Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) Seat cechy i wady


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mr milka79

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): SPI
Posiadane auto: MAN 26*410
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 22:06
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Seat cechy i wady


A według mnie zalety cordoby to:
sylwetka( a szczególnie tył w sedanie )
cisza w środku
z cenami części to różnie
wyposażenie ( w zależności od wersji)
mała awaryjność
cena kupna używanego
a wady to :
mułowaty ( jak na moje 1.8 )
tył siedzi przy załadunku
otwieranie przednich drzwi podczas mrozów
blok silnika rdzewieje pod głowicą (brzydko to wygląda)
i łożyska za często siadają

A tak ogólnie to jestem zadowolony z cordoby i jeszcze mnie nie zawiodła mimo wchodzenia w mrozy tylnimi drzwiami Very Happy Very Happy
Powrót do góry
kravi87

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.9td 96'
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 26 Lut 2011, 22:57
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Seat cechy i wady


powiem wam forumowicze ze mam autko juz dwa lata przejechalem nim 50 tys km a sam ma juz 250(stan z licznika;)) i nic przy nim powazniejszego nie robilem. Faktycznie zgadzam sie ze ma wady jakie opisujecie ale z porownaniem z zaletami nie zamienilbym sie na zadne inne autko;)) pozdrawiam
Powrót do góry
fox30

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Mercedes A140 2001 Long LPG+ B170 2005r.+LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 10 Maj 2011, 12:04
Temat postu:

Cordoba III 2002+ zmiany praktyczne


Jako ze jedzilem Cordoba 1.4 z 97 roku od nowosci a niedawno ( w listopadzie 2010 ) przesiadlem sie na cordobe z 2004 tez 1.4 ale 16V + zalozylem gaz to powiem o poprawkach :

plusy:

- blachy ocynk i lakier bardzo duzy przeskok ( brak rdzy i mam wrzaenie ze grubsze sa blachy nie gna sie tak po oparciu Smile ) po 7 latach tylko 1 ognisko jak w wiekszosci przy tylnej szybie ) nadkola czysciutkie

- zamki nie zamarazja juz ( inna budowa drzwi )
- znacznie poprawiono ogrzewanie ( szyby rozmrazaja sie w mig po paru set metrach)
- wiekszy bagaznik ( glebszy )
- ceny czesci nieznacznie drozsze (poza rozrzadem)
- duzo schowków dodatkowych : pod siedzeniem pasazera , przy recznym , pod kierownica zamykany no i uchwyt na kubek 1 z przodu i 1 dla pasazerow.

minusy:

- Silnik mimo ze 75KM 16V ( w 97 jest 60km 8V ) jest za słaby bo nowsza wersja jest cieższa ( nie czuje sie tych 15KM wiecej )
- tylna ciagle mocno paruje
- mniejszy otwor bagaznika ( bo obnizyli klape i juz niektore rzeczy nie wchodza)
- masakra rozrzad w tym silniku ( czesci zamienniki kolo 800 zl - solidne)
czyli przy kupnie od razu kolo 1 tyś na rozrzad
Powrót do góry
swistak-48

Dyskutant



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): druchowo
Posiadane auto: Seat, Cordoba, Aniversario, 1.6, 1995
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 29 Maj 2011, 11:15
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Seat cechy i wady


"i łożyska za często siadają"
też miałem ten problem w swojej Cordi i okazało się że wyrobił się czop tylnej osi, po wymianie tegoż elementu już dwa miesiące ma spokój.

