Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 '94



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dee Jay

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Cze 2009, 16:06
Temat postu:

Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 \\\'94


Na początek witam wszystkich ForumowiczówSmile

Może tutaj znajdzie się ktoś z wiedzą, kto będzie potrafił mi pomóc. A sprawa jest następująca: do niedawna w swoim aucie miałem starego kaseciaka, zamontowanego jeszcze przez ASO lata temu, kiedy samochód był kupowany. Zabawa zaczęła się po jego wymontowaniu. Okazało się, że przy montażu radia w ASO tak pocięli i poprzerabiali domowym sposobem (faktycznie zasługiwali na miano "autoryzowanych") oryginalne przewody, że nie bardzo wiadomo, co i jak. Nie mam pojęcia czy dodatkowo przepinali jeszcze piny (chyba nie, bo po co wtedy ciąć?). Wygląda to tak:



Wiem że: brązowy (pin 8 ) - masa, czerwony (pin 7 - a więc niestandardowo, w kostce jes ponadto zrobiony mostek przewodem do pinu, gdzie standardowo powinno być podtrzymywanie) - +12 z akumulatora, niebiesko-czerwony (pin 6) - podświetlenie radia (napięcie pojawia się po włączeniu świateł).

A teraz pytania:

1. Do czego jest przecięty kabelek biało-czerwony (w kostce pin 5)? Numer pinu sugerowałby wysuwanie anteny, ale nie był on podłączony, więc nie wiem, a eksperymentować nie będę. Tak się akurat składa, że chciałbym zamontować automatyczną antenę, więc to dosyć ważne. A może to wzmacniacz anteny???

2. Czy w tym aucie jest kabelek z +12 odłączanym (ACC, czyli przez stacyjkę)? Nie udało mi się tego ustalić...

3. Do czego jest ten dodatkowy wolny przewód (na zdjęciu z boku, po lewej) z własną pojedynczą wtyczką (biały)? Na wtyczce jest numer 1.

4. Czy w tym modelu auta potrzebny jest separator antenowy?

Będę wdzięczny za sugestie, bo coś trudno dowiedzieć się coś na ten temat...
Powrót do góry
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 27 Cze 2009, 21:52
Temat postu:

Re: Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 \\\'94


jesli byl wczesniej stary model radia to musialy byc zmostkowane przewody plusowe bo by nie dzialalo .
1- jesli ktos tam kopal to nie sugeruj sie tym co we wtyczce a tym co z samochodu wychodzi- probowka np. (zwykla zarowka )do reki i sprawdzasz
2- tez probowka w reke i sprawdzasz w ktorym kabelku pojawia sie prad po wlaczeniu stacyjki
3- sadzac po wtyczce mysle ze niema on nic wspolnego z radiem
4- nie wiem

PS. jesli sie boisz probowka sprawdzac to raczej oddaj to do fachowca ale mysle ze dasz sobie rade bo widze ze kumasz o co w tym chodzi .

Jakies pytania???????
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
Dee Jay

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Lip 2009, 14:13
Temat postu:

Re: ( Seat ) Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 '94


Wielkie dzięki za odpowiedź!Smile

Wszystko co napisałem ustalałem właśnie miernikiem. Sprawdziłem jeszcze raz jeszcze i wyszło mi, że przewód biało-czerwony i biały są albo ze sobą połączone albo jest pomiędzy nimi jakiś obwód. Reszta jak mówiłem.

Napięcia załączanego stacyjką nie znalazłem nigdzie (!) Czy to możliwe że auto nie ma ACC i to pomimo tego, że ma kostki ISO?

A może ma ktoś schemat instalacji elektrycznej, jakąś książkę serwisową? Można by tam popatrzeć...

Może faktyczne trzeba to pokazać jakimś specom.
Powrót do góry
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 02 Lip 2009, 23:22
Temat postu:

Re: ( Seat ) Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 '94


chyba bedzie dobrze jak podjedziesz z tym do jakigos fachowca bo wyglada na to ze albo te kostki iso masz nie orginalne albo ktos tam cos pokopal i nie wiem do konca jak w twoim roczniku ale chyba juz powinien byc prad po stacyjke sprawdzales bezpieczniki?????Natomiast ten bialy kabel z osobna wtyczka moze miec prad ale to nie znaczy ze on jest powiazany z radiem on moze byc do jakiegos podswietlenia , zapalniczki itp.
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
Dee Jay

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Lip 2009, 14:26
Temat postu:

Re: ( Seat ) Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 '94


Właśnie sprawdziłem bezpiecznik. W instrukcji jest napisane, że bezp. nr 22 odpowiada za "radio; zapalniczka". Jest dobry, ale żeby było zabawniej:

- po wyjęciu bezpiecznika prawidłowo znika zasilanie zapalniczki. tyle tylko, że ono jest niezależne od stacyjki - na samym akumulatorze też można zakurzyćWink

- natomiast kabel zasilający radio (ten z akumulatora) cały czas dostarcza napięcie, bez względu na to, czy bezpiecznik jest czy nie. Wychodzi na to, że w instrukcji chodzi o jakiś inny przewód, pewnie przez stacyjkę (co byłoby logiczne). tym bardziej, że jeden przewód (ten biało-czerwony) nadal ma niewyjaśnione działanie. Jak wspomniałeś o bezpiecznikach, to myślałem, że sprawa już jest wyjaśniona, a tu znowu...

Już nie wiem co dalej... Może pokopali coś głębiej? I odłączyli przewód zasilania ACC gdzieś dalej? Jest to w ogóle możliwe?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 06 Lip 2009, 14:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 06 Lip 2009, 22:44
Temat postu:

Re: ( Seat ) Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 '94


w polsce jest wszystko mozliwe! - wiesz co trudno Ci cos podpowiadac gdybym byl na mejscu to cos bym moze znalazl - a moze trzeba ten bialo czerwony przesledzic gdzie idzie moze sie gdzies wypial i nie ma w nim pradu
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
Dee Jay

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 10:05
Temat postu:

Re: ( Seat ) Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 '94


Też prawda...

W każdym razie wielkie dzięki za pomoc. Podjadę do jednego serwisu, podobno dobry, może tam załatwią jak trzeba.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 08 Lip 2009, 22:02
Temat postu:

Re: ( Seat ) Kostka ISO, podłączenia anteny i radia - TOLEDO 1 '94


jak sie uporasz z problemem to napisz ci i jak - pozdro !
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery

14) kod »

SeatLeon

37 900

2017r.

120 000 km

mazowieckie

SeatExeo

32 000

2013r.

213 000 km

śląskie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie

SeatLeon

19 700

2007r.

253 000 km

mazowieckie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System