Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Ibiza ) Kupno samochodu seat ibiza 1.9 sdi 2004



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mateusz12345

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszow
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Wrz 2009, 14:12
Temat postu:

Kupno samochodu seat ibiza 1.9 sdi 2004


Witam

Mam pytanie dotyczące zakupu Seata Ibizy 1.9 sdi z 2004 roku z klimą,alarmem itd..
Czy warto go kupowac? W jakich granicach wacha się jego cena ?
Czy sdi jest dużo tańszy od tdi ? Seat ma przejechane 200 tys. i był delikatnie puknięty
z prawej strony ale wszystko jest zrobione. Warty jest ceny 20 tys. zl ??
Bardzo proszę o pomoc jest to moj pierwszy samochód.
Z góry dziękuje za odpowiedz
Powrót do góry
saber

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Wrz 2009, 17:19
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Kupno samochodu seat ibiza 1.9 sdi 2004


Witam,
byłem posiadaczem Ibizy ale z początku produkcji (2002 r.) w wersaji 1.4 benzyna i niestety padłem ofiarą tzw. błędów poczęcia Sad. Szkoda miejsca i czasu by opisywać co było wymieniane, na szczęście na gwarancji.

To na co zwróć uwagę w zawieszeniu to drążek stabilizatora z przodu - pierwsze wersje miały plastikowe tuleje na których były gumowe obejmy mocujące drążek do nadwozia. Jeśli ten egzemplarz ma "plastiki" prawie na pewno wykruszą niebawem i trzeba będzie cały drążek zmieniać. Ja rozwiązałem to w ten sposób, że u teścia na kolei, za flaszkę naspawali mi dwie tulejki metalowe w miejsce plastików i był spokój. Później okazało się że SEAT poszedł tym samym tropem i kolejne wersje były już metalowe Smile

Generalnie warto przejrzeć wszystkie "gumki" w zawieszeniu, np :na wahaczach itp. - twardo zestrojone zawieszenie ibizy skutecznie je wybija. Daje za frajdę przy szybkim pokonywaniu zakrętów na płaskich odcinkach Smile Wymiana gumek to nie jakiś duży koszt, zwłaszcza że te w wahaczach też są wymienialne więc nie trzeba całych wahaczy wymieniać. Drążki i gałki w układzie kierowniczym proponuje wymienić na dzień dobry - to też nie duży koszt, a różnica w prowadzeniu kolosalna!

Kolejna szalenie ważna sprawa - wada konstrukcyjna: przekaźnik załączający wentylator na chłodnicy, dawał impuls który często uwalał komputer ABS - później rozwiązali to zakładając "tłumik" przy akumulatorze - był to po prostu rezystor z nawiniętą cewką włączony w obieg zasilania ABSu - zwróć uwagę czy to jest założone - warto nawet pojechać do ASO aby to potwierdzili. Koszt uwalonego sterownika to ok 2 tyś zł.

Utrapieniem była też często zapalająca się kontrolka silnika - jak się okazało winna była sonda lambda (ta na kolektorze) bo druga jest bezpośrednio na katalizatorze. Wymiana rozwiązała sprawę.

Odpalając samochód sprawdź po prostu czy na tablicy świecą się wszystkie kontrolki - zdarzało się podobno, że ktoś wykręcał żarówki, albo zaklejał taśmą od wewnątrz żeby nie świeciła!

Mnie dopadła jeszcze jedna niespodzianka - rozleciała mi się ceramika w katalizatorze co objawiało się metalicznymi stukami w układzie wydechowym podczas jazdy i zwiększania obrotów silnika. Wymieniono mi cały układ wydechowy w ramach gwarancji dobrej woli - w przeciwnym wypadku 1800 zl nie moje.

Mimo tych wad, Ibizę wspominam bardzo miło. Wiem, że kolejne modele od 2004 r wzwyż były już wolne od tych wad, ale warto zwrócić uwagę na wskazane wyżej punkty.

Silniki sdi są dobrze oceniane, głównie z uwagi na ekonomikę i elastyczność. Skoro używka to polecam jednak rozważyć wersje z silnikiem tdi (to już jest coś) i unikać "delikatnie pukniętych" - z tym bywa różnie, bo nie wiadomo jak był na prawdę i jak przebiegała naprawa. Jest tych samochodów trochę na rynku więc warto poszukać.

polecam też zajrzeć na:
http://www.autocentrum.pl/?FF=25&makeid=27&modelid=583&genid=280039567&bid=920&filtr=1&engineid=5060&yearfrom=2004&yearto=2004&trybopinii=1&komentarze=12

Masz tu opinie o praktycznie wszystkich modelach, we wszystkich wersjach silnikowych.

Powodzenia! Adam
Powrót do góry
mateusz12345

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszow
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Wrz 2009, 18:09
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Kupno samochodu seat ibiza 1.9 sdi 2004


dzieki
Powrót do góry
Kocica24

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Socho
Posiadane auto: Seat Ibiza (Stella) 1,9 SDI 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 12:47
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Kupno samochodu seat ibiza 1.9 sdi 2004


Temat stary ale może komuś się jeszcze przyda...
Od ponad pół roku jeżdżę ww. IBIZKĄ i jestem bardzo zadowolona. Ekonomiczna, komfortowa... Odpukać na razie jeździmy bez żadnej usterki.
Osobiście polecam każdemu. Za stosunkowo nie duże pieniążki świetne autko.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Ibiza »

Opinie o samochodach Seat Ibiza - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Ibiza ) Oceń swoje auto


SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatLeon

64 900

2016r.

60 091 km

kujawsko-pomorskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

22 900

2011r.

145 319 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System