Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gotman25

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Maj 2007, 18:10
Temat postu:

Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


Witam. Mam takie pytanie jestem posiadaczem Seat Ibiza 1.4 z 2000 roku. Jest ono wyposazone w fabryczne radio z wyswietlaczem LCD.

Niestety nie dziala wszystko. Mianowicie gdy nie ma kluczykow w stacyjce radio chodzi wszystko gra, gdy wloze kluczyk do stacyjki i przekrece tak ze sie pala kontrolki tez wszystko gra bez problemow.
Gdy odpale samochod radio przestaje grac!!! Czasami sie wlacza na pare sekund i znowu wylacza nie wiem dlaczego:(Sad:
Z tego co widzialem nikt nie grzebal przy instalacji i nic nie zmienial. Samochod kupilem z takim radiem juz:( nie dzialajacym.

Prosze o wszelkie info lub jakis kontakt umozliwiajacy rozwiazanie tego problemu lub jakies propozycje jak i co sprawdzic..

Z gory dziekuje Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 07 Maj 2007, 14:20
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


Witam.Spróbuj odlaczyc radio na jakis czas i odnowa wprowadź kod a najlepiej by bylo jak bys podłaczył pod Vaga - mozliwe że sa błedy i radio swiruje.Podaj mi jakiego producenta jest to radio.pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
gotman25

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Maj 2007, 14:35
Temat postu:

bylo odlaczane


Witam radio bylo odlaczane na jakis czas. Przez dwa tygodnie czy wiecej stalo nawet z rodladowanym akiem. Po podlaczeniu nowego aka nigdy nie pytalo mnie o kod. Co do producenta to nie mam pojecia kto je zrobil na radiu nic nie jest napisane. Z tego co zrozumialem podczas rozmowy z seatem to radio chyba robil grundig.

http://www.allegro.pl/item191563197_seat_cordoba_ibiza_radio_fabryczne_sterowanie.html

takie radio posiadam. Nie wiem czy mozna dolaczas linki czy nie chodzi mi o to zeby pokazac jakie mam radio.

Seat odeslal mnie do serwisu gdzie naprawiaja radio.
Problem w tym ze nie mieszkam w Polsce. Najprosciej bylo by mi kupic nowe radio na allegro albo gdzies ale nie mam konta.

Radia za bardzo nie moge wymontowac ani wyslac poniewaz to troche potrwa a bez radia nie ma ogrzewania ani nie chodzi dmuchawa.
Powrót do góry
gadu-gadu
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 08 Maj 2007, 22:35
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


no to nie chcę Cię martwić ale masz cos skopane w instalacji,nie ma takiej mozliwości gdy jest wszystko wporządku żeby bez radia nie dzialało ogrzewanie czy nadmuch.Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
zbyszeks

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Maj 2007, 23:02
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


Z autopsji swojej i znajomych:
Przyczyną będzie najprawdopodobniej wada fabryczna tych radyjek polegająca na wydzielaniu się z tzw. przelotek na płytce z elektroniką -"substancji chemicznej", powodującej zwarcie ścieżek i w efekcie dziwne zachowanie radia (świrowanie) Rolling Eyes .
Temat szeroko wałkowany na forum elektroda.pl - z tego co pamietam są tam też opisy naprawy - skorzystaj.
Naprawa jest stosunkowo prosta, nie wymaga części i można ją wykonać samemu. Polega na zdjęciu panelu przedniego radia (2 śrubki), wyjęciu radia (4 śrubki), zdjęciu obudowy radia i odłączeniu mechanizmu magnetofonu (2 śrubki) i wyczyszczeniu chemicznie (nieagresywnym środkiem) brunatnego "syfu" który wydzielił się z punktów przelotowych. Każdy "małozaawansowany" elektronik spokojnie sobie z tym poradzi. Laughing
Na marginesie: znajomy 3 lata temu za naprawę takiej usterki powierzonej serwisowi Seata zapłacił 400 zł. - chłe, chłe.
Mam nadzieję, że to bedzie to bo wtedy naprawa praktycznie nic Cię nie kosztuje. Laughing
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 08 Maj 2007, 23:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Maj 2007, 08:44
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


Witam,nie sugeruj się moją wypowiedzią na temat nadmuchu(nie sprawdzilem jakie masz radio) przepraszam-jedyne wyjście podłaczenie pod VAG-a i wykasowanie blędów.
Powrót do góry
gadu-gadu
gotman25

