Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Altea Stylance 1.9 TDI 105KM - 2006



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ianuszek

Czytelnik



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zagorów/Wielkopolska
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 1.9TDI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lis 2009, 11:59
Temat postu:

Altea Stylance 1.9 TDI 105KM - 2006


Przyjemny rodzinny samochód, który miłe wrażenie sprawia zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz. Dynamiczna sylwetka i bogate wysposażenie potrafią zrekompensować szumiące nadwozie i klekot silnika TDI. Twarda charakterystyka zawieszenia pozwala czerpać przyjemność z jazdy, ale obniża nieco komfort. Sprawdzony w wielu modelach grupy VW silnik 105KM ma mały apetyt na paliwo i zadowalające osiągi, a dodatkowo należy do mało usterkowych. Rażą trochę przeciętne plastiki kokpitu - zwłaszcza w zestawieniu z kierownicą obszytą skórą, która idealnie leży w dłoniach Very Happy
Powrót do góry
dera1983

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Imielin
Posiadane auto: SEAT ALTEA 1.9 TDI 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 23:34
Temat postu:

Altea Stylance 1.9 TDI 105KM - 2004


WITAM PODZIELĘ SIE MOIMI DOŚWIADCZENIAMI O SEAT ALTEA 1.9 TDI WIEC TAK PALIWO 6,5 LITRA MIASTO NORMALNA JAZDA ,AUTKO MOIM ZDANIEM BARDZO MAŁO AWARYJNE POLECAM NAJPROSTSZE WERSJE Z MANUALNĄ KLIMĄ SWIETY SPOKÓJ Z ELEKTRYKĄ IM MNIEJ ELETRYKI TYM LEPIEJ ,OGULNIE AUTKO NIEZAWODNE DBAĆ O OLEJE ! A SIĘ ODWDZIĘCZY 2WU KROTNIE , ZAWIESZENIE TWARDE CO TU GADAC NO JAK NIEMIECKIE AUTA ALE WYTRZYMUJE WMIARE DOBRZE NASZE POLSKIE DROGI !, WADY HMM NO GLOŚNO JEST NIESTETY POWYŻEJ 120 , ALE NIE BEDE PRZESADZAŁ ZE JEST BOG WIE JAK GLOŚNO ! NIE JEST ZLE WIEC NIEMA CO PANIKOWAC ! BAGAŻNIKA TROCHĘ MAŁO ZDECYDOWAŁEM SIĘ NA KROTKĄ WERSJĘ NASTĘPNĄ KUPIE XL I OCZYWISCIE Z SILNIKIEM 1,9 TDI NIEMA LEPSZEGO NAJLEPIEJ 105 KM ! ,UWAZAM ZE ZA TĄ CENĘ NAPRAWDĘ FAJNE RODZINNE AUTKO I NIE TYLKO, NO JAK TO HISZPANY MAJĄ TO COŚ W SOBIE ,JA KUPILEM AUTKO OD BELGA I JESTEM W 100 % ZADOWOLONY NAWET JAK JE SPRZEDAM TO KTOŚ BEDZIE NADAL ZADOWOLONY DWUMAS WYMIENIONY PRZY 160 TYŚ TRZEBA SIĘ Z TYM LICZYĆ PRZY TYM PRZEBIEGU PROSZE SIĘ TEGO NIE BAC WYMIENISZ I JEZDZISZ DALEJ CENY JUZ SĄ ZNOŚNE POZDRAWIAM I POLECAM! .
_________________
DERA
Powrót do góry
Superb Moves

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): londyn (STRZELIN)
Posiadane auto: SEAT ALTEA XL 1.9TDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 26 Lip 2012, 13:04
Temat postu:

przebieg


Witam,
Kupiłem Altee 1.9tdi 2007r. Mam udokumentowany przebieg wraz z serwisem na 190tyś km (126tyś mil). Znajomi mówią,że był to błąd kupować auto z takim przebiegiem.Co o tym myslicie Wy jako użytkownicy? Autko miało zmienione sprzęgło i dwumas oraz skrzynie biegów (manual), wszystko w serwisie. Ogólnie auto zadbane, czyste wnętrze. Cena też była ok, gratis dostałem pełny bak paliwa. Ogólnie pojechałem oglądać Toledo 2.0tdi, altea stała obok, wlasciciel nie spodziewal sie pewnie,że sie nia zainteresuje, miał gdzieś wyjeżdzać więc zatankowałSmile
Dzięki z góry za opinie
Dodam jeszcze,że autkiem jezdzi sie bardzo fajnie, da się je lubićSmile
Powrót do góry
gadu-gadu
puder

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: było Toledo III 1.9 TDi 105 kM
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 22 Mar 2013, 22:17
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea Stylance 1.9 TDI 105KM - 2006


Moim zdaniem trafny wybór. Wygoda wsiadania i prowadzenie lepsze niz w Toledo II
Powrót do góry
hermensh

Debiutant



Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Atlea 1,9Tdi 2004 r 105KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 18 Wrz 2014, 19:57
Temat postu:

