Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 '94



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dee Jay

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Cze 2009, 16:06
Temat postu:

Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 \\\'94


Na początek witam wszystkich ForumowiczówSmile

Może tutaj znajdzie się ktoś z wiedzą, kto będzie potrafił mi pomóc. A sprawa jest następująca: do niedawna w swoim aucie miałem starego kaseciaka, zamontowanego jeszcze przez ASO lata temu, kiedy samochód był kupowany. Zabawa zaczęła się po jego wymontowaniu. Okazało się, że przy montażu radia w ASO tak pocięli i poprzerabiali domowym sposobem (faktycznie zasługiwali na miano "autoryzowanych") oryginalne przewody, że nie bardzo wiadomo, co i jak. Nie mam pojęcia czy dodatkowo przepinali jeszcze piny (chyba nie, bo po co wtedy ciąć?). Wygląda to tak:



Wiem że: brązowy (pin 8 ) - masa, czerwony (pin 7 - a więc niestandardowo, w kostce jes ponadto zrobiony mostek przewodem do pinu, gdzie standardowo powinno być podtrzymywanie) - +12 z akumulatora, niebiesko-czerwony (pin 6) - podświetlenie radia (napięcie pojawia się po włączeniu świateł).

A teraz pytania:

1. Do czego jest przecięty kabelek biało-czerwony (w kostce pin 5)? Numer pinu sugerowałby wysuwanie anteny, ale nie był on podłączony, więc nie wiem, a eksperymentować nie będę. Tak się akurat składa, że chciałbym zamontować automatyczną antenę, więc to dosyć ważne. A może to wzmacniacz anteny???

2. Czy w tym aucie jest kabelek z +12 odłączanym (ACC, czyli przez stacyjkę)? Nie udało mi się tego ustalić...

3. Do czego jest ten dodatkowy wolny przewód (na zdjęciu z boku, po lewej) z własną pojedynczą wtyczką (biały)? Na wtyczce jest numer 1.

4. Czy w tym modelu auta potrzebny jest separator antenowy?

Będę wdzięczny za sugestie, bo coś trudno dowiedzieć się coś na ten temat...
Powrót do góry
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 27 Cze 2009, 21:52
Temat postu:

Re: Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 \\\'94


jesli byl wczesniej stary model radia to musialy byc zmostkowane przewody plusowe bo by nie dzialalo .
1- jesli ktos tam kopal to nie sugeruj sie tym co we wtyczce a tym co z samochodu wychodzi- probowka np. (zwykla zarowka )do reki i sprawdzasz
2- tez probowka w reke i sprawdzasz w ktorym kabelku pojawia sie prad po wlaczeniu stacyjki
3- sadzac po wtyczce mysle ze niema on nic wspolnego z radiem
4- nie wiem

PS. jesli sie boisz probowka sprawdzac to raczej oddaj to do fachowca ale mysle ze dasz sobie rade bo widze ze kumasz o co w tym chodzi .

Jakies pytania???????
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
Dee Jay

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Lip 2009, 14:13
Temat postu:

Re: ( Seat ) Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 '94


Wielkie dzięki za odpowiedź!Smile

Wszystko co napisałem ustalałem właśnie miernikiem. Sprawdziłem jeszcze raz jeszcze i wyszło mi, że przewód biało-czerwony i biały są albo ze sobą połączone albo jest pomiędzy nimi jakiś obwód. Reszta jak mówiłem.

Napięcia załączanego stacyjką nie znalazłem nigdzie (!) Czy to możliwe że auto nie ma ACC i to pomimo tego, że ma kostki ISO?

A może ma ktoś schemat instalacji elektrycznej, jakąś książkę serwisową? Można by tam popatrzeć...

Może faktyczne trzeba to pokazać jakimś specom.
Powrót do góry
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 02 Lip 2009, 23:22
Temat postu:

Re: ( Seat ) Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 '94


chyba bedzie dobrze jak podjedziesz z tym do jakigos fachowca bo wyglada na to ze albo te kostki iso masz nie orginalne albo ktos tam cos pokopal i nie wiem do konca jak w twoim roczniku ale chyba juz powinien byc prad po stacyjke sprawdzales bezpieczniki?????Natomiast ten bialy kabel z osobna wtyczka moze miec prad ale to nie znaczy ze on jest powiazany z radiem on moze byc do jakiegos podswietlenia , zapalniczki itp.
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
Dee Jay

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Lip 2009, 14:26
Temat postu:

Re: ( Seat ) Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 '94


Właśnie sprawdziłem bezpiecznik. W instrukcji jest napisane, że bezp. nr 22 odpowiada za "radio; zapalniczka". Jest dobry, ale żeby było zabawniej:

- po wyjęciu bezpiecznika prawidłowo znika zasilanie zapalniczki. tyle tylko, że ono jest niezależne od stacyjki - na samym akumulatorze też można zakurzyćWink

- natomiast kabel zasilający radio (ten z akumulatora) cały czas dostarcza napięcie, bez względu na to, czy bezpiecznik jest czy nie. Wychodzi na to, że w instrukcji chodzi o jakiś inny przewód, pewnie przez stacyjkę (co byłoby logiczne). tym bardziej, że jeden przewód (ten biało-czerwony) nadal ma niewyjaśnione działanie. Jak wspomniałeś o bezpiecznikach, to myślałem, że sprawa już jest wyjaśniona, a tu znowu...

Już nie wiem co dalej... Może pokopali coś głębiej? I odłączyli przewód zasilania ACC gdzieś dalej? Jest to w ogóle możliwe?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 06 Lip 2009, 14:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 06 Lip 2009, 22:44
Temat postu:

Re: ( Seat ) Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 '94


w polsce jest wszystko mozliwe! - wiesz co trudno Ci cos podpowiadac gdybym byl na mejscu to cos bym moze znalazl - a moze trzeba ten bialo czerwony przesledzic gdzie idzie moze sie gdzies wypial i nie ma w nim pradu
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
Dee Jay

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 10:05
Temat postu:

Re: ( Seat ) Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 '94


Też prawda...

W każdym razie wielkie dzięki za pomoc. Podjadę do jednego serwisu, podobno dobry, może tam załatwią jak trzeba.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 08 Lip 2009, 22:02
Temat postu:

Re: ( Seat ) Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 '94


jak sie uporasz z problemem to napisz ci i jak - pozdro !
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery

14) kod »

SeatLeon

37 900

2017r.

120 000 km

mazowieckie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System