Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) Centralny zamek


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michalbryl

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDAŃSK

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Paź 2007, 14:23
Temat postu:

DOPASOWANIE PILOTÓW ZDALNEGO STEROWANIA


Cytat:
Opisane poniżej czynności nie mogą być utożsamiane z oficjalnymi instrukcjami
serwisowymi i chociaż dołożyliśmy wszelkich starań, aby zebrane tu informacje były
prawdziwe i aktualne - nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za ewentualne
straty czy uszkodzenia powstałe na skutek zastosowania się do naszych wskazówek.



    Cytat:
    Poniżej opisano sposób dopasowania radiowych pilotów sterujących funkcjami
    zamka centralnego w samochodach VW/AUDI.



    Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować. Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

    [Wybór]

    [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

    [Adaptacja - 10]

    Wybierz kanał "01" (w niektórych modelach AUDI może to być kanał "21")

    [Odczytaj]

    W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.

    W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).

    [Testuj]

    Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.

    [Zapisz]

    Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).

    Jeżeli powyższa procedura nie działa - tzn. zarówno kanał "01" jak i "21" nie są dostępne - postępuj następująco:

    Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON (nie uruchamiaj pojazdu!). Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

    [Wybór]

    [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

    [Bloki pomiarowe - 08]

    Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

    [Idź!]

    Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika, np.: "0001" informuje o tym, że dopasowany jest jeden pilot i zajmuje on pierwszą pozycję w pamięci sterownika.

    Teraz zamknij samochód od zewnątrz ("ręcznie" - nie pilotem!) używając do tego kluczyka zespolonego razem z niedopasowanym jeszcze pilotem (zamykaj drzwi kierowcy).

    Teraz w ciągu 5 sekund od zamknięcia drzwi naciśnij przycisk UNLOCK (otwieranie) w niedopasowanym jeszcze pilocie. Ilość naciśnięć przycisku UNLOCK odpowiada za pozycję pilota w pamięci sterownika. Dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania spowoduje zapisanie pilota na drugiej pozycji pamięci, trzykrotne -

    na trzeciej itd.

    Przykład:

    Jeżeli chcesz zaprogramować nowy pilot zdalnego sterowania, a przed rozpoczęciem procedury dopisania pilotów w polu nr 2 w grupie "003" (lub "007") bloków pomiarowych widniała wartość "0001", powinieneś nacisnąć przycisk UNLOCK dwa razy. Rezultatem tej czynności powinna być wartość "0011" w polu nr 2.

    Po zakończeniu ustalania pozycji programowanego w danej chwili pilota, zaczekaj 5 sekund po czym naciśnij przycisk UNLOCK (na nowo zakodowanym pilocie).

    Wyłącz zapłon i wyciągnij kluczyk ze stacyjki. Sprawdź działanie pilota: naciśnij przycisk LOCK aby zamknąć pojazd. Naciśnij UNLOCK - aby otworzyć.

    Umieść w stacyjce pojazdu kluczyk z nowo zakodowanym pilotem. Włącz zapłon ale nie uruchamiaj pojzadu.

    [Wybór]

    [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

    [Bloki pomiarowe - 08]

    Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

    [Idź!]

    Nawiązując do podanego wyżej przykładu, pole nr 2 powinno wskazywać np. wartość "0011".


    Dopisując nowe nadajniki pamiętaj, że przydzielając im zajęte już miejsca w pamięci sterownika (reprezentowane przez "1" w polu nr 2) wykasujesz tym samym - działające już - stare piloty zdalnego sterowania.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Miglans_87

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Lis 2007, 15:56
Temat postu:

Re: DOPASOWANIE PILOTÓW ZDALNEGO STEROWANIA


Exclamation Przepraszam że tutaj ale nie chce tworzyć nowego tematu. Wie ktoś gdzie znajduje się odbirnik centralnego zamka w SEAT cordoba?? Prosiłbym o wszystkie możliwości, chyba że to zależy od rocznika to posiadam Seat cordoba '98 Exclamation
Powrót do góry
kamykkamyk75

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Lis 2007, 20:57
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Centralny zamek


