Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Toledo 1.9 TDI AHF 2000r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andre7725

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: TOLEDO 1.9 TDI AHF+ by Tune-up 2000r
Piwa: 9/1
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 19:14
Temat postu:

Toledo 1.9 TDI AHF 2000r


Witam.
Ponad rok użytkowania i opinie innych użytkowników, skłoniły mnie do napisania kilku słów o tym samochodzie.
Obecnie na liczniku 110000km(nakręciłem przez rok ponad 20000km)
Kupiłem go od znajomego, więc znam jego historie.Kupiony w polsce w salonie. Był malowany bo miał przetarty cały bok. Po tej zimie zauważyłem na tylnim błotniku pecherzyk rdzy. (jednak lakiernik sie nie spisał Evil or Very Mad ).
Wyposażenie dosyć atrakcyjne; 4 airbagi, centralny+ 2 niezależne zabezpieczenia, pełna elektryka szyb i lusterek,(bez podgrzewania), climatronik, radio Aura+8głośników +zmieniarka cd w schowku.
Awaryjność auta określam po roku jako znikomą. Jedyne co mi padło to mechanizm podnoszenia szyby( 310 zł+200zł wymiana) i zaworek N75. Jeszcze wymieniałem mocowanie gorne skrzyni(550zł), ale to było niepotrzebne. Wymiana kompletnego rozrządu to koszt 900zł + 450zł wymiana. Wymiana świec żarowych to 270zł ( Beru)
Ceny częsci które podałem to ceny nowych ori.
Spalanie; Od 4.1L/100 na trasie (emerycka jazda) do 5.6 L/100 na autostradzie do 150 km/h . Powyżej tej prędkości to sie robi mały smoczek. Po miescie dynamiczna jazda z wł klimą to 6.7L/100.
Prędkośc maksymalną jaką udało mi sie z wykręcic na fabrycznym sofcie to 205km/h.
Jężeli ktoś przymierza sie do kupna takiego samochodu to polecam ( oczywiście wazne w jakim stanie). Wewnątrz samochodu miejsca dosyć sporo, choc tylna kanapa raczej dla dzieci. Bagażnik naprawde pakowny, szkoda tylko że otwór załadunkowy jest tak mały.
W niedalekiej przyszłości planuje małego wirusika..... Wink
Pzdr.
Ps. No i oczywiście walka z przeciekaniem niestety nie ominela mnie. Tolek uszczelniony i jak narazie ok.


Ostatnio zmieniony przez andre7725 dnia Czw 30 Kwi 2009, 14:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
larsen

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): ........................
Posiadane auto: Toledo '02 1.9 TDI 110 AHF
Piwa: 19/4
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 23:39
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Toledo 1.9 TDI AHF 2000r


Witam
Mi tez pali 5.7l na trasie (autostrada do 130km/h) ale na miescie przy klimie i oszczednej jezdzie az 7.9l. Nie wiem czemu, oleju nie bierze, silnik chodzi rowno... No nic, widocznie tak ma Very Happy Ja mialem maly pecherzyk rdzy (ok. 0,5cm kw.) na tylnym slupku zaraz przy dachu - usunalem sam papierem sciernym i zaraz pomalowalem; pol roku minelo i jest ok.
Co do wirusowania to daj znac w przyszlosci jak Ci poszlo i w jakiej firmie robiles, bo w wakacje tez bede w Szczecinie i moze sie skusze Razz
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
andre7725

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: TOLEDO 1.9 TDI AHF+ by Tune-up 2000r
Piwa: 9/1
Wysłany: Czw 30 Kwi 2009, 15:18
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Toledo 1.9 TDI AHF 2000r


Co do spalania to tak jak napisałeś. W tamtym roku jak go kupiłem i "uczyłem sie jeżdzic tdi "to spalanie wychodziło mi ok 9l po mieści z klimą.
Jeszcze nie wiem gdzie bede robił program, w Szczecinie jest co prawda odział V-techu ale jakos nie mam do nich przekonania. Za mało opini. Jest też firma V-tronic która juz troszke samochodów zrobila.Mam po majowce sie umowic na hamownie to zobacze. W najgorszym przypadku to pojade albo do Gdanska do Tune-Up lub do Warszawy do Masters Tuning albo do Pleszewa do Goodhope. Oni napewno znaja sie na rzeczy. Jak zrobie to sie odezwe.
Powrót do góry
andre7725

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: TOLEDO 1.9 TDI AHF+ by Tune-up 2000r
Piwa: 9/1
Wysłany: Sro 20 Maj 2009, 09:06
Temat postu:

Re: Toledo 1.9 TDI AHF 2000r


andre7725 napisał:

Spalanie; Od 4.1L/100 na trasie (emerycka jazda) do 5.6 L/100 na autostradzie do 150 km/h . Powyżej tej prędkości to sie robi mały smoczek. Po miescie dynamiczna jazda z wł klimą to 6.7L/100.

No i niestety musze zweryfikowac te dane. Ostatnio sobie dokladnie policzylem i wyszlo mi 8,2 po mieście Evil or Very Mad Nie wiem narazie co spowodowało taka zmiane, stacja zawsze ta sama, styl jazdy taki sam. Jedyne co mi przychodzi do glowy to zmiana opon na tyle na nowe Barumy ( nie polecam) i ostatnio jazda na krotkich odcinkach na praktycznie nierozgrzanym silniku. Zobacze po nastepnym tankowaniu
Powrót do góry
TeDeI

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Seat Toledo II '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2009, 21:23
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Toledo 1.9 TDI AHF 2000r


Spalanie w trasie przyzwoite ja na odcinku 460km z klimą, załadowany wyciągnąłem 4,8l/100. z prędkościami do 130km w porywach W mieście juz nie tak różowo jak piszesz, ja poniżej 7,5l/100 nie zejdę. W zimie na krotkich odcinkach pokazał nawet 9,1l/100.

pozdrawiam
_________________
1,9 TDI 110 KM - AHF
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 28 Maj 2009, 21:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andre7725

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: TOLEDO 1.9 TDI AHF+ by Tune-up 2000r
Piwa: 9/1
Wysłany: Czw 25 Cze 2009, 19:02
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Toledo 1.9 TDI AHF 2000r


Witam.

