Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Bierze olej -co począć????



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaza1

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Seat Toledo 2 1,8 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Wrz 2007, 11:37
Temat postu:

Bierze olej -co począć????


Witam.Mam problem i to nie lada z moim od nie dawna zakupionym Setem Toledo 1,8 .Nie musze chyba nikogo przekonywać ,w sprawie wiarygodności tego co mówi osoba sprzedająca samochód..Generalnie zawsze padają słowa ze wszystko jest ok.,a dopiero później wychodzi wszystko na jaw.No ja jestem zapewne nie ostatnią osobą ,co została prawdę powiedziawszy oszukana przez sprzedającego.Co można powiedzieć o silniku ,który na przejechanych 1,500 km spala ,1,5 l oleju??.Chyba po prostu jest to nie ciekawe. Jest na rynku taki środek ,który uszczelnia nieszczelności i nazywa się –Ceramizer--.Tylko czy to jest jakiś nie sprawdzony wynalazek??.Proszę opowiedzcie się co myślicie o tej sytacji ,i jakie ewentualnie będę musiał ponieść koszta ,aby to wyprostować??.Pozdrawiam
Powrót do góry
dani3llo

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 91

Posiadane auto: ___ _Panda Dynamic 1,2 _ ___
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 09 Wrz 2007, 20:28
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Bierze olej -co począć????


Może po prostu jest jakiś wyciek? proponuje pojechać do serwisu i dokładnie popatrzeć...
Mam podobny problem tyle ze w TDI i wyciek jest z miski olejowej ciągle mam wigotną śrubę. U mnie na 1500Km z 0,5litra oleju dolewam...
Powrót do góry
gadu-gadu
zasadniczo

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Wrz 2007, 16:23
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Bierze olej -co począć????


aby coś powiedzieć na ten temat, trzeba jeszcz było napisać, czy to auto jest z gazem, czy nie.
auto zagazowane zawsze będzie brać olej, a i na benzynie też będzie brał olej i niech nikt nie pisze, że to nie prawda.
jeżeli pamiętacie pana, który sądził się z Toyotą, że jego nowiutka Toyota łyka olej i przegrał bo brała mniej jak to powinno wynikać z normalnej eksplatacji.
Powrót do góry
kaza1

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Seat Toledo 2 1,8 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Wrz 2007, 11:12
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Bierze olej -co począć????


Auto nie jest zagazowane.Tak jak już wspomnialem brał mi olej 1,5 l na 1500 km i t Question ydzień temu miałem w warsztacie i gościu wymienił mi uszczelniacze zaworów ,były już zapieczone ,i nie uszczelniały. Mówił że to bardzo pomoże i będzie ok.Ale widzę że nadal kopci mi i chodzi nierównomiernie Świece mimo ze wymieniłem na nowe ,są cale obkopcone jak by byly w kominie.Nie wiem czy to jest istotne ,ale przed postawieniem samochodu w warsztacie dym z rury wydechowej byl błękitny ,a teraz jest czarny..Cos tutaj jest nie tak.....
Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lis 2007, 00:17
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Bierze olej -co począć????


Witam.
Jeżeli nie zauważyłeś żadnych wycieków to znaczy że masz problem głowica, pierścienie. Jak wciąga tyle oleju to nic innego ściągaj głowicę i wymieniaj pierścionki a w głowicy jak potrafisz sam ją rozebrać to zobacz jaki luz maja zawory na prowadnicach jak będzie duży to oddaj do warsztatu regeneracji glowic . a jak niechcesz się pchać w koszta to wymień uszczelniacze i splanuj glowice pierscionki nowe i powinno być OK. uszczelniacze do wymiany zaworowe. Nie powinien kopcić z rury na błękitno to znaczy że spala olej niech kolega jedzie za tobą i patrzy czy przy zmianie biegów i dodawaniu gazu nie dymi na niebiesko jak tak to tak jak mówię rozbieraj.

Pozdrawiam. Very Happy
_________________
Robert
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 11 Lis 2007, 00:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lis 2007, 00:28
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Bierze olej -co począć????


A był bym zapomniał nie wlewaj żadnych porcelan i takich tam szajsów to jest tylko taka ściema to ci nic nie uszczelni a tylko pogorszy bo nawet może doprowadzić do tego że z oleju zrobi się smar i pozacierasz wałek rozrządu i wał korbowy i zamiast smarowania będzie leciał syf takie świnstwa wlewają chandlarze aby uciszyć stuki w silniku a pużniej dzieją się jaja.

Pozdrawiam.
_________________
Robert
Powrót do góry
damian3085

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawy
Posiadane auto: seat toledo II,1.6 SR, 1999 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 12:22
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Bierze olej -co począć????


witam. ostatnio zauwazylem ze seacik jest glodny i zaczal wciagac duzo oleju. Bylby ktos w stanie wyszczególnic orientacyjnie jakie bylyby koszty takiej naprawy ?? Przegladalem forum ale jakos nigdzie nie znalazlem.
Bardzo bylbym wdzieczny. pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
eto

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Leon, 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Paź 2014, 22:54
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Bierze olej -co począć????


witam, chciałem odświeżyć trochę temat. Od niedawna jestem posiadaczem Leona i okazało się niestety ze bierze olej(0.5L/1000 km). Wydaje mi się że trochę za dużo. I tez zastanawiam się nad tym Ceramizerem. Wiem że ma różne opinie dlatego pytam.
Powrót do góry
Ernest43

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 152
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda i Skody
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lis 2015, 00:54
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Bierze olej -co począć????


Kiedy silnik bierze olej, a nie ma śladów, że przecieka/wycieki oleju na zewnątrz/ to może być kilka powodów. Najpierw trzeba sprawdzić skład mieszanki spalin w dobrym warsztacie, maja urządzenia i ci powiedzą wszystko. Warto tez sprawdzić spaliny z tyłu, czy kopci, czy śmierdzi olejem, to jest proste. Jeśli okaże się , że bierze, tzn. że masz niestety do wykonania remont silnika i prawdopodobna wymianę wtrysków,pierścieni uszczelniających itd. Lepiej dokonać czynności naprawczych niż stosować tego typu środki ponieważ one w dłuższym okresie nie powodują zmiany. Lepiej po takiej naprawie przejść na dobry olej np. Shell Helix Ultra, który zapewni właściwą ochronę silnika
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatIbiza

27 900

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System