Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Przyciemnianie szyb


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AdamTolII

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): TSA
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.9 Tdi 110
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Gru 2008, 11:27
Temat postu:

Przyciemnianie szyb


mam pytanie.czy ktoś z szanownych przyciemniał szybki w aucie, ile go to kosztowało, jaka folie<marka i % przyciemnienia>użył-to na wypadek gdyby nadgorliwy policjant kazał zrywać.jak to z punku prawnego wygląda?jak się jeździ nocą?czy słyszeliście o jakimś przydymianiu, a nie oklejaniu??? z chęcią przyciemnił bym sobie , bo wtedy autko..ma taką.tajemniczośćVery Happy, narazie robie rozpoznanie:)
Powrót do góry
paweleq

Auto Maniak



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 568
Skąd jesteś (miejscowość / region): JG/Dolnośląskie
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.6i LPG, 1996
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 12 Gru 2008, 15:33
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnianie szyb


Ja chciałem sobie sam przyciemnić, a ale z tego co pamiętam musiałbym się trochę z tym namęczyć, więc podjadę do kogoś jak załatwię inne sprawy z autem.

Jeśli chodzi o przód można mieć jedynie oryginalne-dymione szyby fabrycznie (przynajmniej jakiś czas temu można było). Jedna taka szyba przednia to koszt chyba z 3000 zł, boczne pewnie taniej. Nie wolno foliować tych szyb, chyba, że będą przepuszczały 50% - czyli nie będzie widać przyciemnienia. Koszt oklejenia tyłu i boków Golfa 3 ktoś wycenił na chyba 350 zł, zatem mojej Cordoby wyniosłoby to z 400-450 zł.

Na zerwanie tego masz 15 minut (tylko boczne szybki).

Pozdrawiam,
_________________
Wszystko o LPG: instalacja gazowa do samochodu
Powrót do góry
gorzki1967

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Corsa C 1.2
Piwa: 24/1
Wysłany: Pią 12 Gru 2008, 16:19
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnianie szyb


Szyba przednia i boczne przednie muszą mieć 75% przepuszczalności światła . Czyli tylko orginalne dymione . Tylne boczne i tylna szyba mogą być oklejone , nawet zamalowane na czarno. Nawet na przeglądzie rejestracyjnym to sprawdzają i mogą nie podbić dowodu.
Powrót do góry
AdamTolII

Dyskutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): TSA
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.9 Tdi 110
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Gru 2008, 20:09
Temat postu:

Przyciemnianie szyb


no własnie..i tu jest problem..fabrycznie są lekko przydymione...ciekawe tylko ile %....bo jesli bym założył folię 30%(ciekawe czy są z mniejszym indeksem???)...to czy mi czasem przepuszczalność nie wyjdzie na poziomie 65 % i już będzie gafa!!!wszystko lux....tylko weź i potem zrywaj te folię -bo WŁADZA każę-zwłaszcza jak komus za oklejenie zapłaciłeś Mad A nie wiecie Panowie jak koszty u Fachowców??chodzi mi o oklejenie folią.
Powrót do góry
gorzki1967

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Corsa C 1.2
Piwa: 24/1
Wysłany: Pią 12 Gru 2008, 21:40
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnianie szyb


Zawsze możesz kupić na szrocie szybę dymioną. Kolega za dymioną przednią szybę dał 300zł.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 12 Gru 2008, 21:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
energy

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląśk
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.8 20V
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 24 Sie 2009, 13:13
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnianie szyb


To wszystko zależy od tego kto robi przegląd i od tego kto zatrzymuje pojazd do kątroli, sa tacyt co sie czepiają sa tacy którzy to olewaja Very Happy wiem że trzeba zerwać folie w najgorszym przypadku albo zabierają dowód. a na tylne szyby najlepiej wybrać folie która będzie miała wybity certyfikat bo oto też się czepiają.
Powrót do góry
gadu-gadu
MasterCzen

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo II Stella 1.6 1999r
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 31 Sie 2009, 18:57
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnianie szyb


moze i fajnie to wyglada ale jest nie praktyczne, w nocy prawie nic nie widac;/ mialem cos takiego w Cordobie ale wiecej czegos takieko nie nakleje:)
Powrót do góry
gadu-gadu
Bungee28

Dyskutant



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Seat Alhambra 1.9 TDI 99r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 25 Lut 2010, 15:55
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnianie szyb


