Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) PROBLEMY Z TURBO



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FAZIM

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Maj 2006, 11:42
Temat postu:

PROBLEMY Z TURBO


WITAM
MAM PROBLEM Z TURBO.
MAM SEATA TOLEDO Z 99r 1.9 TDI 110 KM I OD DŁUŻSZEGO CZASU ZAUWAŻYŁEM ŻE GDY GO DŁUŻEJ POGONIE powyżej 3500 obr/min ( np. NA AUTOSTRADZIE) TO PO JAKIEJŚ CHWILI WYŁĄCZA MI SIĘ TURBO.
GDY SIE ZATRZYMAM, WYŁĄCZE SILNIK I URUCHOMIE GO NATYCHMIAST TO ZNOWU WSZYSTKO JEST OKI.
CO TO MOŻE BYĆ??
DZIĘKI Z GÓRY ZA PORADY.
POZDRAWIAM FAZIM.
_________________
TOLEDO 1,9 TDI SIGNO
Powrót do góry
gadu-gadu
Andrew

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Cze 2006, 06:32
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) PROBLEMY Z TURBO


Witam!
Mam identyczny problem, który mnie bardzo denerwuje. Byłem w serwisie i powiedziano mi, że jest do wymiany turbo. Koszt strasznie wysoki, bo ok. 6000 zł. Jest jeszcze inny sposób na naprawę tj. przeczyszczenie jakichś części w turbo. Koszt ok 700 zł, ale powiedziano mi, że to pomoże na ok. 5-6 miesięcy i znów będzie tak samo. Nie należy zbyt często jeździć na wysokich obrotach. Jeżeli ktoś ma podobne problemy proszę o info.

Pozdrawiam
Powrót do góry
michwa

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sie 2006, 11:09
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) PROBLEMY Z TURBO


Golf 1,9 TDI rok 2000 - witam mam problem byłem na wyjeździe ostatnio i na trasie sobie chciałem wyprubować samochód - powyżej 3500 tyś obrotów moje turbo wysiada - przestaje pracować całkiem brak mocy i mam zwykłego wtedy disla tak jest za każdym razem nie wiem co sie dzieje jakaś blokada czy co - by było wszystko w dobrze za każdym razem musze gasić i na nowo odpalać samochód tak by zresetować komputer. W koszalinie byłem na diagnostyce spędziłem 6 godzin i nie mogli dojść co jest grane mam wydruk z kompa żę jest błąd: Pamiięć błędów 462D Regulacja ciśnienia doładownaia. Powyżej granicy regulacji - musiałem wracać do Warszawy na czwartek ide do piseczna nam jest autoryzowany salon golfa - może ktoś wie co jest grane i może mi pomóc.!!!
Dzięki będe wdzięczny!!!
Powrót do góry
ks_pixar

Debiutant



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Wrz 2006, 19:48
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) PROBLEMY Z TURBO


hej miałem ten sam problem byłem w warsztacie i gość powiedział ze zawiesza się siłownik od turbiny. Popsikałem go WD 40 (czyms od odrdzewiania) przez pewien czas się nadal troche przycinała ale teraz ładnie cyka i nic się nie dzieje
Powrót do góry
malkovic

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 12:37
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) PROBLEMY Z TURBO


Dokładnie ten sam problem toledo 1.9 tdi 110km silnik asv zaczołem lac na BP diesel ultimate i problem znikł Pozdrowionka
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 12:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bwojtas

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): SIEMIROWICE

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Wrz 2007, 22:11
Temat postu:

mam podobny problem w SEACIE TOLEDO II 2003 r 110 km


Witam wszystkich!
Od jakiegoś czasu mam podobny problem odnośnie wyłączającej się turbiny po przekroczeniu 3500 obrotów . Byłem u dobrego elektonika na sprawdzeniu . Wiem już , że 110 mają zmienną geometrię skrzydełek w turbinie i często się zapiekają i przestaje dziać sztanga , która zaczyna się zacinać . Byłem w zakładzie , który mieści się w Sztumie gdzie robią wszystko z turbinami : regeneracja, naprawa, skup, sprzedaż, czyszczenie, sprawdzenie itp. Po odkręceniu osłon i sprawdzeniu sztangi okazuję się że są zapieczone kierownice w turbinie na 100% . Wyjęcie turbiny to jest ok. 2 godzin roboty 1 godzina czyszczenia i 2 godziny składania. Koszt czyszczenia to ok. 100 zł w zakładzie a robocizny to ok. 400 zł. Ja w moim przypadku wróciłem do domu i sam wykręciłem turbinę i jutro jadę zawieźć do czyszczenia . warto sprawdzić też jeszcze czujnik N75 ,który często się psuje a odpowiedzialny jest za sterowanie właśnie sztangą , która powinna chodzić w miarę lekko a sztangę przesuwa gruszka gzie też lubi się zabrudzić i zaczyna ciężko chodzić . więc można sprawdzić czy się nie rozsypała . Jak wyczyszczę i uruchomię auto to napiszę jak to wszystko chodzi .
Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
bwojtas

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): SIEMIROWICE

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Wrz 2007, 10:43
Temat postu:

TURBINA OŻYŁA !!!!


Witam wszystkich ponownie !
Już mam turbinę po czyszczeniu i muszę powiedzieć że auto inaczej się zachowuje. Ma lepsze przyspieszenie , jest bardziej dynamiczne na wszystkich biegach . Sztanga lekko chodzi . Oby tylko tak zawsze było to będzie super. Wiem jeszcze jedno, że po czyszczeniu i przed zamontowaniem turbiny trzeba zalać nowym czystym olejem to bardzo ważne .
pozdrawiam! Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
jarekwewior

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostrow wielkopolski/bolton

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Sty 2008, 05:09
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) PROBLEMY Z TURBO


ja mam ten sam problem ale predzej mialem z przeplywomierzem wymienilem go blad usunolem ale nadal jest tak samo.A jak turbina sie zajedzie to zalancza sie czy juz nie mi sie zdaje ze raczej nie,poprostu staje i koniec wiecej nie dziala.Jakies podpowiedzi mile widziane z gory dziekuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
bwojtas

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): SIEMIROWICE

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Sty 2008, 21:43
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) PROBLEMY Z TURBO


Sprawdź w dobrym załadzie VAG-iem. Tam coś ci dokładniej powiedzą. W moim przypadku pokazywało przełądowanie ciśnienia i samochód wchodził w stan awaryjny i wyłączało się turbo. Już kilka miesięcy po czyszczeniu jeżdżę i zrobiłem kilka tysięcy a silnik chodzi aż miło.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie

SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System