Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Centralny zamek



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamilek618

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Altea XL 1.9 TDI 105 Km 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lut 2020, 22:34
Temat postu:

Centralny zamek


Witam wszystkich. Na wstępie mówię odrazu, nie jestem jakimś tam mechanikiem, elektrykiem czy cosik ale potrzebuje pomocy.

Problem dotyczy samochodu Seat Toledo 2, 2002R, 1.9 90km

Mianowicie, od pewnego czasu centralny zamek nie zamykał tylnych drzwi prawych, później było wszystko ok, aź do dziś zamknął je tak ze nawet nie idzie od środka ich otworzyć klamką oraz zewnątrz , są po prostu zaryglowane.

Dziś poświęciłem troszkę czasu. Po rozebraniu tapicerki drzwi i zdjęciu mechanizmu szyby dostałem się do tego zamka ale nic tam nie widzę ciekawego, i tez nie chciałem go rozcinać żeby ręcznie to odblokować ponieważ zauważyłem ze w wiązce która biegnie od słupka aż do tego właśnie zamka nie ma prądów tylko przy kosce od centralnego, reszta tzn. szyby działają, światło otwarcia drzwi również tak samo jak mały i duży głośniczek. Nie posiadam miernika i nie mogę sprawdzić przejścia prądu ale dostawiając probówkę do tych 6 kabelków (pinów) w kosce nie zaświeca się ona.

Do rzeczy.
1. Padła wiązka czy po prostu zamek?
2.Czy idzie jakoś podać napięcie bezpośrednio z kostki od słupa do centralnego zamka tylko w celu otwarcia drzwi ?

W drugim pytaniu mam namyśli z kostki od słupka wyprowadzić kabelki i połączyć bezpośrednio z zamkiem. Które piny do którego lub czy jakbym rozebrał sprawne tylne lewe drzwi i wyjął wiązkę kabli oraz przerzucił bym ją na prawe drzwi to bedzie wszystko pasować mianowicie kostki w słupku jak i w centralnym zamku ?

Jeżeli bardzo chaotycznie napisane to sorry Very Happy Liczne na pomoc Very Happy Dzięki z góry.
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2020, 18:59
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Centralny zamek


z opisu wynika, iż padłi ci zamek, spróbój go postukać może ci się otworzy, ew. poruszać wtyczką, tam częśto padają zimne luty, jak nie rozwal lutownicą część plstikową w miejscu w którym styka się z metalową, tam koło sprężyny przesuń rygiel i otwórz go, ja bym najpierw postukał kilka razy ew. potraktował go gorącym powietrzem a później dopiero demolował, jeśli wyjmiesz go całego możesz wymienić mu przełączniki krancowe i przejechać zimne luty tam gdzie stykają zkońcówkami od wtyczki, jak nie zamiennik za 100 zł ew. oryginał za 700 zł, prądu na wtycznce nie chwycisz bo załączanie zamków trwa ułąmki sekundy a miernik jest zwłoczny i raczej prądu nie pokaże
Powrót do góry
Kamilek618

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Altea XL 1.9 TDI 105 Km 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Mar 2020, 13:22
Temat postu:

Centralny zamek


Witam ponownie. Wczoraj zakupiłem oryginalny używany sprawny zamek do tych drzwi. Rozwaliłem stary zamek zamontowałem ten "nowy". Drzwi się otwierają i zamykają ale tylko mechanicznie a na centralny z wkładki od kierowcy czy tam z pilota nie reagują. Gdzie szukać przyczyny teraz ? Dodam że reszta drzwi włącznie z bagażnikiem normalnie się otwiera i zamyka. W bagażniku brakuje też oświetlenia ale nie wiem czy coś może mieć z tym wspólnego. Od czego zacząć teraz ?
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Nie 08 Mar 2020, 17:20
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Centralny zamek


rozumiem że reszta drzwi otwiera się z pilota i wkładki od kierowcy czy tylko z pilota, jeśli tylko z pilota to albo nowy używany zamek jest walnięty i pokazuje że drzwi są otwrte albo masz uwalony kabel prowadzący do tego zamka i to pewnie masowy, szyby chodzą normalnie? zobacz czy kabel gdzieś nie jest uwalony
Powrót do góry
Kamilek618

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Altea XL 1.9 TDI 105 Km 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Mar 2020, 20:41
Temat postu:

Centralny zamek


Trafiony zatopiony. Podejrzewam że tamten zamek który rozwaliłem też był sprawny tylko po prostu centralny go trzymał.
https://ibb.co/bgcXKgb

Na powyższym zdjęciu widać pęknięte przewody które szły do sterownika i były odpowiedzialne za centralny zamek. Po z lutowaniu ich ze sobą, centralny zamek otwiera jak i zamyka owe drzwi. Dzięki za pomoc. Uważam temat za zamkniety, chociaż proszę o nie usuwanie bo może się komuś przydać. Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 14 Mar 2020, 20:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Nie 15 Mar 2020, 11:12
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Centralny zamek


z samochodem jest jak z babą, trzeba pooglądać pomacać, pomyśleć, a dopiero jak się nie da wymieniać na nową
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System