Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Szarpanie silnikiem na pierwszym biegu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zibi787

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyń
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Sie 2019, 22:55
Temat postu:

Szarpanie silnikiem na pierwszym biegu


Cześć wszystkim
Mam problem z alteą 1.6 benzynka 2006r Mianowicie silnik lekko kuleje,bardzo zadbany nie palił oleju ma najechane jakieś 118k km Wymienione świece na nowe to była diagnoza pierwszego mechanika wtedy tylko lekko falowały obroty na wolnych aż przyszedł dzień w którym podczas ruszania na pierwszym biegu poczułem taką jak by powietrzną lukę???Żeby ruszyć musiałm ślizgać na sprzęgle a z silnika lub pod wydobywało się dziwne dudnienie.Pojechałem zaraz do mechanika (Innego) Ten wyczyścił przepustnice obroty się unormowały i startował dobrze przez jedeń dzień.Mianowicie następnego ranka objawy powróciły (Ten problem występował z regóły z rana na zimnym silniku) Jak odpalałem czekałem do minuty aż zejdzie z ssania przez ten okres pomimo że w kabinie nie odczuwało się silnych wibracji,silnik miał inne obroty niż zwykle które przemieszczały się na tłumnik który z kolei strasznie kolebocze (Nie zawsze) gdy zbliża się końcówka minuty zaczyna lekko kopcić i przestaje razem z kolebotaniem tłumnika.Chciałbym zaoszczędzić mechanikowi roboty bo trzeba czekac w kolejce jak ktoś wie lub miał podobną usterkę może podzieli się ze mną tą jakże bezcenną wiedzą.Sprzęgło było wymieniane 30k temu a ten efekt powietrzny rozwijał się od jakichś 20k km temu.Przy okazji jak wyłączam stacyjkę pedał hamulca od razu robi się twardy jak skała.Z góry dzięki za jakiekolwiek info.
Powrót do góry
zibi787

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyń
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Wrz 2019, 21:09
Temat postu:

Re: ( Seat ) Szarpanie silnikiem na pierwszym biegu


Sprawdzone sondy lambdy,nowe poduchy jedna u jednego druga u drugiego.Przyczyną hałasu tłumnika była (...) i po problemie ale jeszcze te ruszanie...?Mam w papierach że sprzęgło było wymieniane ale nie wiem czy nie wadliwie?Ta jak by powietrzna luka raz jest raz jej nie ma.Jeszcze podjadę do innego mechanika połowa z was to o kant kutasa i nakopać do dupska ale tak rzetelnie bo nie wiem jak to jest możliwe że autoryzowane garaże nie potrafią poprawnie zdjagnozowac lub naciągają na wymianę części tych których nie trzeba,wypuszczają z garażu samochody które mogą spowodowac zagrożenie potem na you tubach się tłumaczą że mogą po pyskach oberwać (Wcale się nie dziwie...) Lepiej wziąść kamerę i zrobić parę filmów pokazując światu że tak naprawdę goście naładowani wiedza przy kliencie zachowują się jak młodzi praktykanci do trzeciego roku praktyk.[cenzura] nielegalny wyzysk może być ukarany tylko zachwianiem wiarygodności.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Dyskusje ogólne


SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System