Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea XL ) Skrzynia DSG 7 Seat Leon FR 2.0 190KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea XL ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzycho87

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Leon FR 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Maj 2019, 11:02
Temat postu:

Skrzynia DSG 7 Seat Leon FR 2.0 190KM


Witam,
2 miesiące temu zostałem szczęśliwym posiadaczem nowego Seata (model jak w tytule postu) i pewne zachowania automatycznej skrzyni biegów budzą moje wątpliwości.
Samochód ma w tej chwili przejechane 5tys km i podczas zmiany biegów mam takie wrażenie jakby ten automat nie potrafił zmienić płynnie przełożenia. Zmiany biegów czasami wyglądają jak u mojej mamy która nie umie puszczać sprzęgła i czuć szarpnięcia lub zbyt mocne przygazowanie na półsprzęgle. Objawy dają o sobie znać szczególnie przy niskich przełożeniach i małych prędkościach w mieście. Dodatkowo jadąc na 2, dodając gaz i szybko go puszczając czuje jakby stuknięcie w podłodze samochodu.

Byłem z tymi problemami przy przebiegu ok 1000 km w Servisie Seata i po badaniu technicznym usłyszałem, że:
- skrzynia pracuje prawidłowo, sprawdziliśmy (chyba to było 200 czy 300) pkt kontrolnych i nie wykryliśmy żadnego błędu. Również podczas jazdy testowej mechanik mówi ze wszystko w porządku. Powiedział dodatkowo, ze skrzynia się uczy (nawet do 7 tys km) mojego stylu jazdy i czasami może nie wiedzieć co ja chce w danej chwili zrobić i stad te szarpnięcia, co jest normalnym objawem.
Powiedziałem mechanikowi, ze mam doświadczenie z ta skrzynia w audi i takie rzeczy nie maja miejsca na co odpowiedział ze Seat jest ukierunkowany na sport i inaczej to może działać.

Moim zdaniem szarpnięcia o których mówił mechanik to zupełnie inna kwestia bo miałem raperem 1 taka sytuacje ze skrzynia „zgłupiała” na gwałtowne gwałtowne przygazowanie podczas spokojnej jazdy. A te szarpnięcia o których pisze powtarzając się nawet kilka razy jadąc spokojnie 5km rano do pracy, co mnie okropnie denerwuje ponieważ nowe auto powinno działać wzorowo i dawać przyjemność z jazdy.

Nie chce zbytnio zagłębiać się w kwestie techniczne ponieważ bladego pojęcia o budowie dwusprzeglowej skrzyni nie mam a poza tym przy aucie na gwarancji to nie moja sprawa, powinno działać.
Nie chce się również narazić na odpór z ich strony ze wszystko jest ok i w każdym tak to działa. A może faktycznie w seacie DSG jest gorsze bo audi jest o 100tys droższe i dają bardziej dopracowane mechanizmy?

Czy jest tutaj ktoś z Łodzi lub okolic by porównać jak u niego pracuje skrzynia? Oczywiście zwracam koszty paliwa a za fatygę stawiam butelkę dobrej herbaty
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea XL ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea XL »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea XL ) Porady, problemy techniczne


SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

33 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatLeon

13 900

2006r.

229 000 km

śląskie

SeatIbiza

26 500

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System