Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Dziwny problem z pompą ABS.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wilqu66

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iwaniska
Posiadane auto: Seat Toledo 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Lis 2018, 20:12
Temat postu:

Dziwny problem z pompą ABS.


Witam,
Dwa miesiące temu kupiłem Seata Toledo 1.9 TDI 110 KM AHF 1999rok. Poprzedni właściciel mówił, że ABS nie działa i mówił , że to wina czujnika w kole. Kiedy auto odpalę to ABS się nie świeci, tylko po przekroczeniu 20km/h lub gwałtownego hamowania kontrola się zapala. Dwa tygodnie temu postanowiłem naprawić ten problem. Pożyczyłem od kolegi komputer do diagnostyki pokazał błąd pompy ABS, że nie ma z nią połączenia czy jakoś tak. Został też sprawdzone czujniki w kole, wszystkie oczywiście działy, tylko 2 z przodu na komputerze pokazywały, jakby zawyżały prędkość na liczniku było 20 km a one pokazywały 40km. Więc kupiłem tą samą używaną pompę na allegro i po zamontowaniu było wszystko ok, odezwała się na test komputera, tylko po zamontowaniu wyskoczyły błędy że jakiś tam czujnik w kole ma błąd, wystarczyło je usunąć i ABS działał, ale do czasu po przejechaniu około 100 km po odpaleniu samochodu i przekroczeniu 20 km/h znów się zaświeciła. Po podłączeniu znów wyskoczył błąd, że nie ma sygnału od pompy ABS. Po teście na komputerze pompa się nie odezwała. Więc pomyślałem, że po prostu pompa padła, na allegro od tego samego sprzedawcy wymieniłem pompę i po zamontowaniu było wszystko ok, znów tylko wyskoczył znów błąd, któregoś czujnika w kole. Po usunięciu błędów pompa chodziła, samochód hamował. Tylko znów po zrobieniu jakiś 500km/h dziś znów kontrola od ABS się zapaliła i ABS nie działa. Komputera na razie nie mam więc nie mam, jak to sprawdzić. Ale to już raczej nie jest przypadek, żeby znów padła pompa. Dlatego pytanie do was co jest nie tak ? Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie

SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatIbiza

14 800

2012r.

195 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System