JESTEM ZAŁAMANY. MAM PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM SEAT CORDOBA VARIO 2001. NIE REAGUJE NA PRZYCISKI W KLUCZYKU A KIERUNKI SYGNALIZUJĄ. RÓWNIEŻ NIE REAGUJE NA SAM KLUCZYK PRZEKRĘCAJĄC W DZWIACH. PRZY PRZEKRĘCENIU KLUCZYKA SŁYCHAĆ ŻE JAKIŚ PRZEKAŹNIK DZIAŁA NAWET ŚWIAŁO WYŁANCZA SIĘ PRZY ZAMKNIĘTYCH DZWIACH WCISKAĄC PRZYCISK "ZAMKNIJ" CENTRAL"0". CZY KTOŚ PORADZI?
Powrót do góry
skype status
georgeus

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lut 2008, 20:25
Temat postu:

central w seat toledo 2000r


Hej Panowie poradziB sobie ktos z tematem centralnego zamka? u mnie nie dizaBa z pilot i kluczyka, z komputera wykasowano wszystkie bBdy i dalej nic, jedyn opcja zeby zamknac samochod to bagarznik.

pomozcie, pordzcie cos

dziekuje
Powrót do góry
Klamek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 164
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Seacik Cordoba
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lut 2008, 20:55
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Centralny zamek


może padła centralka albo jakies przerwy na kablach....
_________________
Nie da się zrobić? To znajdź kogoś, kto o tym nie wie i on to zrobi...

Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 06 Lut 2008, 20:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
femus

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mońki
Posiadane auto: Seat Toledo ,1.8 benzyna,rocznik 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Mar 2008, 16:33
Temat postu:

pilot radiowy


retsef napisał:
Wiesz problem jest taki ze ja mam piloty radiowe. To co ty mówisz tyczy się Ibi 93-96


Kolego ja mam tez kluczyk na podczerwień i też nie moge sie z tym uporać:/;/ nie wiem jak to zrobic.Tylko ze ja mam seata toledo 1.8 95r Zaprowadzilem samochod do elektro mechannika i powiezial ze musi podlaczyc komputer i zaprogramowac kluczyk.Jak mi sie to uda zrobic to Cie poinformuje o tym jak on to zrobil.Teraz tez musze zamykac samochod poprzez wsadzanie kluczyka w zamek a to juz mnie troche zczyna denerwowac.
_________________
Pozdrawiam:)
Powrót do góry
gadu-gadu
slavo_j

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Seat Cordoba 1,6SXE 1998 benzynka
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Kwi 2008, 10:31
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Centralny zamek


U mnie na radiowym zadziałało tak:
1. Włączyć zapłon do 5sek
2. Wyciągnąć kluczyk
3. Nacisnąć i przytrzymać przycisk odblokowania(ten bliżej grota)
4. Nacisnąć 3 razy przycisk zablokowania. Dioda na kluczyku błysneła 5 razy, centralny zamknął drzwi. Poczekałem 20 sek i centralny działa Very Happy
Powrót do góry
femus

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mońki
Posiadane auto: Seat Toledo ,1.8 benzyna,rocznik 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Kwi 2008, 19:34
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Centralny zamek


slavo_j napisał:
U mnie na radiowym zadziałało tak:
1. Włączyć zapłon do 5sek
2. Wyciągnąć kluczyk
3. Nacisnąć i przytrzymać przycisk odblokowania(ten bliżej grota)
4. Nacisnąć 3 razy przycisk zablokowania. Dioda na kluczyku błysneła 5 razy, centralny zamknął drzwi. Poczekałem 20 sek i centralny działa Very Happy




a na jaki czas ty przytrzymałeś przycisk odblokowania Question
_________________
Pozdrawiam:)
Powrót do góry
gadu-gadu
screem

Dyskutant



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toronto City
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.4 MPI
Piwa: 5/12
Wysłany: Sob 19 Lip 2008, 19:41
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Centralny zamek


odnosnie alarmow, jezeli odbezpieczam samochod to czasami przez okolo 2-3 minut pali mi sie caly lewy kierunek :/ czasami w ogole nie gasnie i musze zabezpieczac i odbezpieczac az zgasnie... ocb ? Shocked
Powrót do góry
gadu-gadu
paweleq

