Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) PROBLEMY Z TURBO



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FAZIM

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Maj 2006, 11:42
Temat postu:

PROBLEMY Z TURBO


WITAM
MAM PROBLEM Z TURBO.
MAM SEATA TOLEDO Z 99r 1.9 TDI 110 KM I OD DŁUŻSZEGO CZASU ZAUWAŻYŁEM ŻE GDY GO DŁUŻEJ POGONIE powyżej 3500 obr/min ( np. NA AUTOSTRADZIE) TO PO JAKIEJŚ CHWILI WYŁĄCZA MI SIĘ TURBO.
GDY SIE ZATRZYMAM, WYŁĄCZE SILNIK I URUCHOMIE GO NATYCHMIAST TO ZNOWU WSZYSTKO JEST OKI.
CO TO MOŻE BYĆ??
DZIĘKI Z GÓRY ZA PORADY.
POZDRAWIAM FAZIM.
_________________
TOLEDO 1,9 TDI SIGNO
Powrót do góry
gadu-gadu
Andrew

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Cze 2006, 06:32
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) PROBLEMY Z TURBO


Witam!
Mam identyczny problem, który mnie bardzo denerwuje. Byłem w serwisie i powiedziano mi, że jest do wymiany turbo. Koszt strasznie wysoki, bo ok. 6000 zł. Jest jeszcze inny sposób na naprawę tj. przeczyszczenie jakichś części w turbo. Koszt ok 700 zł, ale powiedziano mi, że to pomoże na ok. 5-6 miesięcy i znów będzie tak samo. Nie należy zbyt często jeździć na wysokich obrotach. Jeżeli ktoś ma podobne problemy proszę o info.

Pozdrawiam
Powrót do góry
michwa

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sie 2006, 11:09
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) PROBLEMY Z TURBO


Golf 1,9 TDI rok 2000 - witam mam problem byłem na wyjeździe ostatnio i na trasie sobie chciałem wyprubować samochód - powyżej 3500 tyś obrotów moje turbo wysiada - przestaje pracować całkiem brak mocy i mam zwykłego wtedy disla tak jest za każdym razem nie wiem co sie dzieje jakaś blokada czy co - by było wszystko w dobrze za każdym razem musze gasić i na nowo odpalać samochód tak by zresetować komputer. W koszalinie byłem na diagnostyce spędziłem 6 godzin i nie mogli dojść co jest grane mam wydruk z kompa żę jest błąd: Pamiięć błędów 462D Regulacja ciśnienia doładownaia. Powyżej granicy regulacji - musiałem wracać do Warszawy na czwartek ide do piseczna nam jest autoryzowany salon golfa - może ktoś wie co jest grane i może mi pomóc.!!!
Dzięki będe wdzięczny!!!
Powrót do góry
ks_pixar

Debiutant



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Wrz 2006, 19:48
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) PROBLEMY Z TURBO


hej miałem ten sam problem byłem w warsztacie i gość powiedział ze zawiesza się siłownik od turbiny. Popsikałem go WD 40 (czyms od odrdzewiania) przez pewien czas się nadal troche przycinała ale teraz ładnie cyka i nic się nie dzieje
Powrót do góry
malkovic

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 12:37
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) PROBLEMY Z TURBO


Dokładnie ten sam problem toledo 1.9 tdi 110km silnik asv zaczołem lac na BP diesel ultimate i problem znikł Pozdrowionka
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 12:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bwojtas

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): SIEMIROWICE

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Wrz 2007, 22:11
Temat postu:

mam podobny problem w SEACIE TOLEDO II 2003 r 110 km


Witam wszystkich!
Od jakiegoś czasu mam podobny problem odnośnie wyłączającej się turbiny po przekroczeniu 3500 obrotów . Byłem u dobrego elektonika na sprawdzeniu . Wiem już , że 110 mają zmienną geometrię skrzydełek w turbinie i często się zapiekają i przestaje dziać sztanga , która zaczyna się zacinać . Byłem w zakładzie , który mieści się w Sztumie gdzie robią wszystko z turbinami : regeneracja, naprawa, skup, sprzedaż, czyszczenie, sprawdzenie itp. Po odkręceniu osłon i sprawdzeniu sztangi okazuję się że są zapieczone kierownice w turbinie na 100% . Wyjęcie turbiny to jest ok. 2 godzin roboty 1 godzina czyszczenia i 2 godziny składania. Koszt czyszczenia to ok. 100 zł w zakładzie a robocizny to ok. 400 zł. Ja w moim przypadku wróciłem do domu i sam wykręciłem turbinę i jutro jadę zawieźć do czyszczenia . warto sprawdzić też jeszcze czujnik N75 ,który często się psuje a odpowiedzialny jest za sterowanie właśnie sztangą , która powinna chodzić w miarę lekko a sztangę przesuwa gruszka gzie też lubi się zabrudzić i zaczyna ciężko chodzić . więc można sprawdzić czy się nie rozsypała . Jak wyczyszczę i uruchomię auto to napiszę jak to wszystko chodzi .
Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
bwojtas

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): SIEMIROWICE

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Wrz 2007, 10:43
Temat postu:

TURBINA OŻYŁA !!!!


Witam wszystkich ponownie !
Już mam turbinę po czyszczeniu i muszę powiedzieć że auto inaczej się zachowuje. Ma lepsze przyspieszenie , jest bardziej dynamiczne na wszystkich biegach . Sztanga lekko chodzi . Oby tylko tak zawsze było to będzie super. Wiem jeszcze jedno, że po czyszczeniu i przed zamontowaniem turbiny trzeba zalać nowym czystym olejem to bardzo ważne .
pozdrawiam! Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
jarekwewior

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostrow wielkopolski/bolton

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Sty 2008, 05:09
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) PROBLEMY Z TURBO


ja mam ten sam problem ale predzej mialem z przeplywomierzem wymienilem go blad usunolem ale nadal jest tak samo.A jak turbina sie zajedzie to zalancza sie czy juz nie mi sie zdaje ze raczej nie,poprostu staje i koniec wiecej nie dziala.Jakies podpowiedzi mile widziane z gory dziekuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
bwojtas

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): SIEMIROWICE

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Sty 2008, 21:43
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) PROBLEMY Z TURBO


Sprawdź w dobrym załadzie VAG-iem. Tam coś ci dokładniej powiedzą. W moim przypadku pokazywało przełądowanie ciśnienia i samochód wchodził w stan awaryjny i wyłączało się turbo. Już kilka miesięcy po czyszczeniu jeżdżę i zrobiłem kilka tysięcy a silnik chodzi aż miło.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatCordoba

2 222

2005r.

121 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System