Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) Silnik 1.9 TDI AFN gaśnie w losowych momentach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafalcio

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: SEAT ALHAMBRA 1,9 TDI 81KW AFN
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 08 Mar 2018, 18:05
Temat postu:

Silnik 1.9 TDI AFN gaśnie w losowych momentach


Witam forumowiczów.
Mam problem z moim Alhambrą 1,9TDI AFN. Polega on na tym, że silnik gaśnie losowo, albo w trakcie postoju na biegu jałowym, albo w trakcie jazdy. Raz kilka chwil po uruchomieniu, a raz po dłuższej jeździe. Ot tak, jakby po prostu wyłączyć mu zapłon. Gdy gaśnie słyszalne jest ciche "pyknięcie" w którymś przekaźniku, a gdy już silnik nie pracuje to na zaworze N109 nie ma wtedy napięcia. Po zgaśnięciu bywa, że odpala od kopa, ale bywa też że kręci i nic i wtedy coś piszczy w skrzynce bezpieczników, jakby jakiś alert.
Chcąc rozwikłać problem, na własną rękę szukałem rozwiązań na forach. Wymieniłem przekaźnik 109. Nic to nie dało. Awaryjnie zmostkowałem więc piny 4 i 8 na przekaźniku 405 bo doczytałem że tymi pinami po włączeniu zapłonu zasilany jest zawór N109. Od tamtej pory auto jeździ normalnie, a to już prawie tydzień. Wywnioskowałem, że w takim razie uszkodzeniu uległ przekaźnik 405, który w trakcie pracy silnika nagle przerywa napięcie między pinem 4 i 8. Więc wymiana. Kupiłem drugi, na Allegro. Włożyłem no i niestety silnik gaśnie. Powróciłem do zmostkowanego przekaźnika 405 no i jestem tutaj, w punkcie wyjścia. Auto jeździ, ale mam świadomość, że to awaryjne rozwiązanie problemu.
Po pierwszym podłączeniu programu diagnostycznego znalazłem błędy:
65535 - sterownik uszkodzony, 35-10 sporadyczny
oraz
01237 - zawór odcinający paliwo (N109), 31-10 przerwa/zwarcie z masą - sporadyczny
Po skasowaniu błędów, odpaleniu silnika i ponownym jego zgaśnięciu wyskoczył już tylko błąd 01237.

Przed całą tą przygodą z gaśnięciem miałem wizytę u mechanika z powodu uszkodzenia jakiegoś dodatkowego układu alarmowego - antynapadowego (o którego istnieniu nawet nie wiedziałem, że mam coś takiego w aucie). Mechanik, z tego co mówił usunął ten układ, a po tygodniu zaczęły się problemy z nagle gasnącym silnikiem, które opisałem wyżej. Uszkodzony układ antynapadowy włączał mi niespodziewanie światła awaryjne, po czym silnik dostawał zadyszki i gasł. Restart następował bezproblemowo, ale po chwili znów awaryjne i zadyszka. Może ten mechanik, gdy wycinał antynapad źle coś połączył? Możliwe też, że te losowe gaśnięcia nie mają związku z tym wymontowaniem antynapadu i są tylko zbiegiem okoliczności, kolejną usterką w niedługim czasie. Już rozkładam ręce.
Może spotkaliście się z takim problemem i go rozwiązaliście? Podpowiedzcie mi. Z góry dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
[/img]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatLeon

42 900

2017r.

204 103 km

śląskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System