Auto Maniak



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 568
Skąd jesteś (miejscowość / region): JG/Dolnośląskie
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.6i LPG, 1996
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 20 Lip 2008, 14:56
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Centralny zamek


A jak się dowiedzieć, czy mam radiowy kluczyk czy na podczerwień (gdzie może znajdywać się czujnik podczerwieni)? Bo już sam nie jestem pewien, tyle razy próbowałem zaprogramować i nic z tego. Wydawało mi się, że mam radiowy, ale próbowałem też sposoby na te na podczerwień i nic nie dało. Już sam nie wiem... ;/
_________________
Wszystko o LPG: instalacja gazowa do samochodu
Powrót do góry
bartek_nkm

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Paź 2008, 13:55
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Centralny zamek


Kluczyk na podczerwień ma diodę emitującą promienie. To, czy dioda działa - kluczyk jest sprawny - można bardzo łatwo sprawdzić mimo, że promienie podczerwone są niewidzialne dla ludzkiego oka. Wystarczy mieć cyfrowy aparat fotograficzny, kamerę cyfrową lub telefon komórkowy z aparatem. Włącz podgląd i popatrz na diodę przez wyświetlacz. W chwili naciskania przycisku powinieneś widzieć fioletowy promień światła. Jeśli kluczyk jest radiowy najprawdopodobniej nie ma w ogóle żadnej diody.
_________________
Bartek
Powrót do góry
paweleq

Auto Maniak



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 568
Skąd jesteś (miejscowość / region): JG/Dolnośląskie
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.6i LPG, 1996
Piwa: 4/1
Wysłany: Sob 25 Paź 2008, 11:23
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Centralny zamek


Witam,

No i sprawdziłem - dioda nic nie emituje. Żeby lepiej skapować o co Ci chodzi wziąłem pilota od tv i już wiem. Niestety jak popatrzyłem - ktoś wcześniej grzebał przy tym pilocie(urwana ścieżka i doprowadzone dojście). Dioda świecąca działa, ale ta od podczerwieni - nie, chyba pozostaje mi tylko kupić fajny alarm i podłączyć go do centralki...

Pozdrawiam
_________________
Wszystko o LPG: instalacja gazowa do samochodu
Powrót do góry
MaciekSiwy

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 19

Posiadane auto: Seat Cordoba 1.6 1997r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Paź 2008, 14:31
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Centralny zamek


Witam,
Ja mam taki problem z centralnym, najpierw nie działały mi tylne prawe drzwi, pozniej sie naprawily i przestaly działać z przodu od pasazera, nastepnie otwieraly sie tylko od kierowcy, i tak mam w kolko, że zawsze ktores drzwi nie dzialaja. Co mam zrobic?
Powrót do góry
Kamil880510

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 405
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Seat Toledo II SPORT 1.9 AHF, Seat Leon II 1.9 105KM
Piwa: 37/7
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 23:23
Temat postu:

Pomocy centralny


Panowie, mam problem z moim centralnym Sad Pilota mam zepsutego i niestety nie da sie go naprawic wiec zamykam auto z kluczyka lecz ostatnio i z tym mam problemy. Jak zamykam mechanicznie drzwi kluczykiem od strony kierowcy to tylko te drzwi mi zamyka i nie slychac centralnego zamka w ogole, otwierac otwiera wszystkie drzwi jak otwieram od strony kierowcy. Zaykajac drzwi poprzez bagaznik badz drzwi pasazera zamykaja sie wszystkie zamki lacznie z kierowca, a jak zamykam drzwi od strony kierowcy to tylko te sie zamykaja. Wiecie panowie jaka moze byc tego przyczyna?? Shocked
Powrót do góry
gadu-gadu
jurempus

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczejkowice
Posiadane auto: Seat ibiza
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 17:55
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Centralny zamek


Tez miałem problemy.A to niezamykające się jedne drzwi,a to z kluczyka nie dało rady zamknąć wkurzyłem się pojechałem do sklepu kupiłem nowy zamek stary wymontowałem zamontowałem nowy i mam spokój
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatIbiza

25 900

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System