No i stało sie.... Zachipowalem Tolka....
Jest dobrze... Bardzo dobrze. Robert z Tune-up to robił. Zrobil programik na 138 Km i 309 Nm. Niebawem wrzuce wykresik, a teraz ide pojeździc po mieście, bo po tym chipie to całkiem inna jazda, a moja twarz mniejwiecej tak wygląda- Very Happy Jak ochłone to napisze o całej operacji co i jak.

Pzdr,

edit;

A więc tak:
Po lektrze chyba wszystkich for o tuningu tdi, postanowiłem ze mojego Tolka oddam w ręce Roba z Tune-up. Co prawda mam do Gdańska 350 kilometrów ale wiem że warto. Wcześniej wysłałem mu logi do ocenienia kondycji silnika i turbo. Odpisał że przepływka tnie w górnym zakresie obrotów ale może uda sie to nadrobić w sofcie, a jak nie to wymienimy, a poza tym to wszystko ok. No to sie umówiliśmy na konkretny termin i pojechałem. Zajechałem i myślałem że od razu na rolki, a Robert bierze podłącza lapka z vagiem i mówi że jedziemy na miasto. Kazał mi troche poprzeciągać, i tak jak robiłem logi czyli trójka i gaz w podłodze. Po tej próbie wjechałem na rolki. Pierwszy pomiar dał 111km. Myśle jest dobrze bo jest zdrowa seria, żadnych ubytków kucy a nawet jeden w bonusie, a Robert mówi że jednak ta przepływka tnie na górze i wymienimy i zobaczymy co to zmieni. No i po wymianie pokazało 120km i 261Nm.
I wtedy wypytał sie mnie jak jeżdze tym tolkiem, w jakim zakresie obrotów zmieniam biegi i jaki bym chciał program. Po wysłuchaniu, napisał program który dał 138Km i 308Nm.


Po tym ostatnim hamowaniu znowu na miasto z podpietym vagiem. Wtedy dopiero Robert stwierdził że wszystko bangla jak należy, tylko zwrócił mi uwage że jedna szklanka delikatnie juz zaczyna stukać ( ucho fachowca) i że trzeba by juz powoli o tym pomysleć. Później jeszcze praktycznie pół dnia jeździłem po mieście, całkiem inna jazda. Dzisiaj wracałem do Szczecina i taka ciekawostka; w drodze do Gdańska komuter pokazał mi 5.3 l/100km a dziś jak wracałem to pokazał mi 5.1 l/100km. ( prędkości do 130km/h)Trasa ta sama, pogoda praktycznie taka sama, załadowany tak samo, styl jazdy nawet dzisiaj bardziej dynamiczny... a spalił mniej... Fakt ze to tylko 0.2l/100km ale myślałem że to pójdzie w drugą strone a tu miła niespodzianka. Zobaczymy jak będzie palił po mieście. Jak narazie jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam firme Tune-up. Po jakims czasie dam znać jak to sie sprawuje w jeździe codziennej.
Powrót do góry
andre7725

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: TOLEDO 1.9 TDI AHF+ by Tune-up 2000r
Piwa: 9/1
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 10:24
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Toledo 1.9 TDI AHF 2000r


Przy przebiegu 123 tyś zalałem silnik syntetykiem. Długo się zastanawiałem czy przechodzić z pół syntetyka na syntetyk. No ale stwierdziłem że zaryzykuje. Zobaczymy czy to wyjdzie silnikowi na zdrowie. Oliwka Motul X-CESS 5W40.
Powrót do góry
andre7725

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: TOLEDO 1.9 TDI AHF+ by Tune-up 2000r
Piwa: 9/1
Wysłany: Wto 27 Lip 2010, 10:52
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Toledo 1.9 TDI AHF 2000r


Po przejechaniu ponad 10000km od ostatniej wymiany, na bagnecie może ubyło milimetr, może dwa. Silnik suchy żadnych nowych wycieków nie stwierdziłem .
Ubytek oleju tłumacze ostra jazdą po autostradzie ( ok 200km/h Evil or Very Mad ) Dzisiaj następna wymiana olejów i filterków. Zobaczymy czy po tej wymianie cos sie zmieni, tzn czy cos sie rozszczelni.

W między czasie wymieniałem jeszcze tarcze hamulcowe i klocki, przód i tył.
Teraz hamuje na zestawie TRW, i musze stwierdzic że jest tak samo jak na poprzednich ( fabrycznych).
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Wto 27 Lip 2010, 10:58
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Toledo 1.9 TDI AHF 2000r


Filtry Mann, Knecht?
_________________
Powrót do góry
andre7725

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: TOLEDO 1.9 TDI AHF+ by Tune-up 2000r
Piwa: 9/1
Wysłany: Wto 27 Lip 2010, 11:17
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Toledo 1.9 TDI AHF 2000r


Filtry Mann-a, Oliwka Motul X-CESS 5W40.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Oceń swoje auto


SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie

SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie

SeatIbiza

14 800

2012r.

195 000 km

mazowieckie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System