Seat Altea 1,9tdi 105KM 2004


Krótko i na temat:
WADY:
- bagażnik nie tak duży na jaki mógłby wyglądać (pakowny w górę, ale bez składania siedzeń i wyjmowania półki wystarczy na wyjazd dla dwóch max trzech osób),
- szerokie słupki ograniczające widoczność z przodu
- stosunkowo twarde zawieszenie (pojęcie względne)
- miejsca z tyłu dla dwóch osób (trzecia to ewentualnie dziecko)
- twarde plastiki wewnątrz
- przy większych prędkościach (od 100k/h wzwyż) wyraźnie słyszalny szum powietrza
- 105KM sprawia, że nie jest to demon szybkości szczególnie przy 4 pasażerach
ZALETY:
- wsiada się bardzo wygodnie (jest wyżej niż w zwykłych samochodach osobowych)
- miejsca wystarczająco dla 4 osób ( z tyłu nawet osoby wysokie nie będą miały problemów ze znalezieniem miejsca)
- przydatne schowki pod siedzeniami z przodu oraz przestrzeń pod siedzeniami z tyłu
- dwa cup-holdery
- wygodne siedzenia (szczególnie kubełkowe - dwukolorowe) z przodu - jak dla mnie wręcz rewelacyjne, fakt że dla szczupłych osób ale trzymają idealnie
- zawieszenie pozwala na energiczną jazdę w zakrętach nawet na dziurawych drogach
- po złożeniu siedzeń tylnych i zdemontowaniu tylnej półki otrzymujemy małego vana (ps przewiezienie lodówki nie stanowi żadnego problemu)
- duża ilość zaczepów, haczyków w bagażniku
- bardzo przyzwoity system audio
- pojemny podłokietnik
- lekko "chodząca" kierownica

Podsumowując: poprzednio jeździłem LEONEM I i bardzo spodobał mi się hiszpański styl auta (niemiecka technologia + atrakcyjna sylwetka). ALTEA w niczym nie odbiega od tego porównania. Wygodna, przestronna, dynamiczna i z atrakcyjnym wyglądem (oczywiście zależnie od gustu). Auto dla kogoś kto nie chce mieć jak większość golfa V czy leona II. Jak dla mnie ALTEA to trochę wyższy LEON II ale na pewno nie można powiedzieć że sztucznie napompowany. A silnik 1,9 tdi zapewnia wystarczające osiągi do jazdy po naszych drogach.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 18 Wrz 2014, 19:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukaslab

Debiutant



Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: Altea 1.9 TDI 2005 BJB
Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 18 Wrz 2014, 22:21
Temat postu:

Re: Seat Altea 1,9tdi 105KM 2004


hermensh napisał:
Jak dla mnie ALTEA to trochę wyższy LEON II ale na pewno nie można powiedzieć że sztucznie napompowany.


Kolego raczej odwrotnie, LEON II to taka pomniejszona ALTEA, pierwsza była Altea, rok później wyszedł Leon II Very Happy
Powrót do góry
hermensh

Debiutant



Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Atlea 1,9Tdi 2004 r 105KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 19 Wrz 2014, 13:36
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea Stylance 1.9 TDI 105KM - 2006


Rzeczywiście, masz rację. Jednak LEONY są o wiele bardziej popularne z tego tez względu takie a nie inne porównanie. Very Happy
Powrót do góry
timig

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 277
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupia Kapitulna/Rawicz
Posiadane auto: Toledo III - 1,9 TDI - 2005 r.
Piwa: 31/4
Wysłany: Pią 19 Wrz 2014, 13:59
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea Stylance 1.9 TDI 105KM - 2006


Szukając samochodu używanego a nie wiedząc do końca jaką markę i model wybrać, trafiłem do salonu Seata, usiadłem w Altea i Leonie II i już wiedziałem że to będzie Altea lub Toledo III i wszystkie inne skreśliłem z listy.

Leon II to samochód dla singla lub pary jeżdżącej samemu, przy moim ustawieniu fotela nie było szans wygodnie usiąść za kierowcą więc nie różni się od dotychczasowej astry II - mam 182 cm wzrostu.

podpisuję się w pełni pod opinią hermensha, jadąc zgodnie z przepisami można osiągnąc deklarowane przez producenta spalanie[/b]
_________________
rzuciłem robotę po 12 latach i kolejny dzień bycia na "wakacjach" Smile
Powrót do góry
lukaslab

Debiutant



Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: Altea 1.9 TDI 2005 BJB
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 19 Wrz 2014, 21:29
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea Stylance 1.9 TDI 105KM - 2006


timig zgadzam się z tobą, ja też na początku miałem zamiar kupić Leona II, ale wsiadając do niego nawabiłem się klaustrofobii Laughing (zwłaszcza z tyłu), Altea jest o wiele przstronniejsza Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Oceń swoje auto


SeatLeon

22 900

2011r.

145 319 km

śląskie

SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie

SeatAltea XL

25 900

2011r.

170 425 km

warmińsko-mazurskie

SeatCordoba

2 222

2005r.

121 000 km

lubelskie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System