Jak dla mnie ten samochodzik jest nie do zajeżdżenia. Kupiłem go jak miał na liczniku 190.000km teraz ma niecałe 16.000 i z powążniejszych (nieoczekiwanych i kłopotliwych bo trochę daleko od domu) awarii które mnie nawiedziły to cewka zapłonowa, przegub wewnętrzny i sprzęgło. Jak na autko użytkowane przez 4,5 roku to niewiele. Szkoda, że już teraz nie robią takich aut.
Powrót do góry
wojoz

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 2.0TDI 170 KM BKD 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 01 Lip 2011, 23:19
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Seat cechy i wady


Swoją Cordobę 1.4 60KM 99r kupiłem w salonie. Zrobiłem nią już 246 tys km. I z perspektywy czasu jeszcze raz bym ją kupił.
Raz stałem na drodze - zerwała się linka sprzęgła (standard w tym silniku) przy ok 50tys km. Założyłem polską linkę z metalową końcówką (oryginalne linki mają z aluminium) i do dzisiaj jeżdżę. Oprócz wymian ponad standard(czyli oprócz oleju, filtrów, rozrządu itp) to wymieniałem tylko 1 łożysko z przodu. Zawieszenie bez stuków, silnik pali zawsze jak nówka, do dzisiaj jeżdżę na oleju syntetycznym. Cały czas traktowany z należytą czułością Smile)
Zamarzające zamki pokonałem wazeliną i od paru lat mam spokój.
Na brudzącą się przepustnicę też znalazłem sposób - co 70tys km musiałem czyścić i adaptować. Żeby nie było tego problemu wystarczy co jakiś czas zdjąć wąż łączący odmę z filtrem powietrza i wytrzepać. To też standard dla tego silnika - zbiera sie tam maź z oleju.VW źle zaprojektował odmę - mechanicy ją modyfikują.
Przerobiony na gaz też nie sprawiał żadnych problemów. Na trasie spala 7,3 jadąc do 100km/h. Co do 60KM to uważam że wystarczająco - teraz mam 170KM więc jest niedosyt jak jade Cordobą Smile. Jeździłem nowa Ibizą 1.4 85KM to się nie umywa do mojego 1.4. Moj ma moment oborotowy nisko więc przyspiesza od razu, a ta Ibiza to w żadnym zakresie obrotów nie zachwycała, totalne wrażenie mułowatości. Reasumując koszty utrzymania i awaryjność Cordoby sa znikome (nie to co nowe samochody gdzie wymiana części po parę tys zł po 50tys km to standard).
Jakby kto chciał to mam Cordobę do sprzedania - cena oczywiście do uzgodnienia:
http://allegro.pl/seat-cordoba-1-4-lpg-1-wlasciciel-bardzo-zadbany-i1691492078.html
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 01 Lip 2011, 23:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
maja21017

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): jawor
Posiadane auto: cordoba vario tdi 2001 ALH
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Gru 2012, 21:17
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Seat cechy i wady


dobre auto,plastyki -echh,ale za to spalanie,taniość, nie zamienie prędko na inne auto. Cool
_________________
Nie moc silnika,a technika,czyni zawodnika. Wink
Powrót do góry
Przemeek85

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Cordoba Vario, 1.6 , 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 20:57
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Seat cechy i wady


Seat Cordoba Vario 1.6, rok produkcji 2000, moc 101 KM,

Bardzo dobry samochód do codziennego użytku. Spalanie na poziomie 8 litrów to normalna rzecz w cyklu mieszanym. Moim zdaniem jak się dba, tak się ma. Autko służy do dnia dzisiejszego bardzo dobrze a na liczniku już prawie 280 tys. km. Licznik pewnie kręcony, ale jeśli auto spisuję się dobrze to co za różnica. Części zamienne względnie tanie i bardzo dostępne. Do minusów na pewno można zaliczyć próg w bagażniku. Gdyby nie on to korzystanie z przestrzeni jaką oferuje wersja kombi byłoby dużo lepsze. Auto nie najszersze, ale 2 osoby na tylnej kanapie pojadą wygodnie. W trójkę może być już ciaśniej. Zależy od siedzenia osoby. Do pośrednich minusów można zaliczyć jeszcze nie najtańsze koszty założenia instalacji gazowej.
Jak to mawiają hiszpański temperament z niemiecką technologiąSmile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Oceń swoje auto

17) witam »
19) siemka »
20) HEJ »

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatAltea XL

14 800

2009r.

200 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System