Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gotman25

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Maj 2007, 18:10
Temat postu:

Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


Witam. Mam takie pytanie jestem posiadaczem Seat Ibiza 1.4 z 2000 roku. Jest ono wyposazone w fabryczne radio z wyswietlaczem LCD.

Niestety nie dziala wszystko. Mianowicie gdy nie ma kluczykow w stacyjce radio chodzi wszystko gra, gdy wloze kluczyk do stacyjki i przekrece tak ze sie pala kontrolki tez wszystko gra bez problemow.
Gdy odpale samochod radio przestaje grac!!! Czasami sie wlacza na pare sekund i znowu wylacza nie wiem dlaczego:(Sad:
Z tego co widzialem nikt nie grzebal przy instalacji i nic nie zmienial. Samochod kupilem z takim radiem juz:( nie dzialajacym.

Prosze o wszelkie info lub jakis kontakt umozliwiajacy rozwiazanie tego problemu lub jakies propozycje jak i co sprawdzic..

Z gory dziekuje Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 07 Maj 2007, 14:20
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


Witam.Spróbuj odlaczyc radio na jakis czas i odnowa wprowadź kod a najlepiej by bylo jak bys podłaczył pod Vaga - mozliwe że sa błedy i radio swiruje.Podaj mi jakiego producenta jest to radio.pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
gotman25

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Maj 2007, 14:35
Temat postu:

bylo odlaczane


Witam radio bylo odlaczane na jakis czas. Przez dwa tygodnie czy wiecej stalo nawet z rodladowanym akiem. Po podlaczeniu nowego aka nigdy nie pytalo mnie o kod. Co do producenta to nie mam pojecia kto je zrobil na radiu nic nie jest napisane. Z tego co zrozumialem podczas rozmowy z seatem to radio chyba robil grundig.

http://www.allegro.pl/item191563197_seat_cordoba_ibiza_radio_fabryczne_sterowanie.html

takie radio posiadam. Nie wiem czy mozna dolaczas linki czy nie chodzi mi o to zeby pokazac jakie mam radio.

Seat odeslal mnie do serwisu gdzie naprawiaja radio.
Problem w tym ze nie mieszkam w Polsce. Najprosciej bylo by mi kupic nowe radio na allegro albo gdzies ale nie mam konta.

Radia za bardzo nie moge wymontowac ani wyslac poniewaz to troche potrwa a bez radia nie ma ogrzewania ani nie chodzi dmuchawa.
Powrót do góry
gadu-gadu
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 08 Maj 2007, 22:35
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


no to nie chcę Cię martwić ale masz cos skopane w instalacji,nie ma takiej mozliwości gdy jest wszystko wporządku żeby bez radia nie dzialało ogrzewanie czy nadmuch.Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
zbyszeks

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Maj 2007, 23:02
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


Z autopsji swojej i znajomych:
Przyczyną będzie najprawdopodobniej wada fabryczna tych radyjek polegająca na wydzielaniu się z tzw. przelotek na płytce z elektroniką -"substancji chemicznej", powodującej zwarcie ścieżek i w efekcie dziwne zachowanie radia (świrowanie) Rolling Eyes .
Temat szeroko wałkowany na forum elektroda.pl - z tego co pamietam są tam też opisy naprawy - skorzystaj.
Naprawa jest stosunkowo prosta, nie wymaga części i można ją wykonać samemu. Polega na zdjęciu panelu przedniego radia (2 śrubki), wyjęciu radia (4 śrubki), zdjęciu obudowy radia i odłączeniu mechanizmu magnetofonu (2 śrubki) i wyczyszczeniu chemicznie (nieagresywnym środkiem) brunatnego "syfu" który wydzielił się z punktów przelotowych. Każdy "małozaawansowany" elektronik spokojnie sobie z tym poradzi. Laughing
Na marginesie: znajomy 3 lata temu za naprawę takiej usterki powierzonej serwisowi Seata zapłacił 400 zł. - chłe, chłe.
Mam nadzieję, że to bedzie to bo wtedy naprawa praktycznie nic Cię nie kosztuje. Laughing
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 08 Maj 2007, 23:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Maj 2007, 08:44
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


Witam,nie sugeruj się moją wypowiedzią na temat nadmuchu(nie sprawdzilem jakie masz radio) przepraszam-jedyne wyjście podłaczenie pod VAG-a i wykasowanie blędów.
Powrót do góry
gadu-gadu
gotman25