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Maj 2007, 15:28
Temat postu:

podziekowanie


Dziekuje bardzo. Posprawdzam i sprobuje. Radyjko wymontowywalem pare razy ale nie sprawdzalem czy jest jakis brunatny nalot. Wymontuje sprawdze i dam znac co i jak. Czy pomoglo czy moze to nie to. Jestem juz zdecydowany kupic nowe czy uzywane radyjko na aukcji. Ale niestety w Polsce mnie nie ma a w Anglii za sam przedni panel zawolai 300 funtow:)SmileSmile a alektronicy tutaj to tragedia:DVery Happy Albo wymienia bezpiecznik jak poszedl a ja cos innego to nowe kaza kupic:DVery Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
zeniu

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Maj 2007, 17:30
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


ja mam takie pytania, te fabryczne radia z wyswietlaczami to sa tylko na kasety? a jesli tak to czy mozna jakas zmieniarke podlaczyc i ile by to kosztowalo? tak dokladnie to do czego ten wyswietlacz jeszcze sluzy? pytam bo chce kupic ibize ale dokladnie nie wiem co z tymi szczegółami zrobic Smile acha i ta nawigacja mnie ciekawi czy ktos jest wstanie mi wyjasnic czy to wyglada tak jak bormalne gps kupiony w sklepie?
Powrót do góry
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 11 Maj 2007, 12:16
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


No i co z tym radiem kolego 'gotman25' - dziala czy nie dziala po tych operacjach co sugerowal kolega 'zbyszeks'? Napisz jak udało Cię się tą usterke usunąć.Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
zbyszeks

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Maj 2007, 20:27
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


Witam. Odpowiem za kolegę Gotmana. Na gg potwierdził mi że istotnie były naloty-wykwity na punktach przelotowych na płycie radia. Ich usunięcie nie dało efektu Crying or Very sad . Być może należało dokładniej przeczyścić środkiem typu "kontakt" (i czymś miękkim typu gumka) także inne mniej podejrzane punkty.
Fakt faktem u mnie skutecznie zadziałało.
Mimo to myślę że w takim przypadku warto poświęcić 0,5-1 h, a może się uda... Question
Powrót do góry
gotman25

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Maj 2007, 10:56
Temat postu:

Dziala


Witam dziala. Wszystko jest ok.

Jeszcze raz wyjalem radio. Rozkrecilem je dokladniej zeby miec dostep do radia.

Przemylem ponownie plyte glowna radia i jest OK.

Nie wiem na jaki czas ale narazie gra bez problemow..

Dziekuje za podpowiedzi.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
gotman25

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Maj 2007, 11:12
Temat postu:

mozna podlaczyc cd


Do kolegi ktory sie pytam co tam mozna podlaczyc. Mozna podlaczyc zmienniarke cd. Ja mam podlaczona i jest ok. Na wyswietlaczu widzisz jak mocno chodza dmuchawy i jaki poziom ogrzewania masz. Jest tez czas i temperaturaz zewnetrza. No u mnie to mi nie pokazuje temperatury mam same kreski nie wiem dlaczego pewnie poszedl czujnik temperatury.Za bardzo mi nie przeszkadza bo na codzien i tak jezdze innym samochodem. Co do nawigacji no to to radio nie ma z tego co ja wiem. Ja mam nawigacje w telefonie komorkowym Motorola A1000(z abonamentem za darmo) wgralem sobie TomTom'a dokupilem odbiornik GPS i dziala jak TomTom. Wiec nawigacje ma za 200 zl.
Powrót do góry
gadu-gadu
zeniu

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Maj 2007, 12:28
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


wielkie dzięki gotman25 Smile
Powrót do góry
jaco30

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Lis 2007, 18:13
Temat postu:

radio fabryczne


witam mam cordobe z 2000r mi radio wylacza sie samoczynnie czy przeczyszczenie cos da????????
Powrót do góry
rommar

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 13

Posiadane auto: seat cordoba 1.4 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lis 2007, 11:13
Temat postu:

Re: ( Seat ) Fabryczne radio IBIZA 2000r problem


czym może być spowodowane że wyswietlacz od radia ucina mi w połowie literki tzn.widać ich tylko pół.da się to jakoś naprawić?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery

14) kod »

SeatIbiza

25 900

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatLeon

64 900

2016r.

60 091 km

kujawsko-pomorskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System