Witam wszystkich.Ja dostałem nr tel.do gościa który się tym zajmuje i powiem wam że z nim rozmawiałem to wycenił za jedną szybę przednią boczną 80zł.Oczywiście chodzi o przydymianie ! ! !
Powrót do góry
gadu-gadu
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 10:01
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnianie szyb


80 pln?? A czym on to "dymi", świeczką?
_________________
Powrót do góry
Bungee28

Dyskutant



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Seat Alhambra 1.9 TDI 99r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 16:25
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnianie szyb


No właśnie chyba świeczką.Nie wnikałem w szczegóły bo to dla mnie za tanie i co jeszcze bardzo dziwne.Może on to w stodole gdzieś robi na czarno.Mniejsza z tym.Poszukuje w dolnośląskim kogoś kto dymi dobrze???
Może ktoś ma namiary do kogoś takiego???
Powrót do góry
gadu-gadu
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Sob 23 Kwi 2011, 08:26
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnianie szyb


Panowie! Trochę zimnej kalkulacji! Przede wszystkim w/g przpisów szyby: przednia i boczne w drzwiach przednich muszą mieć zachowane parametry 70 i 30 % przejrzystości. Żaden niebieski nie może oceniać tego na oko! Do pomiarów są specjalne urządzenia, które sporadycznie mają przy sobie.Nie dajcie się terroryzować!!! Jeżeli jakieś auto, wyposażone fabrycznie ma złe proporcje "przyciemniania" to oznacza,że ktoś dał d..y podczas wydawania homolagacji, bądź też wtedy autko nie miało przyciemnianych, "podpalonych" szyb. Mówienie o 15 minutach w których trzeba usunąć folię, aby uchronić się przed MK to bzdura powielana przez Kogoś, Kto został poddany presji przez gumisia!!
----------------------
Chce mi się browara, kto postawi?
Powrót do góry
michaalls

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: SEAT ALHAMBRA 1,9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Cze 2011, 13:04
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnianie szyb


Dokładnie tak, jeśli nie mają urządzenia, żeby sprawdzić przepuszczalność światła to nie mają prawa zabrać dowodu. Jeśli chodzi o te magiczne 15 min to tylko dobra wola policjanta, że gdy już stwierdzi po użyciu urządzenia iż szyby nie spełniają określonych warunków pozwoli na zdarcie tej foli wtedy może nam nie zatrzymywać dowodu rejestracyjnego. Choć prawdę mówiąc po zdjęciu foli na szybie zostają po niej zabrudzenia z którymi szyba nadal nie ma magicznych 70% a policjant i tak może zabrać dowód rejestracyjny. Lepiej niż uganiać się potem do diagnosty i urzędu komunikacji za dowodem rejestracyjnym nie wozić go i zapłacić tylko 50 zł mandatu, to zdecydowanie mniej niż za przegląd u diagnosty. Pozdr
Powrót do góry
kori16

Czytelnik



Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.9 TDI 1999r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 13 Gru 2011, 20:14
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnianie szyb


Witam sam jestem ciekaw jak to jest z tymi policjantami i szybami bo od niedawna jestem właścicielem Tolka który ma wszystkie szyby czarne (oczywiście oprócz przedniej) patrząc z zewnątrz można powiedzieć że bardzo czarne, ale od środka jest bardzo przyzwoicie widoczność całkiem spoko, jedynie co to trochę przeszkadzają podczas cofania w nocy w nie oświetlonych miejscach. Jak na razie nie byłem sprawdzać jaką mają przepuszczalność. A co do policji no cóż odpukać bo jeszcze mnie nie zatrzymali ale z tego co wiem (z opowieści i także swojego doświadczenia) to policjanci w moim regionie czepiają się o wszystko co tylko się da, dodam że autko już podobno 5 lat jeździ z tymi szybami (oklejanymi) i zobaczymy co będzie dalej bo ja nie zamierzam ich skrobać Smile
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Sro 14 Gru 2011, 10:36
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnianie szyb


Przednie boczne nie mogą byc przyciemnione. Jak masz wątpliwości podjedź na komisariat i się spytaj Wink
_________________
Powrót do góry
pietrek86

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: SEAT LEON I
Piwa: 2/5
Wysłany: Nie 08 Sty 2012, 22:09
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przyciemnianie szyb


Witam
Czy orientuję się ktoś gdzie w warszawie lub okolicach można przyciemnić dobrze szyby i w jakich to by było pieniążkach
Z góry dziękuje za informację
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Tuning


SeatLeon

19 700

2007r.

253 000 km

mazowieckie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatLeon

22 900

2011r.

145 319 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System