Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Arosa ) falujace obroty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Arosa ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zucho

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowy sacz
Posiadane auto: seat arosa 1.4 b 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Mar 2009, 17:48
Temat postu:

falujace obroty


Witam,temat stary jak świat,ale wciąż aktualny.Mam Arose od jakiegoś miesiąca i duży problem z tym autem.Na rozgrzanym silniku falują mi obroty.Wachania są między 600 a 1000 obr/min.Gdy silnik zapale rano jest wszystko OK,ale jak się zagrzeje to masakra.Gdy wszystko jest wyłączone tj.światła,ogrzewanie,radio itp. to jest w miare dobrze,ale wystarczy tylko wcisnąć hamulec i już jest cyrk z obrotami.Byłem na serwisie SEATa komputer pokazał na przepustnice,OK wymieniłem na nową jade do serwisu a tutaj znowu przepustnica wariuje nie ma możliwości adaptacji bo wywala cały czas błąd przepustnicy.Wymieniłem sonde lambda na nową,świece i kable wn,czujnik temperatury i dalej porażka.Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł,to bardzo prosze o pomoc.A zapomniałem dodać że mam Arose 1999 rok,1.4 benzyna silnik APQ.Jeszcze tylko dodam że pali jak smok tj.około 10 -11 litrów paliwa
Powrót do góry
gorzki1967

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Corsa C 1.2
Piwa: 24/1
Wysłany: Czw 05 Mar 2009, 18:59
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) falujace obroty


To już dużo do wymiany nie zostało , piszesz że dotykasz hamulca i obroty wariują . Sprawdź serwo hamulców , znajdź dobrego elektronika . Został jeszcze komputer możliwe że tu go boli. Powodzenia.
Powrót do góry
zucho

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowy sacz
Posiadane auto: seat arosa 1.4 b 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Mar 2009, 19:45
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) falujace obroty


Dzięki,o serwie nie myślałem,ale sprawdze bo już jestem w desperacji.
Powrót do góry
radosp1

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADOM
Posiadane auto: ROVER 416 SI 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Mar 2009, 20:20
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) falujace obroty


mam dokładnie ten sam problem z cordobą 1.4 98r, wymieniłem wszystko co elekroniczne jak narazie nic nie pomogło,zwalałem nawet głowicę bo były głosy,że może się zawór nie domykać ale to nie to,zaliczyłem też 3 komputery i nic nie wykazały,niewiem już co robić.
Powrót do góry
andre7725

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: TOLEDO 1.9 TDI AHF+ by Tune-up 2000r
Piwa: 9/1
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 14:10
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) falujace obroty


Kolega mial taki sam przypadek, seat arosa 1.0 ,falujace obroty po rozgrzniu sie silnika. Okazało sie ze mial pękniety wezyk od wspomagania hamulcow. Po wymianie tego wezyka autko smiga jak kiedyś.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 14:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gumis801

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Seat, Arosa 1.0 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Sty 2010, 14:28
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) falujace obroty


Witam. Ja też mam ten problem z obrotami: wymieniłem już przepustnice, sondę, świece, została zrobiona głowica tzn planowanie, gniazda i uszczelniacze zaworów i dalej nic. Obroty falują na ciepłym silniku na zimnym jest ok.
Myslałem nawet o wymianie silnika na 1.4 a ja mam 1.0 tylko nie wiem jak to bedzie czy bedzie pasował no i z tego co sie orientuje to różne silniki maja różne kody mój ma kod ALL a nie wiem jaki by pasował inny?
Jeśli ktoś może pomóc to proszę.
Z góry dziękuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
Różyczka_89

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ireland
Posiadane auto: Seat Arosa 1.0 2000 r.benz.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lut 2012, 18:14
Temat postu:

Mam podobnie


Też tak mam czasami,mam silnik 1.0 00 rok ,dzieje sie to zazwyczaj gdy zwalniam i jade na niskim biegu na 2ce lub gdy w korkach dojezdzam na 1,szarpie nim jakby nie mogl "pobrać"paliwa,czasami też gdy ruszam ,wtedy jestem zmuszona dodać mu więcej gazu,gdyż obawiam się,że może zgasnąć.Przepustnice mam czystą,świece są ok,katalizator wymieniony,filtry też,termostat też nowy.Dzieję się to czasami ,ale jednak nie zawsze.Natomiast jesli chodzi o spalanie to wyszlo mi 7,5 l/100km na miescie przy b.krotkich postojach i malych korkach.. ale to przed wymiana katalizatora i termostatu,jeszcze nie sprawdzalam teraz czy jest mniejsze,ale bylo dosc duze.Macie może podobnie?Z góry dziękuję za odpowiedź!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Arosa ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Arosa »

Opinie o samochodach Seat Arosa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Arosa ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

44 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie

SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System