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Maj 2007, 15:28
Temat postu:

podziekowanie


Dziekuje bardzo. Posprawdzam i sprobuje. Radyjko wymontowywalem pare razy ale nie sprawdzalem czy jest jakis brunatny nalot. Wymontuje sprawdze i dam znac co i jak. Czy pomoglo czy moze to nie to. Jestem juz zdecydowany kupic nowe czy uzywane radyjko na aukcji. Ale niestety w Polsce mnie nie ma a w Anglii za sam przedni panel zawolai 300 funtow:)SmileSmile a alektronicy tutaj to tragedia:DVery Happy Albo wymienia bezpiecznik jak poszedl a ja cos innego to nowe kaza kupic:DVery Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
zeniu

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Maj 2007, 17:30
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


ja mam takie pytania, te fabryczne radia z wyswietlaczami to sa tylko na kasety? a jesli tak to czy mozna jakas zmieniarke podlaczyc i ile by to kosztowalo? tak dokladnie to do czego ten wyswietlacz jeszcze sluzy? pytam bo chce kupic ibize ale dokladnie nie wiem co z tymi szczegółami zrobic Smile acha i ta nawigacja mnie ciekawi czy ktos jest wstanie mi wyjasnic czy to wyglada tak jak bormalne gps kupiony w sklepie?
Powrót do góry
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 11 Maj 2007, 12:16
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


No i co z tym radiem kolego 'gotman25' - dziala czy nie dziala po tych operacjach co sugerowal kolega 'zbyszeks'? Napisz jak udało Cię się tą usterke usunąć.Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
zbyszeks

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Maj 2007, 20:27
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


Witam. Odpowiem za kolegę Gotmana. Na gg potwierdził mi że istotnie były naloty-wykwity na punktach przelotowych na płycie radia. Ich usunięcie nie dało efektu Crying or Very sad . Być może należało dokładniej przeczyścić środkiem typu "kontakt" (i czymś miękkim typu gumka) także inne mniej podejrzane punkty.
Fakt faktem u mnie skutecznie zadziałało.
Mimo to myślę że w takim przypadku warto poświęcić 0,5-1 h, a może się uda... Question
Powrót do góry
gotman25

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Maj 2007, 10:56
Temat postu:

Dziala


Witam dziala. Wszystko jest ok.

Jeszcze raz wyjalem radio. Rozkrecilem je dokladniej zeby miec dostep do radia.

Przemylem ponownie plyte glowna radia i jest OK.

Nie wiem na jaki czas ale narazie gra bez problemow..

Dziekuje za podpowiedzi.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
gotman25

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Maj 2007, 11:12
Temat postu:

mozna podlaczyc cd


Do kolegi ktory sie pytam co tam mozna podlaczyc. Mozna podlaczyc zmienniarke cd. Ja mam podlaczona i jest ok. Na wyswietlaczu widzisz jak mocno chodza dmuchawy i jaki poziom ogrzewania masz. Jest tez czas i temperaturaz zewnetrza. No u mnie to mi nie pokazuje temperatury mam same kreski nie wiem dlaczego pewnie poszedl czujnik temperatury.Za bardzo mi nie przeszkadza bo na codzien i tak jezdze innym samochodem. Co do nawigacji no to to radio nie ma z tego co ja wiem. Ja mam nawigacje w telefonie komorkowym Motorola A1000(z abonamentem za darmo) wgralem sobie TomTom'a dokupilem odbiornik GPS i dziala jak TomTom. Wiec nawigacje ma za 200 zl.
Powrót do góry
gadu-gadu
zeniu

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Maj 2007, 12:28
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


wielkie dzięki gotman25 Smile
Powrót do góry
jaco30

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Lis 2007, 18:13
Temat postu:

radio fabryczne


witam mam cordobe z 2000r mi radio wylacza sie samoczynnie czy przeczyszczenie cos da????????
Powrót do góry
rommar

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 13

Posiadane auto: seat cordoba 1.4 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lis 2007, 11:13
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


czym może być spowodowane że wyswietlacz od radia ucina mi w połowie literki tzn.widać ich tylko pół.da się to jakoś naprawić?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery

14) kod »

SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

25 000

2009r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System