Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Arosa ) Pękł pasek rozrządu, stanęła głowica.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Arosa ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzychu_Arosa

Czytelnik



Dołączył: 01 Mar 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jabłonna
Posiadane auto: Seat Arosa, 1.0 AKV 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Mar 2018, 08:58
Temat postu:

Pękł pasek rozrządu, stanęła głowica.


Witam wszystkich. Opiszę co mnie dotknęło.
Od 4 lat mam Arosę, 1998r, 1.0, AKV. Żona codziennie dojeżdża nim do pracy, bardzo krótkie odcinki, 2km w jedną stronę. Ostatnio Arosa stała na podwórku przez dwa tygodnie przy dużych mrozach. Po tym czasie odpaliłem silnik i bardzo brzydko chodził, coś jakby stukało w głowicy, a przy dodaniu gazu mrugała kontrolka od oleju. Poczytałem fora i wyszło, że zamarzł czujnik oleju, nie przejąłem się tym. Gdy zgasiłem silnik i ponownie odpaliłem, to kontrolka gasła. Rozgrzałem silnik na postoju do 90 stopni, ale dalej brzydko pracował. Chciałem się przejechać, ale po ruszeniu silnik zgasł. Jak kręciłem rozrusznikiem, to było słychać, że coś jest nie tak, że lekko kręci. Zdjąłem pokrywę paska i okazało się, że jest urwany. Kluczem chciałem zakręcić wałkiem rozrządu, ale ani drgnął. Zdjąłem pokrywę zaworów i okazało się, że wałek jest suchy, czyli nie dostawał oleju. Odkręciłem panewki wałka, były ok, ale główna panewka przy zębatce już nie. Na wałku widać małe wyżłobienie, a na panewce tak jakby mała narośl, chyba coś się delikatnie przytopiło od temperatury i braku oleju. Oczyściłem tą narośl, zeszlifowałem ją papierkiem ściernym, skręciłem wszystko, nasmarowałem i bez problemu mogłem zakręcić wałkiem.
Chcę dziś założyć nowy pasek i spróbować odpalić, tylko czy tłoki spotkały się z zaworami. Czy te silniki są kolizyjne, czy od razu mam ściągać głowicę i zawieźć na naprawę?
Czy ma ktoś podpowiedzi jak się dobrać do dołu rozrządu, przez nadkole? Co tam trzeba odkręcić?
Widziałem filmik jak wymienić rozrząd, ale jest to pokazane na wyjętym silniku. Co trzeba odkręcić gdy silnik jest w aucie?
Powrót do góry
Adam_12345

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poeldijk
Posiadane auto: Seat Arosa 1.0 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Kwi 2018, 20:52
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Pękł pasek rozrządu, stanęła głowica.


Silnik trzeba opuścić by dostać się do koła wału korbowego.
Ja to robiłem lewarkiem hydraulicznym
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Arosa ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Arosa »

Opinie o samochodach Seat Arosa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Arosa ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

44 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System