Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) Głośna praca skrzyni DSG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sybalor

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Alhambra 2.0TSI 2018
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Lis 2018, 11:31
Temat postu:

Głośna praca skrzyni DSG


Posiadam Alhambre 2.0 TSI (DEDA) i skrzynie DSG 6 Chciałbym się wypowiedzieć na temat tego auta i skrzyni DSG z silnikiem jak wspomniałem.
Jeżdżę nim od połowy marca 2018 i od samego początku słyszalny jest dźwięk pochodzący od skrzyni. Jest to coś w rodzaju gwizdu, jaki wydaje autobus przy zmianach biegów. Nie wiem jak to dokładnie opisać, ale na pewno kojarzysz (kojarzycie) takie gwizdanie przy zmianie biegów autobusów miejskich z automatem. Jest to dźwięk o zmiennej częstotliwości podążający za zmianą obrotów silnika. Im wyższe obroty, tym wyższy ton. Serwis Seata twierdzi, że tak to już jest w tym aucie. Dali mi nawet drugi egzemplarz 2.0TSI + DSG, żebym porównał i rzeczywiście auto miało taki sam zestaw dźwięków, ale w moim odczuciu troszkę mniejsze natężenie tego dźwięku. Przebiegi obu aut były na podobnym poziomie (ok. 6000 km). Jeśli ktoś z Was posiada auto w konfiguracji jak moje, to czy również u Was da się wyczuć ten charakterystyczny gwizd? Najdosadniej słyszalny przy rozgrzanym aucie, jadąc w korku, 2 bieg, około 2tys. obrotów. Delikatne przyspieszanie i hamowanie silnikiem. Wg mnie nie powinno być słychać żadnych dźwięków ze skrzyni, ale może się mylę. Jestem ciekaw Twojej (waszych) opinii i ewentualnych doświadczeń.

Pozdrawiam,
Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System