szyby


Witam,

mam taki problem: Przez większość sezonu jest ok, wiosną i latem nie paruje, jesienią włączam klimę więc tez ok (bez klimy paruje). Najgorzej jest w zimę ponieważ temperatura spada i nie ma możliwości włączenia klimy ( od 3stopni i poniżej jest jakaś blokada , która uniemożliwia włączenie klimy, pewnie zabezpieczająco) Gdy tylko klima się wyłączy natychmiast w ciągu 10 sek. masakrycznie zaparowują szyby.

Dodam,że:
-filtr przeciwpyłkowy wymieniony.
-rozwiązałem już "znany" problem w seatach czyli wodę dostająca się przez drzwi- bo wcześniej myślałem ,że to jest właśnie główny powód parowania szyb.
- włączenie nawiewu na szyby (bez klimy) wzmaga parowanie!!!

Proszę o pomoc
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Krebos

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Toledo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 13:50
Temat postu:

wreszcie koniec z udreka


A mi się udało. Po dwóch latach męczenia się z parowaniem w deszczowe dni, wymianach filtrów kabinowych itd trafiłam wreszcie do dobrego serwisu i od razu znaleźli przyczynę. Po podłączeniu do komputera wyszło,że silnik zamykający klapki nawiewu (czy jakoś tak nie pamietam juz fachowej nazwy;-)) jest zepsuty i wystarczyło go wymienic. Zero pary. Wreszcie normalnie się jezdzi.Dziwne bo poprzedni serwis tez sprawdzał. Na szczescie próbowałam usunac problem nie tylko w jednym. Polecam więc wybrać sie do innego serwisu.
Powrót do góry
sonar34

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: seat toledo V5 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 14:37
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Parowanie szyb


Jeżeli temperatura spada poniżej 3 stopni nie ma możliwości włączenia klimy. Jakieś zabezpieczenie..

Radek73 napisał:
Bez klimy w deszczu zawsze zaparujesz, przecież masz niewielki ilości wilgoci w drzwiach i to ci będzie parować.
I jakie to wiadome względy przeszkadzają żeby jeździć cały czas na klimie, spalanie niewielkiej ilości paliwa więcej?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
sonar34

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: seat toledo V5 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 14:41
Temat postu:

Re: wreszcie koniec z udreka


Krebos napisał:
A mi się udało. Po dwóch latach męczenia się z parowaniem w deszczowe dni, wymianach filtrów kabinowych itd trafiłam wreszcie do dobrego serwisu i od razu znaleźli przyczynę. Po podłączeniu do komputera wyszło,że silnik zamykający klapki nawiewu (czy jakoś tak nie pamietam juz fachowej nazwy;-)) jest zepsuty i wystarczyło go wymienic. Zero pary. Wreszcie normalnie się jezdzi.Dziwne bo poprzedni serwis tez sprawdzał. Na szczescie próbowałam usunac problem nie tylko w jednym. Polecam więc wybrać sie do innego serwisu.



Kolego a ty byłeś w serwisie autoryzowanym czy u zwykłego mechanika??
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 16:22
Temat postu:

Re: wreszcie koniec z udreka


sonar34 napisał:
Krebos napisał:
A mi się udało. Po dwóch latach męczenia się z parowaniem w deszczowe dni, wymianach filtrów kabinowych itd trafiłam wreszcie do dobrego serwisu i od razu znaleźli przyczynę. Po podłączeniu do komputera wyszło,że silnik zamykający klapki nawiewu (czy jakoś tak nie pamietam juz fachowej nazwy;-)) jest zepsuty i wystarczyło go wymienic. Zero pary. Wreszcie normalnie się jezdzi.Dziwne bo poprzedni serwis tez sprawdzał. Na szczescie próbowałam usunac problem nie tylko w jednym. Polecam więc wybrać sie do innego serwisu.



Kolego a ty byłeś w serwisie autoryzowanym czy u zwykłego mechanika??


Pewnie zczytali kody z climatronica.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
mr milka79

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): SPI
Posiadane auto: MAN 26*410
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 16:30
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Parowanie szyb


Te wszystkie sposoby są do du..... co piszecie Very Happy
Po prostu na szmate nalejcie szampon ( taki zwykły do włosów np.) i wetrzyjcie to w szmate i potem przetrzyjcie szyby i zostawcie .
I na 100% wam nie zaparują bo sam tak robie, a sposób znam od dawnego starego kierowcy. Very Happy
Powrót do góry
macrod

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): toruń
Posiadane auto: Seat Toledo 1,6 77kW 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 20:58
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Parowanie szyb


A co koledzy na to: Tolek stoi od początku października na parkingu nieużywany. Na początku jak pamiętacie była ładna pogoda, ale od kilku dni temperatura spada ostro poniżej 10 stopni. Wczoraj zauważyłem , że Tolek wieczorem zaparował od środka, a z rana to jeszcze zamarzło. Czym to wytłumaczyć? Niejeżdżony samochód paruje od środka. Nadmieniam, że wody w środku nie ma i nie było, na progach sucho.
Powrót do góry
siemionek78

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Seat Toledo 1M 1.6 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 30 Lis 2011, 20:11
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Parowanie szyb


witam u mnie parowanie szyb wystepowalo jak byla minimalna ilosc wilgoci w srodku, czasem byla to jakas wilgotna szmatka czasem wilgoc na dywaniku, teraz walcze z tym problemem w nastepujacy sposob, kiedy koncze jazde otwieram drzwi na cala szerokosc na kilka chwil )30 sek) pomaga chyba chodzi o wymiane powietrza w srodku auta no ale pewnsci nie mam Smile
Powrót do góry
tosainu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława
Posiadane auto: Seat Toledo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 16:04
Temat postu:

parowanie szyb


Parowały mi szyby latem i zimą. Walczyłem z tym na rózne sposoby aż doszłem że przyczyną tego jest niedomykanie klapy od zaciągania powietrza z dworu i kabiny. okazało się że pękło koło plastikowe przekładni sterowania klapą i klapa została w połowie i dlatego parowały szyby. Wystarczy włożyć głowę pod schowek z prawej strony i jest tam kratka i trzeba zobaczyć czy jest domknięta klapa. Powodzenia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatLeon

42 900

2017r.

204 103 km

śląskie

SeatAltea XL

25 900

2011r.

170 425 km

warmińsko-mazurskie

SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie

SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System